Více
    9.2 C
    Czech
    Čtvrtek 13. listopadu 2025

    Reklama na fotbal, gólové hody. Dnešní bitvy na ME? Jedním slovem fantazie

    Reklama

    Diváci se dnes museli bavit. Něco takového by se dalo říct o soubojích na ME mezi Francií a Švýcarskem i Španělskem a Chorvatskem. Outsideři nejprve vedli, pak prohrávali o dva góly, ale v závěru shodně srovnali. Historie se psala před očima.

    Reklama

    Tohle byl fotbal se vším všudy. Dva zápasy, dva podobné průběhy, dvě šílenosti. Pojďme nejprve probrat situaci u „čerstvějšího“, tedy večerního duelu, ve kterém měli hlavní roli zástupci národních výběrů Francie a Švýcarska.

    Neuvěřitelnou podívanou přinesla bitva v Bukurešti. Francouzi, kteří postoupili spolu s Němci a Portugalci ze skupiny F, proti Švýcarům nejprve strádali. Prohrávali jedna nula a dokonce mohli ztrácet už o dva góly. Pak se ale zrodila senzace.

    Rodriguez ze Švýcarska měl po jasném faulu možnost navýšit vedení, jeho smýšlení ale nesdílel gólman Lloris. Protiútok, šance, gól. Asi takhle probíhaly následující dvě minuty. Za další dvě už bylo vedení na straně „Les Bleus“.

    Neskutečný Karim!

    Kromě gólu Patrika Schicka ze zápasu se Skotskem se mezi žhavé kandidáty na gól EURA zařadí i trefa Karima Benzemy. Kanonýr Realu Madrid si neuvěřitelným způsobem zpracoval balon a lišácky přehodil gólmana.

    Byla to náhoda? Nebo to takhle Francouz zamýšlel? Experti se shodují na tom, že tohle bylo naprosto chtěné. Takový gól se opravdu jen tak nevidí. Benzema byl při chuti a za další dvě minutky už upravoval na dva jedna.

    Vítězství přiblížil Francouzům dalším výstavním kouskem i Pogba, který vypálil zpoza vápna. Gólman byl v tu chvíli bez šance.

    Jiskra naděje v závěru

    Ani po třech inkasovaných gólech to ale Švýcaři nezabalili. Naopak, tlačili se neustále do útoku, z čehož resultovala snižující branka. Bylo to všechno možné, jen ne rozhodnutý zápas. Švýcarsko pak dokonce srovnalo, radost jim ale pokazil zvednutý praporek.

    Jako polití živou vodou. Tak působili fotbalisté Švýcarska. A nakonec se dočkali vyrovnání. Už běžela poslední minutka základní hrací doby a Švýcary dostal do varu Gavranovič. Tři kusy na jedné straně, tři na druhé. Jasné bylo jedno: jdeme do prodloužení.

    V tom se oba týmy přetahovali o balon, největší šanci ale měli Francouzi. Coman napálil břevno, Giroud v závěru hlavou vylekal gólmana Švýcarska. Nic z toho ale nakonec nebylo, o osudu zápasu tak nakonec rozhodovaly poprvé na letošním EURU penalty. V těch uspěli nečekaně Švýcaři a Francouzi, tedy asi největší kandidáti na celkový triumf, na turnaji končí.

    O postupu „helvétského kříže“ rozhodl neproměněnou penaltou talent, naděje Francie a dost možná nejdražší hráč světa Kylian Mbappé. Ten rozhodně neprožil dobré mistrovství, které nakonec „korunoval“ tragickým pokutovým kopem.

    Hotová věc? To sotva. Mistři světa jsou venku!

    Dál jde i Španělsko

    Stejně jako boj Francie a Švýcarska nabídl úžasný fotbal i zápas Chorvatska a Španělska. Tady nejprve vedli po neuvěřitelné hrubce brankáře Chorvaté, pak ale až do 85. minuty dominovali utkání Španělé. Pět minut před koncem a v nastavení ale soupeř srovnal.

    Chorvatsko bylo najednou na nohou. Neumíme si představit, co se v 92. minutě, kdy Pasalič srovnal, dělo v zemi na Balkáně. Prodloužení už ale bohužel pro Chorvaty tak veselé nebylo. Fotbalisté, kteří hájí barvy země oblíbené českými turisty, na EURU končí.

    A to kvůli dvěma gólům, které jim po španělských akcích padly do sítě v závěru střetu. Nepříjemné loučení tak prožil Modrič, který po ME končí v „repre“ kariéru. I tak se tyhle dva zápasy zapíší do dějin.

    Aby v osmifinále ME dva týmy vedly o dvě branky a o výhodu přišly? To se ještě nikdy v historii evropského šampionátu nestalo.

    Ve čtvrtfinále čeká fanoušky zajímavé měření sil. Španělé se potkají se švýcarským překvapením, o kterém byla řeč dříve. Už včera se rozhodlo o tom, že do další fáze nakoukne i Belgie. Naopak Ronaldo a spol. tedy obhájci trofeje, na mistrovství Evropy končí.

    Reklama
    Reklama

    Sledujte nás na sítích

    Vladař zářil proti hvězdám Edmontonu a Vejmelka pomohl otočit duel s Buffalem

    Daniel Vladař vychytal Philadelphii cenný bod proti silnému Edmontonu. Karel Vejmelka zvedl Utah po nepovedeném předchozím startu a výrazně přispěl k obratu proti Buffalu. Večer ozdobil i slovenský obránce Šimon Nemec, který v Chicagu završil svůj první hattrick v NHL.

    Anthony Joshua už má pravděpodobně soupeře. O slovo se hlásí Jake Paul

    Anthony Joshua by se mohl vrátit do ringu způsobem, který čekal málokdo. Podle dostupných informací probíhají jednání o tom, že by se bývalý dvojnásobný sjednocený světový šampion v těžké váze postavil v prosinci v Miami Jakovi Paulovi, internetové hvězdě, která se v posledních letech snaží prosadit mezi profesionálními boxery.

    Grand Slam 2025: Luke Humphries se probojoval do čtvrtfinále

    Grand Slam of Darts 2025 nabídl divákům další večer plný extrémního napětí, heroických výkonů a šipkařského umění na hranici lidských možností. Do čtvrtfinále postoupili Luke Humphries, Michael Smith a Gerwyn Price, každý z nich však zcela jiným způsobem. Zatímco světová jednička Humphries bojovala s bolestí zad, Smith přežil 11 neuvěřitelných match darts. 

    Prezident Barcelony odmítl spekulace o návratu Messiho. Označil je za nereálné

    Lionel Messi zůstává i nadále hráčem Interu Miami. Přestože se v posledních dnech objevily informace o jeho možném krátkodobém návratu do Barcelony, prezident klubu Joan Laporta všechny dohady razantně odmítl. Podle jeho slov není návrat argentinské hvězdy do dresu Barcelony „realistický“.

    Pastrňák se dočkal velkého uznání. Po 400. gólu v NHL ho spoluhráči dojali nečekaným gestem

    David Pastrňák prožívá další mimořádnou kapitolu své kariéry. Český útočník pomohl Bostonu dvěma góly a asistencí k vítězství 5:3 nad Torontem. První trefou v utkání překonal hranici 400 branek v základní části NHL, čímž se stal po Jaromíru Jágrovi a Patriku Eliášovi teprve třetím Čechem, který tohoto milníku dosáhl. Oslava s celou střídačkou Bruins, která se k němu sjela na led, ho dojala k slzám.

    Michael Van Gerwen ukončil rekord Garyho Andersona, Greaves zazářila v závěru

    Michael van Gerwen ukončil pozoruhodnou 17letou sérii Garyho Andersona na turnaji Grand Slam of Darts. Skotská legenda vypadla poprvé v kariéře už ve skupinové fázi, když podlehla Nizozemci 2:5. Naopak mladá Beau Greaves se rozloučila ve velkém stylu, a to vítězstvím nad Nikem Springerem.

    Anthony Joshua zvažuje spolupráci s týmem Oleksandra Usyka

    Britský boxer Anthony Joshua překvapil fanoušky i odborníky, když absolvoval tréninkový kemp s týmem svého bývalého přemožitele Oleksandra Usyka. Dvojnásobný mistr světa v těžké váze se však zatím nerozhodl, zda se tato nečekaná spolupráce promění v trvalé partnerství.

    Lamine Yamal vyřazen z reprezentace kvůli léčbě zranění

    Španělská reprezentace oznámila, že se při nadcházející kvalifikaci na mistrovství světa bude muset obejít bez jedné ze svých největších hvězd. Lamine Yamal byl vyřazen z nominace poté, co podstoupil další léčbu vleklých problémů s třísly. Osmnáctiletý talent Barcelony měl hrát proti Gruzii a Turecku, nakonec ale zůstane mimo hru. Zpráva vyvolala vlnu reakcí mezi fanoušky i napětí mezi klubem a reprezentací.

    Lando Norris umlčel kritiky. Po triumfu v Brazílii vede šampionát F1

    Britský pilot Lando Norris je v životní formě. Po vítězství na Velké ceně Brazílie a triumfu ve sprintu se jezdec McLarenu ujal vedení v šampionátu Formule 1 a je na nejlepší cestě stát se jedenáctým britským mistrem světa.

    Hertl znovu skóroval, Rangers slavili první domácí výhru sezony

    Tomáš Hertl vstřelil svůj šestý gól v sezoně NHL, ale Vegas Golden Knights podlehli doma Floridě 2:3. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Naopak New York Rangers po sérii neúspěchů konečně potěšili své fanoušky, když v Madison Square Garden přehráli Nashville 6:3. Vítěznou noc zažili také hráči Edmontonu, kteří otočili duel s Columbusem a vyhráli 5:4 v prodloužení.

    Max Verstappen uznal porážku v boji o titul. Po fantastické stíhací jízdě skončil třetí

    Trojnásobný mistr světa Max Verstappen po napínavé Velké ceně Sao Paula přiznal, že jeho šance na zisk pátého mistrovského titulu Formule 1 jsou pryč. I přes skvělý výkon a třetí místo po startu z boxové uličky ztrácí na lídra šampionátu Landa Norrise už 49 bodů, přičemž do konce sezony zbývají pouze tři závody.

    Pardubice získaly kanadského brankáře Malcolma Subbana

    Hokejové Dynamo Pardubice představilo novou posilu do brankoviště. Do východočeského klubu přichází kanadský gólman Malcolm Subban, který má za sebou 87 zápasů v NHL. Podle informací zveřejněných klubem půjde o jeho první působení v Evropě. Subban naposledy chytal v AHL za Belleville Senators.

    Devět dokonalých šipek. Luke Humphries ohromil na Grand Slamu

    Druhý den Grand Slam of Darts ve Wolverhamptonu přinesl špičkovou podívanou. Světová jednička Luke Humphries předvedl dokonalý leg a zvítězil 5:3 nad Michaelem Smithem, zatímco Luke Littler si po druhé výhře zajistil postup do osmifinále. Naopak Beau Greaves po těsném duelu s Garym Andersonem přišla o šanci pokračovat v turnaji.

    Dostál znovu zářil, Anaheim táhne vítěznou šňůru. Nečas i Hronek asistovali, MacKinnon dominoval

    Český brankář Lukáš Dostál potvrdil skvělou formu a dovedl Anaheim k sedmé výhře v řadě. Ducks doma přehráli Winnipeg 4:1, Dostál byl zvolen třetí hvězdou utkání a od spoluhráče Petra Mrázka získal v kabině bundu pro nejlepšího hráče. V zámoří se dařilo i dalším Čechům. Martin Nečas i Filip Hronek si připsali asistenci ve vzájemném duelu Colorada s Vancouverem, ve kterém zazářil Nathan MacKinnon pěti body.

    Vladař zářil proti hvězdám Edmontonu a Vejmelka pomohl otočit duel s Buffalem

    Daniel Vladař vychytal Philadelphii cenný bod proti silnému Edmontonu. Karel Vejmelka zvedl Utah po nepovedeném předchozím startu a výrazně přispěl k obratu proti Buffalu. Večer ozdobil i slovenský obránce Šimon Nemec, který v Chicagu završil svůj první hattrick v NHL.

    Anthony Joshua už má pravděpodobně soupeře. O slovo se hlásí Jake Paul

    Anthony Joshua by se mohl vrátit do ringu způsobem, který čekal málokdo. Podle dostupných informací probíhají jednání o tom, že by se bývalý dvojnásobný sjednocený světový šampion v těžké váze postavil v prosinci v Miami Jakovi Paulovi, internetové hvězdě, která se v posledních letech snaží prosadit mezi profesionálními boxery.

    Grand Slam 2025: Luke Humphries se probojoval do čtvrtfinále

    Grand Slam of Darts 2025 nabídl divákům další večer plný extrémního napětí, heroických výkonů a šipkařského umění na hranici lidských možností. Do čtvrtfinále postoupili Luke Humphries, Michael Smith a Gerwyn Price, každý z nich však zcela jiným způsobem. Zatímco světová jednička Humphries bojovala s bolestí zad, Smith přežil 11 neuvěřitelných match darts. 

    Prezident Barcelony odmítl spekulace o návratu Messiho. Označil je za nereálné

    Lionel Messi zůstává i nadále hráčem Interu Miami. Přestože se v posledních dnech objevily informace o jeho možném krátkodobém návratu do Barcelony, prezident klubu Joan Laporta všechny dohady razantně odmítl. Podle jeho slov není návrat argentinské hvězdy do dresu Barcelony „realistický“.

    Pastrňák se dočkal velkého uznání. Po 400. gólu v NHL ho spoluhráči dojali nečekaným gestem

    David Pastrňák prožívá další mimořádnou kapitolu své kariéry. Český útočník pomohl Bostonu dvěma góly a asistencí k vítězství 5:3 nad Torontem. První trefou v utkání překonal hranici 400 branek v základní části NHL, čímž se stal po Jaromíru Jágrovi a Patriku Eliášovi teprve třetím Čechem, který tohoto milníku dosáhl. Oslava s celou střídačkou Bruins, která se k němu sjela na led, ho dojala k slzám.

    Michael Van Gerwen ukončil rekord Garyho Andersona, Greaves zazářila v závěru

    Michael van Gerwen ukončil pozoruhodnou 17letou sérii Garyho Andersona na turnaji Grand Slam of Darts. Skotská legenda vypadla poprvé v kariéře už ve skupinové fázi, když podlehla Nizozemci 2:5. Naopak mladá Beau Greaves se rozloučila ve velkém stylu, a to vítězstvím nad Nikem Springerem.

    Anthony Joshua zvažuje spolupráci s týmem Oleksandra Usyka

    Britský boxer Anthony Joshua překvapil fanoušky i odborníky, když absolvoval tréninkový kemp s týmem svého bývalého přemožitele Oleksandra Usyka. Dvojnásobný mistr světa v těžké váze se však zatím nerozhodl, zda se tato nečekaná spolupráce promění v trvalé partnerství.

    Lamine Yamal vyřazen z reprezentace kvůli léčbě zranění

    Španělská reprezentace oznámila, že se při nadcházející kvalifikaci na mistrovství světa bude muset obejít bez jedné ze svých největších hvězd. Lamine Yamal byl vyřazen z nominace poté, co podstoupil další léčbu vleklých problémů s třísly. Osmnáctiletý talent Barcelony měl hrát proti Gruzii a Turecku, nakonec ale zůstane mimo hru. Zpráva vyvolala vlnu reakcí mezi fanoušky i napětí mezi klubem a reprezentací.

    Lando Norris umlčel kritiky. Po triumfu v Brazílii vede šampionát F1

    Britský pilot Lando Norris je v životní formě. Po vítězství na Velké ceně Brazílie a triumfu ve sprintu se jezdec McLarenu ujal vedení v šampionátu Formule 1 a je na nejlepší cestě stát se jedenáctým britským mistrem světa.

    Hertl znovu skóroval, Rangers slavili první domácí výhru sezony

    Tomáš Hertl vstřelil svůj šestý gól v sezoně NHL, ale Vegas Golden Knights podlehli doma Floridě 2:3. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Naopak New York Rangers po sérii neúspěchů konečně potěšili své fanoušky, když v Madison Square Garden přehráli Nashville 6:3. Vítěznou noc zažili také hráči Edmontonu, kteří otočili duel s Columbusem a vyhráli 5:4 v prodloužení.

    Max Verstappen uznal porážku v boji o titul. Po fantastické stíhací jízdě skončil třetí

    Trojnásobný mistr světa Max Verstappen po napínavé Velké ceně Sao Paula přiznal, že jeho šance na zisk pátého mistrovského titulu Formule 1 jsou pryč. I přes skvělý výkon a třetí místo po startu z boxové uličky ztrácí na lídra šampionátu Landa Norrise už 49 bodů, přičemž do konce sezony zbývají pouze tři závody.

    Pardubice získaly kanadského brankáře Malcolma Subbana

    Hokejové Dynamo Pardubice představilo novou posilu do brankoviště. Do východočeského klubu přichází kanadský gólman Malcolm Subban, který má za sebou 87 zápasů v NHL. Podle informací zveřejněných klubem půjde o jeho první působení v Evropě. Subban naposledy chytal v AHL za Belleville Senators.

    Devět dokonalých šipek. Luke Humphries ohromil na Grand Slamu

    Druhý den Grand Slam of Darts ve Wolverhamptonu přinesl špičkovou podívanou. Světová jednička Luke Humphries předvedl dokonalý leg a zvítězil 5:3 nad Michaelem Smithem, zatímco Luke Littler si po druhé výhře zajistil postup do osmifinále. Naopak Beau Greaves po těsném duelu s Garym Andersonem přišla o šanci pokračovat v turnaji.

    Dostál znovu zářil, Anaheim táhne vítěznou šňůru. Nečas i Hronek asistovali, MacKinnon dominoval

    Český brankář Lukáš Dostál potvrdil skvělou formu a dovedl Anaheim k sedmé výhře v řadě. Ducks doma přehráli Winnipeg 4:1, Dostál byl zvolen třetí hvězdou utkání a od spoluhráče Petra Mrázka získal v kabině bundu pro nejlepšího hráče. V zámoří se dařilo i dalším Čechům. Martin Nečas i Filip Hronek si připsali asistenci ve vzájemném duelu Colorada s Vancouverem, ve kterém zazářil Nathan MacKinnon pěti body.
    Reklama
    Reklama
    Reklama