FotbalProti proudu! Třetiligový Wimbledon hledá kouče. Do pozice chce dosadit poprvé v...

Proti proudu! Třetiligový Wimbledon hledá kouče. Do pozice chce dosadit poprvé v dějinách ženu

Ano, slyšíte dobře. Jedenadvacátý celek třetí nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii strádá a z krize ho má vyvést žena. Britská média spekulují o tom, že současná trenérka Chelsea Emma Hayesová figuruje na užším seznamu. Stala by se první ženou na trenérské lavici mužského týmu.

Když se řekne slovo Wimbledon, mnohým asi na první dobrou vyběhne tenis. Nejslavnější turnaj planety se hraje na trávě v hlavním městě Velké Británie, na jihozápadě Londýna ale působí také fotbalový klub.

Není to tak dávno, co se klub rval o slávu v Premier League. Nesmyslná domněnka o klesající návštěvnosti ale v roce 2002 vyústila v konec a přesun klubu do oblasti Milton Keynes. Wimbledon tak musel začínat znovu od nuly, v současnosti už ale zase bojuje mezi elitou. Třetí liga není žádný cíl, klub míří o dost výš.

Moc to tak ale v tuto chvíli nevypadá. Fotbalistům patří v tabulce až 21. pozice, což znamená namočení do sestupových vod. Vedení se situaci samozřejmě nezamlouvá, proto vymýšlí alternativní plány, jak z krize ven. A zřejmě už na něco přišlo. Do trenérského křesla chce posadit ženu.

Nebo je to alespoň jedna z variant. Emma Hayesová koučuje ženský výběr Chelsea, se kterým sbírá úspěchy. Tři ligové tituly, slavný FA Cup a po víkendovém vítězství nad Tottenhamem dokonce drží úžasnou šnůru 33 zápasů bez porážky. 44letá trenérka vedla už třeba také Chicago nebo Long Island.

„Všichni trenéři usilují o to, aby se dostali na tu nejlepší možnou úroveň. A já to nemám jinak. Kdybych dostala příležitost v mužském týmu, uvítala bych ji,“

připustila před časem Hayesová.

A aby ne. Vždyť zkušená koučka by tímto krokem přepsala fotbalové kroniky. Žena na trenérské lavici mužského týmu? To se v dlouhé historii hry zvané fotbal ještě nepřihodilo. Jasno by mělo být během následujících dnů, proti Hayesové ale stojí slušná konkurence.

Svěřenkyně Emmy Hayesové z londýnské Chelsea:

Na seznamu Wimbledonu totiž figuruje bývalý kouč Blackpoolu Ian Holloway, ex-reprezentant Anglie Sol Cambell nebo bouřlivák a nedávno vyhozený trenér Fleetwoodu Joey Barton. Jasné je jedno: vedení třetiligového klubu musí rychle jednat.

Dnes ještě povede výběr při zápase EFL Trophy asistent, při víkendové bitvě ve Wiganu už se ale klub na jeho služby nebude chtít spoléhat.

Nejčtenější tento týden

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama