2.7 C
    Neděle 4. prosince 2022

Kanonáda Anglie. Íráncům nasázela šest gólů, k vidění bylo i krvavé zranění

Na světovém šampionátu v Kataru odstartovala už také skupina B. První zápas obstarala Anglie s Íránem. Výběr Garetha Southgatea byl jasným favoritem, což potvrdil i na hřišti. Svého asijského soupeře deklasoval 6:2 a jeden z favoritů na titul tak začal svou pouť za vysněnou trofejí na jedničku.

Na Khalifa International Stadium přihlíželo úvodnímu duelu skupiny B 45 334 diváků. A ti viděli parádní přestřelku, která nabídla osm gólů. První zajímavá situace přišla už v osmé minutě. Angličané zvolili překvapivou rozehrávku, po které centroval Kane a Maguire jen tak tak na balon nedosáhl. Při snaze vyrazit míč se ale srazil brankář Baíranvánd s Hosejním a s prvně jmenovaným to nevypadalo dobře.

Celý obličej měl od krve a krvácení z nosu se dlouhé minuty nedařilo zastavit. Nakonec ale íránský gólman v zápase pokračoval. Jenže příliš dlouho ve hře nevydržel. V 19. minutě naznačil, že dál pokračovat nemůže a byl odnesen na nosítkách.

Poprvé se skóre měnilo až ve 35. minutě. Centr z levé strany dokázal poslat do branky těžkou hlavičkou Jude Bellingham, pro kterého to byl v 19 letech jeho první gól na mistrovství světa. A do konce prvního poločasu se Albion prosadil ještě dvakrát. Nejprve se krásným volejem prosadil Bukayo Saka a na 3:0 zvýšil těžkým kopem Raheem Sterling.

Anglický výběr nepolevoval ani ve druhém poločase. Bukayo Saka si navedl míč do vápna, přehodil si ho z pravé nohy na levou a trefil se na zadní tyč. Írán se přece jenom dočkal branky a nemohl to být nikdo jiný než největší hvězda týmu Carlose Queiroze Mahdí Taremí. Ten si naběhl do šestnáctky a ranou z první nedal Pickfordovi šanci.

Celek z Britských ostrovů ale opět odskočil. Marcus Rashford, jenž byl na hřišti asi dvacet sekund, převzal na pravé straně balon, udělal parádní kličku v pokutovém území a zkušeně zakončil kolem náhradního gólmana Hossejního. V poslední minutě předvedla Anglie parádní akci. Callum Wilson si naběhl za obranu, přihrál pod sebe na nabíhajícího Jacku Grealishe a ten bez problémů upravil na 6:1.

Írán přesto dokázal dát ještě jednu branku. VAR přezkoumal situaci ve vápně Angličanů a sudí Claus nařídil pokutový kop. Toho se samozřejmě chopil Mahdí Taremí a Pickforda prostřelil s naprostým přehledem. Anglie tak porazila Írán 6:2 a v pátek je čeká souboj s USA. Asijský celek se tentýž den utká s Walesem.

Mistrovství světa ve fotbale – skupina B:

• Anglie vs. Írán 6:2 (3:0). Góly: Bellingham, 43. Saka, 45+1. Sterling, 62. Saka, 71. Rashford, 90. Grealish – 65. Taremí, 90+13. Taremí (pen.).

Čeští softbalisté prohráli s Japonskem a na mistrovství obsadili deváté místo

Celkové deváté místo obsadila české softbalová reprezentace na mistrovství světa na Novém Zélandu. Na turnaji zaznamenala čtyři výhry a čtyři prohry. Tu poslední si čeští hráči připsali v sobotu, když nestačili na Japonsko výsledkem 4:5. Velmi vyrovnané utkání musela rozhodnout až třetí nastavená směna. „Jsem pyšný na to, že jsme s týmem jako Japonsko měli dost šancí na to, abychom to vyhráli,“ prohlásil Jaroslav Korčák, trenér českého týmu.

Cikánský král Tyson Fury je zpátky na trůnu a teď bude čekat na další kořist

Boxerský šampion Tyson Fury potvrdil svoje dominantní postavení v těžké váze organizace WBC, v prosincovém chladném počasí porazil na otevřené scéně stadionu Tottenhamu Hotspur svého „starého známého“ Dereka Chisoru a teď čeká na další výzvu. Ideálně by chtěl potkat v ringu Ukrajince Oleksandra Usyka.

Rozjetou Anglii zkusí zastavit Senegal. Kdo další si prodlouží pobyt v Kataru?

Osmifinálové boje na mistrovství světa jsou v plném proudu. Sobotní dva zápasy nabídly sedm branek, a především velké drama. Snad budou dnešní zápasy minimálně stejně zajímavé. Večer jde do bitvy africký Senegal, který vyzve favorizovanou Anglii. Dočkáme se v Kataru dalšího překvapení nebo Albion udělá další krok titulu?

Messi si zpestřil 1000. zápas kariéry gólem a postupem. Australané ale sahali po senzaci

Odpoledne si proklestilo cestu za postupem do čtvrtfinále mistrovství světa Nizozemsko, večer se na veledůležitý souboj chystaly týmy Argentiny a Austrálie. Radostnější byli nakonec po závěrečném hvizdu fotbalisté kolem Lionela Messiho. Nadšením hýřila zejména hlavní argentinská hvězda, která si okořenila 1000. profesionální zápas gólem.

Překvapení se nekonalo. USA končí, dál jdou Holanďané. Zářil Dumfries

První utkání vyřazovací fáze mistrovství světa je u konce. Do akce se dostaly výběry Spojených států amerických a Nizozemska a už před zápasem měla většina fanoušků o postupujícím jasno. Zvěsti se nakonec potvrdily. Evropští favorité vyhráli jednoznačně 3:1 a pobyt v Kataru si prodlouží minimálně o jeden zápas.