CyklistikaPogačar ovládl Kolem Flander, Kopecky přidala třetí domácí triumf

Pogačar ovládl Kolem Flander, Kopecky přidala třetí domácí triumf

Tadej Pogačar vyhrál druhý monument sezony v duhovém dresu mistra světa. Na trati dlouhé 269 kilometrů rozhodl v závěrečném výjezdu na Oude Kwaremont. Podobně suverénně si v ženském závodě vedla Lotte Kopecky, která slavila třetí vítězství na domácí půdě, informuje ČT sport.

Tadej Pogačar potvrdil, že aktuálně nemá konkurenci. Slovinec se stal po padesáti letech prvním vítězem Kolem Flander, který zároveň drží titul z Tour de France. Naposledy to dokázal Eddy Merckx. Pogačar si navíc na trati poradil i s obhájcem titulu Mathieu van der Poelem, kterému vrátil porážku z Milána–Sanrema.

Rozhodující moment přišel na posledním výjezdu na Oude Kwaremont, kde se Pogačar utrhl od skupiny favoritů. Vytvořil si náskok, který ještě navýšil na Paterbergu. Do cíle dorazil s pohodlným odstupem a mohl slavit. „Plán byl vyrazit na Kwaremontu, a podle toho jsme jeli,“ uvedl po závodě.

Závod přitom nezačal ideálně. Pogačar se brzy ocitl bez týmové podpory, protože jeho kolegové museli dohánět ztrátu po pádech. „Bylo to komplikované, museli jsme čekat na závodníky, kteří spadli,“ řekl šéf týmu Mauro Gianetti. Přesto Slovinec zvládl klíčovou pasáž s přehledem a bez podpory.

Sprint o druhé místo ovládl Mads Pedersen. Třetí skončil Van der Poel, čtvrtý dojel Wout van Aert a pátý Jasper Stuyven. Přestože Van der Poel během závodu také upadl, dokázal se vrátit do čela a bojovat až do konce.

V ženském závodě se rozhodovalo až v cílové rovince. Kopecky si v domácím prostředí počkala na správný moment a vyrazila z první pozice. Za sebou nechala Pauline Ferrand-Prévot, třetí dojela Liane Lippert. Čtvrté místo zbylo na Katarzynu Niewiadomu.

Lotte Kopecky potvrdila skvělou formu. Vítězstvím na Flandrech navázala na triumfy z let 2022 a 2023. Stejně jako Pogačar závodila v duhovém dresu a dokázala, že mistrovský titul není jen ozdobou.

Nejčtenější tento týden

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama