Trenér Manchesteru City Pep Guardiola varoval vedení klubu, že pokud mu na příští sezonu připraví příliš široký kádr, raději skončí. Španělský stratég přiznal, že nechce nechávat zdravé hráče mimo nominaci – a označil to za něco, co „nedokáže snést“.
Přestože Manchester City čeká v létě generační obměna výběru a tým se připravuje na odchod několika veteránů – včetně Kevina De Bruyneho, který už má za sebou poslední domácí zápas v dresu – Guardiola upozorňuje, že nechce začínat novou éru s přeplněným mužstvem.
Hop nebo trop
Na poslední zápas proti Bournemouthu (výhra 3:1) se nedostali například Abdukodir Khusanov, Savinho, James McAtee, Claudio Echeverri či Rico Lewis – přestože byli zdravotně v pořádku. Právě to je podle Guardioly situace, kterou nechce opakovat a nechce jí přihlížet.
„Řekl jsem vedení klubu, že nechci mít velký kádr,“ prohlásil Guardiola pro Sky News. „Nechci nechávat pět, šest hráčů mimo soutěž. To prostě nechci. Pokud to tak bude, skončím. Když bude kádr menší, zůstanu.“
„Je pro mě nemožné říct hráčům, že budou jen sedět na tribuně. To nedokážu. Už letos jsme kvůli zraněním museli okamžitě doplňovat tým, několikrát jsme ani neměli k dispozici plnou jedenáctku. Ale příští sezonu to nesmí být stejné,“ dodává podle BBC kouč.
Guardiola je dlouhodobě zastáncem užšího kádru, sází na úzké jádro hráčů a při zraněních raději doplňuje sestavu z akademie. Letos mu chyběl dlouhodobě i klíčový záložník Rodri, který se do hry vrátil až nyní. Přesto trvá na tom, že méně je více.
Před příchody musí být odchody
Z vyjádření trenéra jednoho z nejlepších týmů světa vyplývá, že pokud má klub v létě přivést nové posily, musí nejprve uvolnit místa – jinak Španěl nebude pokračovat.
Pep Guardiola on Jack Grealish's future at Manchester City 🗣️ pic.twitter.com/w1Wl3W2TOW
— Sky Sports (@SkySports) May 20, 2025
Aktuálně má Manchester City podle klubového webu 28 hráčů v prvním týmu, navíc čtyři další jsou na hostování. Pro srovnání – Arsenal má jen 24 hráčů, Liverpool, Aston Villa nebo Everton jich registrují maximálně 25.
Otazníky visí i nad budoucností Jacka Grealishe. Anglický záložník, jenž před čtyřmi lety přišel za 100 milionů liber, odehrál v této sezoně pouze sedm ligových zápasů v základní sestavě a nezasáhl ani do finále FA Cupu proti Crystal Palace. Spekuluje se o jeho odchodu, přestože Guardiola uklidňuje, že zatím není nic rozhodnuto.