Více
  24.3 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Soucit s Ukrajinci je Vettelovi vlastní. Jezdec F1 si utrpení nedokáže vůbec představit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O víkendu se přesune seriál formule 1 do španělské Barcelony, ve chvilkách relativního volna ale měli jezdci během minulých dní čas i na jiné věci. Sebastian Vettel zasedl k rozhovoru s novináři britské stanice BBC a mimo jiné se rozpovídal o válce na Ukrajině. Sám si utrpení tamních obyvatel nedokáže vůbec představit.

  Podobně jako ostatní sporty poznamenal vpád ruských vojsk na Ukrajinu také formuli 1. Nejslavnější automobilový seriál skončil pro Rusa Nikitu Mazepina, hlavní ruský sponzor stáje Haas skončil spolu s ním. Na otázky ohledně ukrajinské krize se vyjadřují také jezdci. Hlasitě promluvil Sebastian Vettel.

  „Vyrostl jsem v době, kdy nikdy nebyla válka, nebo řekněme nebyla tak blízko. Samozřejmě člověk cestuje po světě, vidí tolik míst a ví, že je to privilegium žít tak, jak žijeme v Evropě,“ pronesl německý pilot v rozhovoru pro BBC. Sám válku nezažil, stav na Ukrajině si tak neumí vůbec představit.

  „Nesmíme zapomínat na to, že ukrajinský lid bude trpět dnes a zítra a pravděpodobně ještě dlouho. Z první ruky jsem slyšel některé rodiny, které utíkaly z Ukrajiny a snažily se hledat útočiště. Nedokážu si to utrpení představit. Musím být upřímný, protože je to něco, s čím se nedokážu ztotožnit,“ pokračoval.

  Hlavní je postarat se o Ukrajinu

  Někdejší mistr světa tuší, že budoucnost nebude ani trochu jednoduchá. Závislost Evropy na Rusku z hlediska energie válce jen přispívá, „jeho“ Německo ale na druhou stranu alespoň dodává Ukrajině zbraně.

  „Myslím si, že první věc je, pravidlo číslo jedna, že se musíme postarat o Ukrajinu. V Německu se vedla dlouhá a vášnivá debata. Měli bychom dodávat zbraně, nebo neměli? Nakonec se ukázalo, že ano, a Německo zbraně dodává,“ myslí si jezdec Aston Martinu. Co bude dál? To neví vůbec nikdo.

  „Nevíte, co Putin a Rusko, nebo hlavně Putin, udělá. Je to určitá nejistota. Myslím si, že v širším pohledu musíme udělat všechno, co je v našich silách, abychom ho zastavili a pomohli lidem, kteří se cítí ohroženi, nebo zejména lidem, kteří trpí, jako jsou Ukrajinci,“ doplnil vynikající závodník.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ