David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.
Reprezentace už se chystá na evropské části přípravy v Karlových Varech. Trenér Radim Rulík po srazu naznačil, že dva hráči dorazí do Itálie dřív, jména ale neprozradil. Nakonec se ukázalo, že mezi nimi bude právě Pastrňák a také Dostál.
🏒🇨🇿Skvělá zpráva pro českou hokejovou reprezentaci! Její největší hvězda bude v Miláně dřív, chce totiž stihnout páteční slavnostní zahájení Her👇https://t.co/2ljBBMNYax
— Deník Sport (@DenikSport) February 3, 2026
Pastrňák chce olympiádu prožít naplno
Pastrňák změnu popsal v podcastu Puk pak pivo. „Chci si to užít se vším všudy.“ Právě proto chce být v Miláně už na začátku, a nejen kvůli ledu a tréninku.
Jeho brzký přílet rozvířil i další otázku. Na zahájení her se bude rozhodovat o vlajkonoších české výpravy, a to ve dvojici, jeden sportovec a jedna sportovkyně. Oficiální jména mají zaznít během středy.
Pastrňák patří mezi hlavní adepty, mluví se i o kapitánovi Romanovi Červenkovi. Čeští hokejisté se v roli vlajkonošů objevili v minulosti jen výjimečně. Českou vlajku nesl Jaromír Jágr ve Vancouveru v roce 2010, před čtyřmi lety v Pekingu se této role ujala kapitánka ženské reprezentace Alena Mills.
Tým odlétá ve čtvrtek a první test přijde proti Kanadě
Evropská část mužstva poletí do Itálie speciálem ve čtvrtek odpoledne. Do letadla nastoupí dvanáct hráčů a celý realizační tým. V pátek se k nim přidají Pastrňák s Dostálem, zbytek kádru v čele s Martinem Nečasem a Tomášem Hertlem má dorazit v neděli.
První zápas na olympijském turnaji čeká český tým ve čtvrtek 12. února od 16.40 proti favorizované Kanadě. O den později přijde duel s Francií. Skupinu uzavře utkání 15. února proti Švýcarsku.

