TenisParádní jízda. Kopřiva na okruhu ATP debutuje, vyřadil člena první desítky

Parádní jízda. Kopřiva na okruhu ATP debutuje, vyřadil člena první desítky

Český tenista Vít Kopřiva pokračuje ve spanilé jízdě. Hráč, o kterém před turnajem ve švýcarském Gstaadu věděl málokdo, prožívá životní období. Poprvé v kariéře se představil na okruhu ATP a hned se probojoval až do semifinále.  

Vyhrál dva zápasy v kvalifikaci, ačkoliv ho od vyřazení dělily pouhé tři míče. Poprvé v kariéře se tak dostal do hlavní fáze turnaje okruhu ATP a hned v prvním kole vyfasoval nejvýše nasazeného tenistu.

Úvodní set mu proti světové desítce Denisu Shapovalovi nevyšel, ale ve zbylých dvou sadách byl úspěšnější a postaral se tak o prvotřídní senzaci. Po čtyřech letech se stal jedním z hráčů, kteří nebyli v první dvoustovce a dokázali porazit tenistu z první desítky. Naposledy se to podařilo v roce 2017 Australanu Kokkinakisovi.  

„Je naprostá paráda, že jsem porazil hráče z TOP 10. Jde vidět, že se tenis hodně vyrovnává a že jde hrát s každým. Určitě jsem ho dneska překvapil a on nezahrál svůj nejlepší tenis, ale to moji výhru nezkazí. Hlavně jsem si užíval, že můžu být na kurtu s tak kvalitním hráčem, jako je Denis, protože to se nestává každý den,“ řekl v rozhovoru pro Tenisový Svět.  

Těžký soupeř v semifinále

Ve své jízdě pokračoval i v dalším kole, kde ho vyzval Švéd Mikael Ymer. 96. hráč světového žebříčku si proti Kopřivovi za dva sety dokázal uhrát jeden jediný game a z kurtu tak odešel s velkým výpraskem.

„Jsem hrozně rád, jak to vyšlo. Začátek byl nervózní z obou stran, ale mně tam potom vyšlo pár balónu a je z toho takhle jednoznačný výsledek. A ten pocit je nádherný, zatím tomu úplně nemůžu uvěřit,“ dodal pro Tenisový Svět.

Z historického hlediska se tak dostal mezi hrstku hráčů, kterým se na prvním turnaji v kariéře na okruhu ATP povedlo dojít až do semifinále. Před tím na tento unikát dosáhli třeba Nikolaj Davyděnko, Juan Ferrero nebo Ernests Gulbis.

V boji o semifinále čeká Víta Kopřivu opravdu těžký soupeř. Narazí totiž na Nora Caspera Ruuda, který v minulém týdnu s přehledem ovládl turnaj ve švédském Bastadu.  

Nejčtenější tento týden

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama