11.3 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Bale končí. Anglie překvapení nedovolila, za postupem ji dotáhl famózní Rashford

Mohla to být dramatická bitva o postup, ale pravdou byl pravý opak. Anglie si se svou sousední zemí pohrála a s přehledem zvítězila 3:0. O dvě branky v síti Walesu se postaral výborně hrající Marcus Rashford, jej doplnil přesným zásahem i Phil Foden.

Angličané vstoupili do turnaje pohlednou přestřelkou s Íránem. Triumf 6:2 režíroval Saka. Nadcházející duel, jenž sliboval výborný fotbal, byl však spíše zklamáním. Southgateův výběr uhrál s USA remízu 0:0, která toho bodově příliš neřešila. Rozhodly tak až poslední bitvy ve skupině, Anglie hrála o postup s Walesem. Ale stačilo jí „jen“ remizovat“.

To tým kolem Garetha Balea potřeboval buď výhru hned o čtyři branky, což se, vzhledem k formě Albionu, za realistickou predikci považovat nedalo. Nebo výhru jakýmkoliv způsobem, ale utkání mezi USA a Íránem by muselo skončit nerozhodně. A to se nestalo.

Rashford sfoukl Velšany jako svíčku

Wales navíc od začátku nestíhal. Anglie svou sousední zemi jednoznačně přehrávala, Rashford i Foden měli v první půli velké šance, ani jedna ale neskončila v síti. Dominanci dokládaly i statistiky, Albion měl během první půle 74% držení míče a nepustil Wales k jediné střele na branku. I přesto svítilo o pauze na světelných tabulích skóre 0:0.

Branky ale stejně přišly. Klání odšpuntoval Marcus Rashford v 50. minutě. Právě forvard Manchesteru United se postavil k exekuci přímého volného kopu a nádhernou trefou otevřel skóre. Anglie tato trefa nakopla, o minutu později zvyšoval na 2:0 Phil Foden.

Velšané nemohli najít na skvěle hrající velmoc žádný recept, naopak se museli smířit s tím, že budou lovit míč ze své sítě ještě jednou. Na pravé straně katarského pažitu se meruny ujal opět Marcus Rashford, dostal se až do vápna a přesnou ránou mezi nohy golmana Warda uzavřel gólový účet večera na 3:0.

Anglická fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z prvního místa se ziskem sedmi bodů a skóre 9:2, naopak Wales s hlavní hvězdou Garethem Balem se na světovém šampionátu představil letos naposledy. Fanoušci na sociálních sítích však jejich vyřazení ironicky kvitují. Prý bude mít právě Bale alespoň čas na golf.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?