HokejOvečkin zpátky na ledě. Pouhé dva týdny od zlomeniny nohy

Ovečkin zpátky na ledě. Pouhé dva týdny od zlomeniny nohy

Hvězda Washington Capitals Alex Ovečkin byl v pondělí před tréninkem týmu spatřen na ledě. Lehce bruslil, pouhé dva týdny poté, co si při zápase zlomil levou nohu.

Capitals oznámili, že jejich kapitán bude chybět čtyři až šest týdnů poté, co si zlomil levou lýtkovou kost při kolizi s útočníkem Utahu Jackem McBainem. V osudném zápase Washington 18. listopadu zvítězil 6:2.

Přesto byl 39letý forvard v pondělí zpátky na ledě, uvádí Reuters. Měl na sobě teplákovou soupravu a helmu a bruslil s hokejkou. Nicméně žádnou další hokejovou výstroj pro trénink na sobě neměl.

„Abych byl upřímný, nemyslím si, že je skutečný,“ řekl centr Capitals Pierre-Luc Dubois. „Byly to dva týdny od zlomené nohy a je zpátky na ledě. Je to stroj… Je skvělé vidět ho zpátky na ledě. Byl šťastný, když sestoupil, celý nadšený. Všichni jsme byli nadšení. Je to skvělé znamení, krok správným směrem.“

Trenér Capitals Spencer Carbery potvrdil, že to bylo poprvé, co se Ovečkin vrátil na led.

„Bylo hezké to vidět,“ řekl Carbery. „Jen první krok. Žádné aktualizace časové osy nebo něco podobného. Tohle je jen krok v jeho návratu.“

Honba za rekordem se odkládá

Washington v úterý hostí San Jose Sharks. Ovečkin vynechá sedmý zápas v řadě, což znamená významné přerušení kariéry. V roce 2009 musel v období od 4. do 14. listopadu vynechat šest zápasů v řadě kvůli zranění horní části těla.

Capitals první dva zápasy bez Ovečkina prohráli, následovaly čtyři vyhrané zápasy v řadě. Před zraněním byl kapitán pořádně rozjetý. V zápase s Utahem vstřelil dva góly a má na kontě 13 gólů z posledních 11 zápasů. V té době vedl Ovečkin ligu s 15 góly v 18 zápasech.

Jeho honba za přepsáním historie byla také odložena. S 868 góly v kariéře potřebuje Rus dalších 27 k tomu, aby prolomil historickou metu Wayna Gretzkého 894.

Ovečkin už má ve svých 1444 zápasech rekordy NHL v počtu gólů v přesilových hrách (316) a střel na branku (6690). Za 20 sezón NHL vynechal pouze 59 zápasů, z toho 35 kvůli zranění.

Nejčtenější tento týden

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama