5.7 C
Czech
Úterý 3. března 2026
TenisNastřelování soupeře při rozehrávce, strkanice u sítě. Na okruhu ATP řádí další...

Nastřelování soupeře při rozehrávce, strkanice u sítě. Na okruhu ATP řádí další rebel

Reklama

V osmnácti se uvedl servisem, který vystřelil několik metrů do vzduchu a dostal za něj trestný fiftýn. Na exhibici v zámoří veřejně kritizoval Tsitsipasova otce, naposledy měl šarvátku po podání rukou u sítě. Francouzský tenista Corentin Moutet moc příznivců na okruhu ATP nemá.   

Víte, co mají společného Benoit Paire, Nick Kyrgios, Alexander Bublik nebo třeba Fabio Fognini? Tušíte. Za dobu, co působí na okruhu ATP, už předvedli řadu excesů. Někteří jsou u fanoušků oblíbení méně, některým se jejich „výjimečnost“ zamlouvá a přijde jim originální.  

Tak jako tak, svých příznivců mají zmiňovaní tenisté dost. Kdo jich má čím dál méně, je francouzský tenista Corentin Moutet. Dlouhodobě je kritizován za své chování na kurtu, za krátkou dobu, co se objevuje na okruhu, už na sebe negativně upozornil nesčetněkrát.

Poslední případ ovšem překročil veškeré hranice. Minulý týden se v médiích objevovalo video, na kterém měl po prohraném utkání potyčku s Andrianem Andrejevem. Zdůvodnil to tím, že ho soupeř do očí vulgárně urážel.

Pokuta pro oba aktéry

Kde leží pravda, ví jenom oni dva. Nedůstojné chování organizace ATP potrestala tučnou pokutou 10 tisíc dolarů pro oba hráče. Co jejich konfliktu předcházelo? Především jejich předešlý vzájemný duel, který o týden dříve překvapivě lépe zvládl Andrejev.

Moutet to samozřejmě nesl nelibě a do dalšího vzájemného utkání hned v následujícím týdnu vstupoval plný odhodlání. Soupeře chtěl vyvést z míry, ovšem způsobem, který je daleko za hranou chování profesionálního sportovce.  

Při rozehrávce šel Andrejev na síť, aby si vyzkoušel pár volejů a smečí. Moutet místo volných úderů úmyslně nastřeloval svého protivníka, který se jeho dělovkám už raději uhýbal. Po pár dnech se video dostalo na sociální sítě a mladý Francouz to schytával ze všech stran.

Jak bude kariéra třiadvacetiletého potížisty pokračovat, je otázka. Bylo by načase, aby se fanouškům uvedl také dobrými výkony a naplnil hráčský potenciál, který rozhodně má.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Dvacet let na vrcholu. Lewis Hamilton chce dostat Ferrari mezi elitu

Lewis Hamilton vstupuje do své dvacáté sezony ve Formuli 1 a čeká ho další významný moment kariéry. Sedminásobný mistr světa dává jasně najevo, že se nechce držet zpátky, ani hledat kompromisy. Před startem Velké ceny Austrálie prohlásil, že je stále plný energie, motivace a odhodlání pokračovat v cestě za snem, který ho přivedl do světa Formule 1 už před dvaceti lety.

Floyd Mayweather se před odvetou s Pacquiaem utká s řeckým kickboxerem Zambidisem

Boxerský svět se znovu chystá na návrat jedné z největších ikon moderní éry. Floyd Mayweather se ještě před očekávanou odvetou s Mannym Pacquiaem představí v exhibičním souboji proti zkušenému řeckému kickboxerovi Mikeu Zambidisovi. Duel je naplánován na červen v Aténách a má sloužit jako příprava na zářijový vrchol sezony.

Fotbalistky začnou kvalifikaci MS doma proti Walesu

České fotbalistky dnes od 18:30 rozehrají kvalifikaci mistrovství světa, které příští rok hostí Brazílie. V Uherském Hradišti je čeká Wales, soupeř s evropskou zkušeností a řadou hráček z anglické ligy. Tým trenérky Jitky Klimkové chce vstoupit do skupiny vítězně a dál živit sen o premiérové účasti na velkém turnaji.

Tříbodový Nečas zlomil Kings, Vladař dotáhl Flyers k výhře po nájezdech

Martin Nečas po návratu na scénu NHL dál sbírá body, tentokrát pomohl Coloradu k výhře 4:2 nad Los Angeles gólem a dvěma asistencemi. Český útočník bodoval výrazně i ve čtvrtém utkání po restartu soutěže a vrátil se do elitní desítky produktivity. V ten samý hrací den uspěl také brankář Daniel Vladař, který 29 zákroky dovedl Philadelphii k vítězství 3:2 nad Torontem po samostatných nájezdech a připsal si devatenáctou výhru v sezoně.

Krejčí dal v Atlantě 14 bodů, Portland ale schytal debakl

Vít Krejčí se vrátil do haly Atlanty poprvé od únorového odchodu a hned ukázal chuť. Za Portland nasázel 14 bodů a odehrál dosud největší porci minut v novém dresu. Výsledek ale byl krutý, Blazers prohráli 101:135 a domácí si došli pro čtvrtou výhru v řadě.

Dostál podržel Anaheim, Palát s Rittichem dovedli Islanders k výhře nad Floridou

Nedělní program NHL vyšel českým brankářům i Ondřeji Palátovi. Lukáš Dostál vytáhl 32 zákroků, v nájezdech uspěl dvakrát a Anaheim přetlačil Calgary 3:2. Palát zase přihrál na důležitý gól Islanders, kteří doma porazili Floridu 5:4, v brance jim pomohl i David Rittich.

Gianluca Prestianni možná skončí v Benfice, Mourinho mluví jasně

Gianluca Prestianni může přijít o angažmá v Benfice, pokud se prokáže rasistické jednání vůči Viníciusi Júniorovi. Trenér José Mourinho dal najevo, že v takovém případě s mladým Argentincem definitivně ukončí spolupráci.

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.

Ledecká v Soldeu ztratila tempo a skončila šestá, vyhrála Goggia

Ester Ledecká po sobotním čtvrtém místě v Soldeu navázala dalším solidním výsledkem, tentokrát ale na ještě větší úspěch nedosáhla. V nedělním super G rozjela jízdu skvěle, ve druhé polovině však nabrala ztrátu a dojela šestá. Z vítězství se radovala Sofia Goggia, druhá skončila Emma Aicher a třetí Kaisa Vickhoff Lie.

Salač po těžké kolizi v Thajsku dojel devatenáctý

Filip Salač vstoupil do sezony Moto2 v Buriramu smolně. Vážná havárie v úvodu závodu ho poslala k restartu do boxové uličky a po dalším přerušení se jelo už jen krátkých sedm kol. Český jezdec nakonec projel cílem na 19. místě, vítězství bral Manuel González. V MotoGP vyhrál Marco Bezzecchi, Marc Márquez kvůli defektu nedojel.

Hertl dosáhl na 600 bodů v NHL, Vejmelka s Dostálem slavili výhry

Páteční noc v NHL přinesla výraznou českou stopu. Tomáš Hertl vstřelil gól a jako 18. Čech v historii se dostal na metu 600 bodů, i když Vegas ve Washingtonu padlo 2:3. Brankáři Karel Vejmelka a Lukáš Dostál naopak dotáhli své týmy k vítězstvím, Vejmelka navíc bral ocenění třetí hvězdy zápasu.

Maděrová znovu mezi elitou, v paralelním obřím slalomu bere druhé místo

Zuzana Maděrová se při prvním startu po olympijském triumfu vrátila na pódium Světového poháru. V paralelním obřím slalomu v polské Krynici dojela druhá, když ve finále nestačila na Japonku Cubaki Miki. Právě ona byla jediná, kdo českou snowboardistku porazil i v kvalifikaci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama