Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Loučení na hřišti, pak na parketu. Haaland řádil v klubu, video s tanečky baví internet

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Díky za vše, Dortmunde, je třeba se posunout dál. Norský kanonýr Erling Haaland o víkendu naposledy navlékl dres Borussie, rozloučil se a chystá se na novou výzvu s názvem Manchester City. Ještě před odchodem na Ostrovy se Haaland v Dortmundu stihl zastavit také v klubu, kde tančil v teplákovce spolu s fanoušky.

  Když na začátku roku 2020 přicházel Erling Haaland do Dortmundu, jen málokdo asi čekal, že dá tenhle snajpr v 89 zápase 86 gólů, stane se miláčkem celého města a zapíše se do jeho dějin. Norskému mladíkovi padlo Německo k nohám, po letošní sezoně si ale země bude muset zvykat na život bez něj.

  Bývalý hráč Molde a Salcburku vyslyšel volání klubu, kde před lety působil jeho otec. Od nového ročníku bude pomáhat Manchesteru City v Premier League a také Lize mistrů, na kterou klub stále jen marně čeká. Haaland o víkendu odehrál poslední zápas, dal poslední gól a prožil nezapomenutelnou rozlučku.

  Její první část se odehrávala na hřišti. Norský útočník děkoval fanouškům Borussie, spoluhráči mu udělali „uličku slávy“, vše ale na trávníku a v kabině neskončilo. Druhá část se odehrávala v jednom z klubů. Tam přišel Haaland v teplákové soupravě Dortmundu a bavil všechny přítomné svými pohyby.

  Video, které se objevilo na sociálních sítích, baví celý internet. Je vidět, že by se Haaland neztratil ani jako tanečník.

  Už teď se bojí celá Anglie

  O tom, že už tak dobrou sestavu Manchesteru City posílí jeden z nejlepších útočníků planety, není pochyb. Haaland bude hrát v dost možná nejlepším týmu nejlepší ligy světa a bude chtít psát nové kapitoly klubové historie. Jeho Citizens mají v letošní sezoně čtyřbodový náskok nad Liverpoolem a zřejmě vyhrají titul. Příští rok? Ostatní budou mít práci ještě složitější.

  „Pomůže jim. Hodně. Hrají specifickým způsobem. Erling si najednou uvědomí, že bude často dávat góly jen tím, že na zadní tyči správně nastaví nohu. Je to zvíře. V Dortmundu byl párkrát zraněný, ale když je zdravý, tak je to fakt zvíře. Bohužel je to pro ně velmi dobrý přestup,“ řekl na jeho adresu kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.

  City zaplatí za Haalanda celkem 75 milionů eur, což je jeho výstupní klauzule, už teď má ale cenovku jednou takovou. Pokud se zvěsti potvrdí, může jít klidně o nejchytřejší přestup století.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ