10.5 C
Czech
Úterý 9. prosince 2025
FotbalMbappé si udělal z poháru exhibici. Bránil jej člen ultras Paříže

Mbappé si udělal z poháru exhibici. Bránil jej člen ultras Paříže

Pařížané zničili v poháru Coupe de France regionální francouzský klub poměrem 7:0, demolici Pays de Cassel řídil pěti góly a jednou asistencí kapitán Kylian Mbappé. Zápas přinesl kromě mnoha branek i jeden zajímavý příběh, fotbalová megastar totiž útočila do obrany, které velel Alexis Zmijak. Člen ultras PSG.

Správným kořením pohárové bitvy hrané v Lens byl fakt, že v obraně Pays de Cassel nastoupil Alexis Zmijak. Kapitán, bojovník. A také jeden ze členů ultras fanoušků pařížského giganta. Ano, Alexise čekal životní zážitek. Zahraje si proti klubu svého srdce.

Stopera papírového outsidera se před utkáním ptali, jak bude na Mbappého hrát. Zmijak s lehkou nadsázkou odvětil: „Upřímně nevím, co budu dělat, až Kylian poběží na naši bránu. Mám jít do skluzu? Nemám? Vždyť má nastoupit proti Bayernu v Lize mistrů! Nemůžu ho zranit,“ zasmála se opora Pays de Cassel.

Smích ale fotbalisty domácích brzy přešel. Nadpozemsky hrající Mbappé nasypal do sítě golmana Samsona za jedenáct minut hattrick, ještě v první půli přidal jeden gól Neymar Jr.

Za zmínku stojí zejména druhý Kylianův gól, čtyřiadvacetiletý rychlík totiž dostal od Pereiry lahůdkový pas přes celé hřiště za obranu, jedním dotekem si jej zpracoval a druhým přehodil domácího brankáře.

Kapitán Paříže se trefil pětkrát

Ani po přestávce tempo bitvy neustalo, dle herního projevu neměli fotbalisté PSG v plánu polevit. V 56. minutě se ke slovu dostal znovu tandem Mbappé – Neymar, v roli střelce byl opět první jmenovaný.

Brazilec poslal balon do vápna, pro který si sice šel brankář Samson, jenže neodhadl odraz, podklouzl a rychlý snajpr z Francie tak uklízel merunu do prázdné branky. Na světelné tabuli svítilo skóre 5:0 pro hostující celek a bezmála 38 tisíc fanoušků v ochozech úplně nezářilo nadšením.

https://twitter.com/433/status/1617812686347161601?s=20&t=WI42O69miJSbB1cuihe9kw

Na 6:0 zvyšoval v 64. minutě Soler, trefu španělskému mladíkovi nachystal, podobně jako Mbappému, Neymar Jr. Kanárek obešel brankáře, počkal si na spoluhráče a přihrál na malé vápno. Soler stál sice zády k brance, míč ale do sítě uklidil patičkou. I to prokazovalo, v jaké pohodě hráči PSG byli.

Definitivní razítko za demolicí Pays de Cassel udělal hrdina dne Kylian Mbappé, jenž si naběhl do šestnáctky, dostal od Solera vynikající pas do kapsy a uklidil jej za Samsona. Fotbalisté PSG vyhráli 7:0 a postoupili v poháru do osmifinále. Tam si zahrají s rivalem z Marseille.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Katie Boulter mimo hlavní soutěž Australian Open. Zranění, propad žebříčkem a boj o návrat na výsluní

Britská tenistka Katie Boulter bude muset na lednovém Australian Open projít kvalifikací. Na první grandslam sezony se totiž nedostala díky přímému postupu, který si zajistí hráči v první stovce žebříčku nebo ti s chráněným rankingem. Boulter se aktuálně nachází na 106. pozici, což jí na účast v hlavní soutěži nestačí. V Melbourne tak bude muset absolvovat náročnou kvalifikační cestu, což se jí naposledy stalo před třemi lety.

Neymar musí podstoupit operaci kolene. Naděje ale nevyhasly 

Brazilská hvězda Neymar míří na chirurgický zákrok s kolenem, a to paradoxně hned poté, co sehrál klíčovou roli v záchraně svého milovaného Santosu v nejvyšší soutěži. Třiatřicetiletý útočník odehrál víkendový duel proti Cruzeiru se zjevnými bolestmi. Zvládl však celé utkání a přispěl tak k výhře 3:0 a jistotě, že Santos po loňském postupu zůstane mezi brazilskou elitou.

Utah neuspěl proti Los Angeles, Vejmelka inkasoval tři góly

Utah nedokázal využít návrat na domácí led a po nevýrazném vstupu do utkání podlehl Los Angeles 2:4. Karel Vejmelka inkasoval tři branky z 26 střel a navzdory dobré formě z předchozích dní tentokrát neodvrátil porážku. Vancouver znovu zklamal a padl 0:4 s Detroitem. Čeští hráči v jeho sestavě nepomohli zlomit trápení. Calgary naopak překvapilo ofenzivním představením a sedmi góly přejelo Buffalo.

Salah má budoucnost v Liverpoolu nejistou, v Miláně si nezahraje

Mohamed Salah vyvolal v Liverpoolu bouři, jakou klub dlouho nezažil. Po ostrém rozhovoru, v němž řekl, že byl podle jeho slov „hozen pod autobus“, zůstal mimo kádr pro utkání Ligy mistrů na půdě Interu Milán. Arne Slot přiznává, že netuší, zda egyptská hvězda ještě oblékne červený dres.

Spicy Pája o berlích a v slzách. Dojde na očekávaný zápas s Raškou?

Turnaj Oktagon 81 má být jedním z vrcholů konce roku, ale jeden z nejsledovanějších duelů teď visí na vlásku. Pavel Tóth si v přípravě poranil nohu a jeho účast v očekávaném střetu s Ondřejem Raškou je nejistá. Tvrdá dřina, která ho měla dovést do klece, se během jediného tréninku změnila v drama.

Lewis Hamilton pochválil nového britského šampiona. Prozradil i radu, kterou mu před závodem dal

Lando Norris se stal prvním britským mistrem světa ve Formuli 1 od roku 2020, kdy svůj sedmý titul získal Lewis Hamilton. A právě legenda F1 byla jednou z prvních, kdo novému šampionovi veřejně pogratuloval. Hamilton zároveň přiznal, že mu před rozhodujícím víkendem přece jen poskytl malou radu.

Hertlův gól zachránil Vegas a otevřel cestu k výhře nad Rangers

Tomáš Hertl znovu ukázal cit pro důležitý moment a v závěru řádné hrací doby udržel Vegas ve hře. Český útočník srovnal skóre necelou minutu před koncem třetí třetiny, Golden Knights pak v prodloužení dokončili obrat a zdolali New York Rangers 3:2. V noci bodovali i Radko Gudas a Martin Nečas. Anaheim rozstřílel Chicago a Colorado uspělo proti Philadelphii.

Knedla si na ME doplaval pro stříbrnou medaili

Miroslav Knedla vybojoval na mistrovství Evropy v krátkém bazénu stříbro na trati 50 metrů znak. V Lublinu zlepšil český rekord na 22,69 sekundy a od zlata ho dělila jediná setina. Navázal tak na bronz Jana Čejky z dvoustovky a potvrdil, že právě sprint vnímal jako svou největší šanci.

Norris se stal mistrem světa ve formuli 1

Lando Norris prožil v Abú Zabí životní závod. Třetí místo mu stačilo k tomu, aby poprvé v kariéře usedl na mistrovský trůn a přerušil vládu Maxe Verstappena. Brit po dojezdu plakal dojetím, děkoval rodičům i týmu a přiznal, že v rozhodujících chvílích sezony podal nejlepší výkony. Závěrečný víkend přinesl napětí, strategické bitvy i dramatický souboj s Júkim Cunodou, který na okamžik ohrozil Norrisovu cestu za titulem.

Barbora Krejčíková se vrací na kurty v Limoges

Barbora Krejčíková se ještě v sezoně 2025 vrátí na kurty. Po pauze kvůli zranění kolene figuruje v hlavní soutěži halového turnaje WTA 125 ve francouzském Limoges. V pavouku má pozici třetí nasazené a na startu chce stihnout ostrý comeback ještě před přelomem roku.

Norris může v Abú Dhabí zlomit prokletí lídrů

Lando Norris má před sebou neděli, která mu může změnit kariéru. Velká cena Abú Dhabí uzavře sezonu a rozhodne o titulu mistra světa F1. Norris vede šampionát a do finále jde s náskokem 12 bodů na Maxe Verstappena. Zároveň ví, že k jistotě mu stačí dojet třetí. McLaren navíc po triumfu v Poháru konstruktérů cítí šanci na mistrovský double.

Vejmelka dovedl Utah k dalšímu triumfu, Hertl navýšil gólovou bilanci a Gudas asistoval

Karel Vejmelka dovedl Utah k vítězství 4:1 ve Vancouveru. Český brankář zastavil 31 střel a získal ocenění pro první hvězdu utkání. Další český útočník Tomáš Hertl podpořil výhru Vegas v New Jersey svým dvanáctým gólem sezony.

Zabystřan bere v bouřlivém super-G čtrnácté místo v Beaver Creeku

Český lyžař Jan Zabystřan prožil nejpovedenější super G této sezony a vybojoval čtrnácté místo v závodě Světového poháru v Beaver Creeku, který jury předčasně ukončila po startu jednatřiceti závodníků kvůli větru a sněžení. Rakouský vítěz Vincent Kriechmayr si připsal devatenáctý triumf v kariéře a zároveň upozornil na nerovné podmínky, které závod provázely.

Nedvěd po losu MS 2026 vidí favorita v Mexiku

Česká reprezentace ještě musí projít jarní baráží, ale los už odkryl možnou destinaci pro léto 2026. Vítěz větve D, kam spadá i Česko, má zamířit do skupiny A. Čekalo by ho domácí Mexiko, Jižní Korea a Jihoafrická republika. Vzkazy z vedení zní jasně a to,že hlavní téma je Irsko, ne cestovní plán.

Minkkinen slaví první triumf, Charvátová končí čtrnáctá

Lucie Charvátová obsadila ve sprintu Světového poháru v Östersundu čtrnácté místo a po delší době měla blízko k čisté střelbě. Závod ovládla Suvi Minkkinen, která si připsala první individuální vítězství kariéry. České biatlonistky bodovaly díky Charvátové, Markétě Davidové a Tereze Voborníkové, i když žádná z nich se na tratích ve Švédsku necítila úplně silná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama