VolejbalLvi Praha zvládli finálový obrat a vyhráli extraligu

Lvi Praha zvládli finálový obrat a vyhráli extraligu

Lvi Praha zvládli obrat sezony a obhájili mistrovský titul. V rozhodujícím pátém finále porazili Karlovarsko 3:0 a vybojovali double, informují iDNES.cz a ČTK.

Lvi získali druhý titul v extralize. V pátém finálovém zápase doma přehráli Karlovarsko 3:0 a otočili sérii z nepříznivého stavu 0:2. Po triumfu v Českém poháru tak přidali i ligové zlato a uzavřeli sezonu s doublem.

Přestože skóre působí jednoznačně, duel byl vyrovnaný. V prvním setu vedli hosté 21:18, ale Pražané otočili a proměnili třetí setbol. Karlovarsko srovnalo na 23:23, k setbolu se ale nedostalo. Útok do autu od Šimona Krajčoviče uzavřel sadu ve prospěch Lvů.

Ve druhé sadě měl domácí tým navrch. Karlovarsko drželo krok, ale v prostřední části ztratilo tempo a Lvi vyhráli 25:20. Nejdramatičtější byl třetí set. Domácí vedli 20:16, ale Západočeši srovnali a zachránili pět mečbolů. Nakonec ale chyboval Václav Seidl a Lvi proměnili pátý mečbol za stavu 34:32.

„Bylo to těsné, ale myslím si, že jsme to v hlavách ustáli a vydrželi jsme to,“ řekl slovenský smečař Jakub Ihnát. Nejužitečnějším hráčem finále se stal Oskar Madsen, který nasbíral 21 bodů.

Karlovarský kapitán Daniel Pfeffer litoval ztraceného prvního setu. „Vedeme o tři balóny a nedokážeme to doklepnout, abychom tu Prahu trochu znervóznili.“ Přiznal, že výkon nebyl ideální: „Nikde jsme si nebyli jistí, tak nějak jsme to pytlíkovali.“

Západočeši byli krůček od překvapení. Vedli 2:0 na zápasy, ale tlak a neproměněné šance je svazovaly. „To nám asi vzalo vítr z plachet,“ přiznal libero Pfeffer.

Pražský kapitán Jakub Janouch označil za rozhodující psychiku. „Tyhle důležité chvíle jsou prostě o hlavě.“ Oslavy podle něj potrvají minimálně do úterý: „Ti, co nemají děti, by za to měli vzít.“

Nejčtenější tento týden

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama