HokejLídr Colorada doufá v novou smlouvu. Chce v týmu zůstat do konce...

Lídr Colorada doufá v novou smlouvu. Chce v týmu zůstat do konce kariéry

Kanadský útočník Nathan MacKinnon získal v uplynulém ročníku s Coloradem Avalanche Stanley Cup a opět patřil k lídrům mužstva, když v základní části nasbíral 88 bodů a v play-off přidal dalších 24. Nyní doufá v novou smlouvu a také v to, že u celku z Denveru stráví zbytek kariéry.

MacKinnon vstoupí v příští sezoně do poslední roku své sedmileté smlouvy, která mu dohromady vynese 44,1 milionu dolarů (přes 1 miliardu korun). Tu podepsal 8. července 2016 a pokud by nepodepsal nový kontrakt, stal by se nechráněným volným hráčem. Cíl sedmadvacetiletého útočníka je ale jasný. Zůstat v týmu i nadále.

„Určitě bych tu podepsal moc rád. To není žádné tajemství,“ řekl MacKinnon v rozhovoru pro podcast NHL The Rink. „Cítím, že jsme blízko. Myslím, že záměry obou stran jsou, aby se to dotáhlo do konce. To je to hlavní. Je toho ale momentálně hodně,“ pokračoval v povídání rodák z Halifaxu.

MacKinnon už ve čtvrtek novinářům prozradil, že by rád novou smlouvu podepsal ještě před startem následujícího ročníku, který Colorado zahájí 12. října v Ball Areně proti Chicagu Blackhawks. Právě před prvním zápasem nové sezony poputuje pod strop arény vlajka s připomínkou zisku Stanley Cupu z loňského roku.

„Momentálně je toho hodně, o čem přemýšlím. Hodně přemýšlím o své budoucnosti, ale mým cílem je strávit u Avalanche celý život,“ nechal se slyšet mistr světa s Kanadou z roku 2015. MacKinnon byl v prvních šesti letech považován za jednoho z nejvíc podhodnocených hráčů vzhledem ke svým výkonům. Za jednu sezonu zatížil platový strop 6,3 miliony dolarů (155 milionů korun).

MacKinnon od doby, kdy začala platit jeho nová smlouva, tedy od sezony 2016/2017, je v celé NHL osmý v počtu gólů (183), šestý mezi nahrávači (312) a pátý v počtu bodů (495) i bodů na zápas (1,18) v základní části.

Avalanche se v posledních pěti sezonách dostali pokaždé do play-off a i tam jednička draftu z roku 2013 prokazuje své kvality. MacKinnon za tu dobu nastřílel ve vyřazovací části 39 gólů, což je nejvíce z celé soutěže. K tomu přidal 44 asistencí, které ho řadí na páté místo. Jeho 83 bodů za posledních pět let je druhý nejvyšší počet a 1,32 bodu na zápas je třetí nejvyšší průměr.

„Smlouva, kterou jsem měl v době podpisu, tak byla naprosto férová. Vůbec si nestěžuju, ale nechcete mít nálepku nejhůře placeného hráče za celou kariéru. Ale když se někde ukážou údajná čísla, co bych chtěl, tak to není pravda. Je to něco šíleného. Ale doufám, že dohodu, kterou uzavřeme, budou lidé považovat za férovou pro obě strany,“ doplnil MacKinnon.

Šikovný centr také řekl, že by chtěl být jednou srovnávám se Sidneym Crosbym, Alexem Ovečkinem, Jevgenijem Malkinem, Krisem Letangem a Patrickem Kanem. Všichni zmínění hokejisté zůstali nejlepšími hráči NHL i po třicítce.

„Mám v plánu být elitní hráčem až do konce smlouvy. Když se podívám na Sida, Oviho, Malkina, Letanga.. Těmhle klukům je 35, 36 let a pořád jsou to elitní hráči. Zapomněl bych na Patricka Kanea. Doufejme, že jím budu také,“ přeje si MacKinnon.

Nejčtenější tento týden

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama