-0.5 C
Czech
Úterý 17. února 2026
TenisKrejčíková si v Paříži zahraje o finále. Úžasnou jízdu nepřekazil ani i...

Krejčíková si v Paříži zahraje o finále. Úžasnou jízdu nepřekazil ani i 17letý „zázrak“

Reklama

Dominance české tenistky Barbory Krejčíkové na Roland Garros bere dech. Češka postoupila na turnaji v Paříži do semifinále, čímž posunula své kariérní maximum. Senzační jízdu nepokazila ani mladičká Cori Gauffová z USA, která zahodila v první sadě hned pět setbolů.

Až 33. nejlepší hráčka světového žebříčku WTA prožívá skvostný rok. Nejprve triumfovala na turnaji ve Štrasburku, teď září na French Open. Ve Francii se jí daří na výbornou, což potvrdila i svým nejlepším výkonem v profesionální kariéře – postupem do semifinále Grand Slamu.

Krejčíková měla v prvním setu čtvrtfinále Roland Garros manko. Její soupeřka, teprve 17letá „zázračná“ Američanka Gauffová, měla k dispozici pět setbolů. Češka se ale vzdát nehodlala, sadu otočila a zvítězila v tiebreaku.

„První set byl moc důležitý, byla jsem většinou dole a dotahovala. Snažila jsem se hrát a bojovat. Nějak jsem to dokázala otočit a druhý set jsem začala dobře,“ těšilo Krejčíkovou.

Byl to zápas plná chyb. Obě hráčky kazily, co se dalo, a „vyráběly“ řadu dvojchyb. V první sadě působila nejistým dojmem Češka, v tom druhém ale naopak rodačka z USA. Mladá tenistka hrála agresivně, chybovala a dokonce rozmlátila raketu.

Gauffová ale i tak odvrátila čtyři mečboly. Na ten pátý už ale nestačila, Krejčíková ovládla druhý set 6:3 a mohla jít slavit. „Pořádně si to ještě neuvědomuju,“ vtipkovala Češka bezprostředně po zápase. „Nikdy jsem nepočítala s tím, že bych mohla hrát takový zápas. Splnil se mi sen,“ pokračovala.

Maximum!

Sen se stal na kurtu Philippe-Chatriera realitou. Krejčíková si zahraje poprvé v kariéře o finále na Grand Slamu. A to už nějakou váhu má. „Už se těším,“ ujistila Krejčíková. „Jsem tak šťastná, že bych hrála klidně i dneska.“

Její soupeřkou ve čtvrtečním semifinále bude vítězka řecko-polského souboje. Krejčíková vyzve buď Marii Sakkariovou z Řecka nebo obhájkyni titulu – Polku Igu Šwiatekovou.

„Asi se na ně podívám, sleduju všechny zápasy. Baví mě to. Už se nemůžu dočkat, až se sem vrátím,“ hýřila radostí Krejčíková. Do akce by měla podle plánu „vlétnout“ ve čtvrtek. Tam se rozhodne o účasti či neúčasti ve finále.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Coco Gauff otevřeně promluvila o dění v USA

Americká tenistka Coco Gauff přiznala, že je pro ni stále těžší sledovat zprávy z domova, a zdůraznila, že se chce dál vyjadřovat k tématům, která považuje za důležitá. Dvojnásobná grandslamová šampionka patří mezi skupinu amerických sportovců, kteří v poslední době veřejně komentují přísnou imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa.

Tyson Fury znovu na scéně. Těžká váha slibuje velikou show

Britský boxer Tyson Fury znovu rozvířil vody těžké váhy. Na tiskové konferenci k dubnovému zápasu s Arslanbekem Makhmudovem předvedl show, na jakou jsou fanoušci zvyklí: dlouhé odpovědi, sebevědomá prohlášení i typický humor. Sedmatřicetiletý ranař tvrdí, že se vrací proto, aby přinesl do boxu zábavu, která mu podle něj v posledních měsících chyběla.

F1 zachovala Barcelonu, závod se pojede jen v sudých letech

Okruh u Barcelony si udrží místo v kalendáři formule 1, i když se Grand Prix Španělska přesune do Madridu. Katalánský závod se od sezony 2028 pojede jen v sudých letech a bude se střídat s belgickým Spa Francorchamps. Nová dohoda prodlužuje setrvání barcelonské tratě až do roku 2032 a podnik ponese název Grand Prix Barcelony Katalánska.

Efe Ajagba poslal v Las Vegas jasný vzkaz soupeřům. Charlese Martina ukončil ve čtvrtém kole

Nigerijský boxer Efe Ajagba předvedl v Las Vegas jeden z nejvýraznějších výkonů své dosavadní kariéry, když tvrdě ukončil bývalého světového šampiona IBF Charlese Martina ve čtvrtém kole. Dominantní vítězství nejen potvrdilo Ajagbův rostoucí potenciál, ale zároveň vyslalo jasný signál směrem k elitě těžké váhy, že se v divizi objevuje další vážný vyzyvatel.

Švýcarský střelec Fiala se ozval z nemocnice po zlomenině nohy

Kevin Fiala má za sebou operaci zlomenin v dolní části levé nohy a olympijský turnaj pro něj skončil předčasně. Útočník s českými kořeny se fanouškům přihlásil z nemocničního lůžka a poděkoval za podporu. Los Angeles Kings už zároveň vědí, že o jednoho z lídrů přijdou minimálně do konce základní části.

Aston Martin na začátku sice ztrácí, Fernando Alonso ale stále věří v úspěch

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso zůstává optimistou navzdory rozpačitému průběhu zimních testů před sezonou 2026. Zkušený Španěl je přesvědčený, že příchod legendárního konstruktéra Adriana Neweyho dává stáji Aston Martin jasný směr a že tým má potenciál v budoucnu postavit nejlepší vůz na startovním roštu.

Brito znovu získal titul v Oktagonu a Kozma se v Ostravě vrátil výhrou

Oktagon 84 v Ostravě přinesl změnu na trůnu welterové váhy i vítězný restart Davida Kozmy. Kaik Brito ve třetím kole po zásahu z otočky porazil Ronalda Paradeisera a získal zpět mistrovský pás. Na kartě se představila řada domácích jmen, ale z devíti českých zástupců vyhráli jen dva.

Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá a dočkala se titulu po 2337 dnech

Karolína Muchová ovládla turnaj WTA 1000 v Dauhá a získala největší titul kariéry. Ve finále porazila Victoriu Mbokoovou 6:4, 7:5 a po téměř sedmi letech znovu zvedla nad hlavu trofej.

Krejčí zazářil na palubovce Utahu a Portland bere cennou výhru

Vít Krejčí v posledním zápase Portlandu před pauzou pro Utkání hvězd znovu ukázal, že si v novém působišti rychle našel místo. Proti Utahu dal 11 bodů, přidal pět doskoků a dvě asistence a pomohl k vítězství 135:119. V noci se psala i historie v Los Angeles, kde LeBron James posunul rekordy díky triple double.

Max Verstappen cítí rozpaky ohledně nové éry F1. Lando Norris má opačný názor

Úřadující čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen vstupuje do nové sezony formule 1 s odhodláním, zároveň však otevřeně přiznává, že změny technických pravidel mu zatím příliš nesedly. Během testů v Bahrajnu nizozemský jezdec uvedl, že nové monoposty podle něj ztrácejí část charakteru tradiční F1. Jeho rival Lando Norris však reagoval s úsměvem a zdůraznil, že právě odlišnost nové generace vozů považuje za zábavnou výzvu.

Gerwyn Price ovládl Premier League v Belgii. Van Gerwenovi ukončil vítěznou sérii

Antverpy zažily premiérový večer šipkařské Premier League a fanoušci v zaplněném AFAS Dome rozhodně nelitovali. Hlavní roli si tentokrát přivlastnil Gerwyn Price, který ve finále druhého hracího večera porazil Michaela van Gerwena 6:3 a připsal si cenný triumf.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.

Thomas Frank věří, že udrží lavičku Tottenhamu. Po porážce s Newcastlem ale sílí tlak fanoušků i kritika výsledků

Trenér Tottenhamu Thomas Frank je přesvědčen, že navzdory rostoucí nespokojenosti fanoušků zůstane ve funkci hlavního kouče i pro další zápasy. Londýnský celek totiž utrpěl domácí porážku 1:2 s Newcastlem a připsal si už patnáctou ligovou prohru pod vedením dánského trenéra, který má nyní nejhorší procentuální úspěšnost vítězství ze všech manažerů Spurs v éře Premier League.

McLaren ukázal MCL40. Úřadující mistři světa vsadili na osvědčený vzhled

Tým McLaren oficiálně odhalil závodní lakování monopostu MCL40, s nímž bude v sezoně 2026 obhajovat mistrovské tituly ve formuli 1. Představení proběhlo v Bahrajnu těsně před začátkem předsezonních testů a potvrdilo, že britská stáj se i v nové éře technických pravidel drží osvědčené vizuální identity.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama