5.2 C
Czech
Úterý 24. března 2026
FotbalKanonýr Schick má dvacátý gól, cítí však pachuť prohry i zranění. Leverkusen...

Kanonýr Schick má dvacátý gól, cítí však pachuť prohry i zranění. Leverkusen ztratil vyhranou bitvu

Patrik Schick válí dál a dál. Proti Mohuči zaznamenal již letošní dvacátou trefu, měla ale, nutno říci, bohužel, hořkou příchuť. Nejenže nestačila na výhru, ale „Schicky“ musel vynuceně střídat kvůli svalovému zranění. Leverkusen podlehl Mohuči 2:3.

První branku obstaral právě zmíněný snajpr české reprezentace. Schick se dostal daleko za hranicí vápna ke střele a i díky šťastnému odrazu poslal míč do sítě Mohuče. Tým, v němž začínal například slavný trenér Jürgen Klopp, zvládl vyrovnat, střelcem byl Martín.

Leverkusen nezvládl závěr. Přestože šel znovu do vedení, v 84. minutě o náskok přišel díky trefě Boëtiuse. Stav byl 2:2, Mohuč však zářila nejen pestrobarevnými dresy, ale i výkonem na trávníků. V 88. minutě dokonal obrat Ingvartsen.

Schick sice přepsal jeden milník, nicméně vinou zranění z něj pravděpodobně nebude mít takovou radost. Bývalý hráč Lipska, Říma či vršovické Bohemky se stal po Lewandowském z Mnichova teprve druhým hráčem v TOP 5 evropských ligách, který dosáhl na metu dvaceti vstřelených branek. Za to patří Patrikovi již teď klobouk dolů. A doufejme, že se jeho úspěšnost na čísle dvacet nezastaví. Svalová zranění se zpravidla hojí relativně rychle.

Hořké, říkal skleslý Hrádecký

Trenér německého celku Gerardo Seoane mluvil po zápase na tiskovce o situaci v týmu: „Samozřejmě. Prohry jsou součástí fotbalu a vždy budou mít vliv na mentální rozpoložení hráčů. Musíme s tím pracovat, teď musíme pokračovat v soustředěnosti a zaměřit se na další zápas. Stačí najít vhodný balanc, vše pak bude fungovat. Jdeme si pro výhru v dalším utkání.“

Kouč Leverkusenu Gerardo Seoane samozřejmě i odpovídal na dotaz ohledně zraněného reprezentanta České republiky: „Patrik Schick má potíže s levým lýtkem. Zítra zjistíme detailní diagnózu a uvidíme, jak se to vyvine.“

Bitvu následně okomentoval i finský brankář a navrátilec do sestavy Lukáš Hrádecký: „Je to takové hořké. Mohuč má super sezonu, jsou sedmí, hrají perfektní fotbal. Tato prohra nás nesmí rozložit, musíme makat dál. Hned v pondělí na tréninku se musíme soustředit na to, kde jsme udělali chyby a pokračovat v práci. Nesmíme si dát pokazit tuto dobře rozjetou sezonu.“

Bayer Leverkusen se nyní drží na třetí příčce tabulky Bundesligy, druhý je Dortmund, soutěž vede Bayern.

Nejčtenější tento týden

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama