-0.2 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
FotbalJedna část Prahy smutní, ta druhá slaví. Výkony ve hře Sparty a...

Jedna část Prahy smutní, ta druhá slaví. Výkony ve hře Sparty a Slavie o postup se výrazně lišily

Dva české výběry včera nastoupily do zápasů Evropské konferenční ligy a jejího prvního vyřazovacího kola. Do akce nejprve vlétla Sparta, která svou bitvu v Bělehradě nezvládla a končí. Naopak v Edenu se slavilo ve velkém. Slávisté už podruhé porazili turecké Fenerbahce a v soutěži pokračují.

Už jen jeden český zástupce figuruje v jarní části evropských pohárů. Čtvrteční odvety rozhodly o osudu pražský „S“ v Evropské konferenční lize. Slavia boj se silným Fenerbahce Istanbul zvládla, Sparta po boji v Srbsku na půdě Bělehradu končí. Jak oba duely probíhaly?

Tvrdý úder hned na úvod

Sparťané odcestovali do Bělehradu odhodlaní a nabuzení. Proti Partizanu sice doma strádali a prohráli těsným rozdílem 0:1, právě smazání tohoto manka ale mělo být v jejich silách. To se ale bohužel Letenským nepovedlo, hned v 7. minutě dostala první gól, ve 24. minutě už prohrávali o dva.

„Po domácí prohře jsme byli ve složité situaci. Chtěli jsme být aktivnější, ale naopak jsme nahráli soupeři na smeč,“ hodnotil kouč Pavel Vrba. Jeho svěřenci měli od 66. minuty možnost hrát proti deseti, stačili už ale jen snížit stav na konečných 1:2. S Evropou se tak loučí.

„Nedáváme góly, a to je pro nás velký problém. Musíme se snažit to změnit a v dalších zápasech střílet góly a napravit to,“ smutnil na pozápasové tiskové konferenci jediný sparťanský střelec Adam Hložek. Sen o postupu se rozplynul, Sparta se ale může alespoň soustředit na ligu.

  • Partizan Bělehrad vs. Sparta Praha 2:1 (2:0). Góly: 7. a 24. Gomes – 85. Hložek.

Slavia slibné pozice využila

Klub z pražské čtvrti Vršovice byl v o něco lepší situaci. Na hřišti tureckého Fenerbahce vyhrál 3:2 a domů jel v dobré náladě. Odvetu si tak mezi prsty rozhodně nechtěl nechat proklouznout. A přesně tak se nakonec stalo, Slavia vyhrála stejným poměrem i doma a postoupila dál.

Slávisté vedli po 27 minutách 2:0, když se trefili Schranz a Sor. Gólů mohli dát o dost víc, to by ale nesměli několikrát trestuhodně selhat v koncovce. Ani to ale nakonec nevadilo, ve druhém poločase přidal další gól aktivní Sor a postup byl na spadnutí. Nakonec všechno klaplo podle plánu.

„Fenerbahce udělalo maximum, nastoupili v jiném rozestavení, pak ho ještě dvakrát v průběhu zápasu změnili. Kluci na to dokázali skvěle zareagovat, byli pracovitější a v některých pasážích fotbalovější,“ hodnotil úspěšnou odvetu trenér Jindřich Trpišovský.

O dalším průběhu Evropské konferenční ligy z pohledu Slavie rozhodne dnešní los. Český klub může narazit na jednoho z vítězů základních skupin. Přesněji AS Řím, Alkmaar, Feyenoord, Basilej, FC Kodaň, Gent, Linec nebo Rennes.

  • Slavia Praha vs. Fenerbahce 3:2 (2:1). Góly. 19. Schranz, 27. a 63. Sor – 39. Yandas, 90. Berisha.
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Emma Raducanu se po dešťové pauze dočkala prvního vítězství a postupuje v Hobartu

Emma Raducanu zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, když na turnaji Hobart International úspěšně dokončila utkání s Camilou Osorio, které bylo rozděleno do dvou dnů kvůli nepříznivému počasí. Britská tenistka zvládla náročné podmínky i psychickou zátěž spojenou s přerušením zápasu a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:6 (7:2).

Israel Adesanya se chystá na návrat do oktagonu. Může jít o rozhodující kapitolu jeho kariéry

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya se po více než roce vrátí do akce. Šestatřicetiletý bojovník nastoupí 28. března v Seattlu proti Joe Pyferovi a jeho návrat vyvolává řadu otázek, především však ohledně jeho budoucnosti v nejprestižnější MMA organizaci světa.

Zacha vystřelil Bostonu výhru, Dostál s Vejmelkou drželi bránu

Čeští hokejisté výrazně promluvili do úterního programu NHL. Pavel Zacha dal vítězný gól Bostonu při výhře 3:0 nad Detroitem a David Pastrňák k ní přidal asistenci. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k cennému vítězství 3:1 nad Dallasem, čisté konto mu vzali hosté až v 58. minutě. Karel Vejmelka zase pustil jediný gól při jasné výhře Utahu 6:1 nad Torontem a dál sbírá výhry rychleji než kdokoli jiný mezi brankáři.

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama