FotbalJako Jankto, Barák a Zima. Samek je dalším mladíkem, který mění Slavii...

Jako Jankto, Barák a Zima. Samek je dalším mladíkem, který mění Slavii za Itálii

Během posledních několika let se událo na trase Eden a Apeninský poloostrov několik zajímavých přesunů. Jakub Jankto, Antonín Barák nebo David Zima. Ke trojici se teď přidává také další fotbalista, který opouští Slavii jako naděje do budoucna. Teenager Daniel Samek podepsal smlouvu na pět let v Lecce.

Mladí fotbalisté volí cesty k dalším milníkům svých kariér přes různé trasy. Stalo se však celkem populárním, že v případě slávistických nadějí se volí cesta přes Itálii. Své by mohl povídat Jakub Jankto, který ve svých 18 letech odešel do Udinese, do stejného klubu odešel ve svých 22 letech také Antonín Barák. A do třetice David Zima, který vloni podepsal smlouvu v Turíně. Tehdy mu bylo 20 let.

Dalším v pořadí je Daniel Samek. Dlouho se mluvilo o tom, že by měl odejít na hostování, a že s ním Slavia nepočítá do kádru áčka. Samek se ale spolu se svými agenty rozhodl pro něco jiného. Teprve jako 18letý půjde zkusit italskou nejvyšší soutěž Sérii A, kde bude nastupovat za nováčka z US Lecce.

„Itálie je pro mě velká výzva. O jejich zájmu jsem věděl už od konce sezony, ale upřímně jsem nevěřil, že by se to mohlo zrealizovat. Jednání ale byla poslední týden velmi intenzivní a nakonec vše dobře dopadlo. Úplně si asi neuvědomuji, že ve Slavii na delší dobu končím. Ale doufám, že se sem budu vracet a třeba tu jednou mohu ukončit kariéru,“ řekl Samek pro klubový web Slavie.

Se Zimou už se bavil

Italskou nejvyšší soutěž bude hrát Samek, minimálně podle smlouvy, pět let. Není sice jasné, jestli se mistr loňské sezony Série B v elitní společnosti udrží, český fotbalista ale alespoň letos šanci zahrát si proti gigantům typu AC Milán nebo Juventus Turín dostane. Připojí se tak ke dvěma svým krajanům.

Za Hellas Veronu zřejmě v příští sezoně bude hrát Antonín Barák, o kterého sice mají zájem ostatní v čele s Neapolí, nic se ale zatím neupeklo, dalším je pak David Zima, který opustil Eden vloni v srpnu. „Se Zimičem jsem se bavil hlavně o tom, jak to v Itálii chodí, jací jsou trenéři. David je sice v jiném týmu, ale myslím, že to bude podobné,“ doplnil Samek.

Sezona začne odchovanci pražské Slavie už 13. srpna, kdy jeho Lecce přivítá druhý nejlepší tým minulého ročníku z Interu Milán.

Nejčtenější tento týden

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.

Nečas táhl Colorado, čeští brankáři zapsali povedený večer

Martin Nečas prožil v NHL výjimečný zápas. Gólem a dvěma asistencemi řídil výhru Colorada nad Calgary 3:1 a stal se první hvězdou večera. Dařilo se i českým gólmanům. Jakub Dobeš, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál pomohli svým týmům k výhrám, zatímco Daniel Vladař tentokrát odjížděl z ledu zklamaný.

Luke Littler pod tlakem. V Brightonu ho fanoušci vybučeli 

Světová jednička zažila v Premier League Darts nezvyklý večer. Luke Littler se v Brightonu trápil, čelil nepřízni publika a vypadl už ve čtvrtfinále. Podle expertů mohl sehrát roli i jeho nedávný konflikt s Gianem van Veenem.

Jonny Clayton otočil finále a vládne Premier League. Van Gerwen padl, Littler zaváhal před kamerami

Dramatický večer v Brightonu přinesl velký návrat na čelo tabulky. Jonny Clayton předvedl parádní obrat proti Michaelu van Gerwenovi a znovu vede Premier League Darts. Naopak Luke Littler zažil jeden z nejslabších televizních výkonů kariéry.

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama