15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Hamilton získal na VC Toskánska 90. vítězství

Lewis Hamilton na Mercedesu triumfoval na Velké ceně Toskánska. Druhý dojel do cíle jeho týmový kolega Fin Valtteri Bottas. Třetí místo patří Alexi Albonovi ze stáje Red Bull, pro kterého to bylo první pódiové umístění v kariéře.

Závody nedokončilo osm jezdců včetně všech tří, kteří obsadili pódiové příčky na předešlé VC Itálie (Pierre Gasly, Carlos Sainz, Lance Stroll). Velkou cenu poznamenalo několik kolizí, dvakrát došlo k opětovnému restartu ze startovního roštu.

Pro Hamiltona, který získal i bod navíc za nejrychlejší kolo, to bylo 90. vítězství v kariéře a na vyrovnání rekordu Michaela Schumachera potřebuje už jen jeden triumf. Hamilton je zároveň lídr průběžného pořadí MS F1. Před druhým Bottasomem má náskok 55 bodů.

VC Toskánska byla první v aktuální sezoně, na kterou mohli přijít i diváci. Na okruhu jich bylo přibližně 3000. Seriál F1 bude pokračovat dalším závodem v neděli 27. září, kdy je na programu Velká cena Ruska.