1.2 C
Czech
Pátek 19. prosince 2025
FotbalGrémio ostudou Brazílie. Rozzuřený dav vtrhl na hrací plochu, útokem vzal VAR

Grémio ostudou Brazílie. Rozzuřený dav vtrhl na hrací plochu, útokem vzal VAR

Legendární fotbalista Ronaldinho začínal v Grémiu svou kariéru, na scénu z víkendového utkání s Palmeiras ale určitě pyšný není. Jeho mateřský klub je v obří krizi, která začíná na předposledním místě tabulky a končí rozzuřenými fanoušky, kteří po zápase zdemolovali VAR. Případ řeší celý sportovní svět.

Když se kdekoliv na světě zmíní spojení fotbalu a Brazílie, kromě slavných jmen vyvstane mnohým na mysl i řada klubů. Flamengo, Santos, Sao Paulo či Grémio. To jsou hlavní lídři brazilské kopané. Poslední zmiňovaný je gigantem, který dokonce Forbes zařadil do trojky nejhodnotnějších klubů na kontinentu.

Od startu sezony se ale Grémio trápí. Žhavý kandidát na titul se nachází na předposledním místě tabulky a návrat mezi elitu je v nedohlednu. O víkendu tým prohrál na domácím hřišti s Palmeiras výsledkem 1 ku 3. A fanoušci nesli prohru velice nelibě.

Grémio se hnalo za nerozhodného stavu za vyrovnáním a to se nakonec v 86. minutě povedlo. Úspěšným střelcem byl Alves, stadion se tak dostal do varu. VAR, tentokrát s velkými písmeny, byl ale v hlavní roli i za několik minut. A gól kvůli ofsajdu neuznal.

Rozzuření fanoušci vzali VAR útokem

Moment, který následoval po závěrečném hvizdu sudího, který nakonec ukončil zápas za stavu 3 ku 1 pro Palmeiras, vypadal, jako by byl z nějakého špatného filmu. Fandové Grémia vtrhli na hrací plochu a zamířili k videu. To povalili a zneškodnili.

Aby toho nebylo málo, skupinka fandů se pak servala s policií i fanouškovskou základnou Palmeiras. Hrozivé snímky obletěly svět a vedení Grémia je nyní označováno za „brazilskou ostudu“. Liga samozřejmě chování nenechá bez odezvy.

Podle agentury Reuters hrozí Grémiu postih v podobě uzavřeného stadionu až na 10 zápasů a pokuty zhruba 400 tisíc korun. To je však pro klub nic v porovnání s hrozbou sestupu z nejvyšší soutěže. Na záchranu ztrácí klub už propastných 7 bodů.

Zvrat dějin ještě přijít může, Grémio má totiž do konce ještě 10 utkání. Pokud se však prognóza naplní, budou muset fotbalisté absolvovat zápasy před prázdnými domácími tribunami. Ze 27 utkání vyhrálo Grémio pouhých 7, hned 15 naopak prohrálo.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama