GolfGolfový rekord. Borgmeier poslal svůj míček do vzdálenosti 475,5 metru

Golfový rekord. Borgmeier poslal svůj míček do vzdálenosti 475,5 metru

Golf už dávno není jen o šikovnosti, taktice a citu v rukou. Stále populárnější jsou i soutěže golfových ranařů, kteří se poměřují v rychlosti nebo délce odpalu. V Kolumbii teď všem vyrazil dech Němec Martin Borgmeier, který zase posunul hranici lidských možností. Poslal míček do vzdálenosti neskutečných 520 yardů, tedy 475,5 metru.

Byla to sice jen exhibice, přesto je to nový světový rekord. Jedná se o nejdelší ránu, jaká byla kdy změřena. Tento míč letěl skutečných 520 yardů. Manuálně změřeno, rádiem potvrzeno,“ napsal na svůj twitter Bergmeier a přidal i video zázračného drivu. Přístroj mu naměřil rychlost hole 254,5 km/h a rychlost míčku v přepočtu neuvěřitelných 371,6 km/h. Uvedl také, že vítr měl v tu chvíli rychlost v nárazech 20 až 26 km/h. 28letý rodák z Paderbornu byl v kolumbijském hlavním městě na exhibiční akci, aby využil nízké hustoty vzduchu v nadmořské výšce kolem 2500 metrů nad mořem, ve které golfové míčky létají údajně až o 12 procent dál než obvykle.

Borgmeier se začal specializovat na dlouhé rány teprve v roce 2017. Vyhrál mistrovství Německa v long drivu a jeho kariéra začala stoupat směrem nahoru. V sezoně 2018 skončil v čele žebříčku European Tour a v roce 2019 si troufl na World Long Drive Tour, což ho posunulo do TOP 10 světového žebříčku. Teď už je mezi specialisty na dlouhé odpaly známou firmou. Aktuálně drží titul oficiálního světového šampiona, když loni na mistrovství světa v Nevadě přerušil tříleté panování legendy této disciplíny Kyla Berkshira. Borgmeier vyhrál výkonem 389,5 metru.

Právě Kyle Berkshire je dalším ranařem, který uchvacuje golfový svět. V prosinci 2022 odpálil míček rychlostí přes 236, 2 míle za hodinu, což je přes 380 km/h. A byl z toho nový světový rekord. Nový zápis se odehrál při tréninku na simulátoru Trackman. Jen pro srovnání, průměr na PGA Tour je zhruba 276 km/h, ti nejlepší zvládnou víc, Američan byl ale ještě skoro o sto metrů rychlejší.

Sám Berkshire je ohromně soutěživý, a dokonce nebyl ani úplně spokojený: Upřímně řečeno, mohlo být ještě o trochu lepší. Myslím, že jsem měl na to, abych napálil míček rychlostí i 238 mil za hodinu. Jen jsem to nedokázal úplně prodat.“

Nejčtenější tento týden

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama