Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Unikátní souboj v Ostravě, první gól padl až při nájezdech. Raduje se Hradec

  Semifinálovou sérii mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové otevřelo zcela unikátní klání. Poprvé v historii české nejvyšší soutěže nepadl po osmdesáti minutách prvního semifinálového zápasu gól ze hry. Rozhodly tak až nájezdy, tam byli hosté stoprocentní a zajistili si první bod.

  Úvodní semifinálový duel mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi hraný na ledě Ostravar areny ozdobili zejména brankáři. Za osmdesát minut hry neinkasovali jedinou branku, jak domácí Stezka, tak hostující Machovský nechali v brankovišti vše.

  Na druhého zmíněného maskovaného muže letělo třicet šest ran, všechny dokázal zlikvidovat. Aleš Stezka se zapotil ještě více, ten musel pochytat čtyřicet devět střel. Rozhodly až samostatné nájezdy.

  Hned při úvodním pokusu domácího Kotaly hala ztichla, vítkovickému exekutorovi totiž puk utekl z čepele a k ráně se vůbec nedostal. Hradec následně poslal do vedení Jergl. Trestné střílení proměnil i domácí Mueller, jenže hostující Werek dal Mountfieldu opět náskok jedné trefy.

  Fridrich s McCormackem své pokusy proměnili, a tak za stavu 2:3 z pohledu Vítkovic šel na nájezd Bukarts. A vylámal si na Machovském zuby. Okuliar tak měl první bod v sérii na své holi. Slovenský forvard svůj pokus ustál a dal i čtvrtý královéhradecký nájezd.

  Druhé semifinálové klání začíná ve středu 5. 4. v 17:30, opět se hraje v Ostravě.

  Jsem z nájezdů zklamaný, posteskl si Holaň

  Čtyři ze čtyř proměněných trestných střílení pak hodnotil s úsměvem ve tváři v televizním rozhovoru hlavní trenér Mountfieldu Tomáš Martinec: „Šli tam, aby dali gól. Úkol splnili, takže skvělá práce,“ hodnotil kouč.

  „Byli jsme připravení na Aleše Stezku, ostatně jako na celý tým Vítkovic. A v zápase to, dle mého, bylo vidět. Kluci pracovali přesně podle plánu. Góly nám sice nevyšly v základní části, ale zaplaťpánbůh vyšly v nájezdech,“ říkal po zápase lodivod hradeckých hokejistů.

  K mikrofonu se pak dostal i trenér HC Vítkovice Ridera Miloš Holaň: „Nebylo to celé jen o nájezdech, bylo to o celém zápase. Přestože oba golmani byli výborní, myslím, že jsme málo chodili před branku, měli jsme využít alespoň jednu přesilovku. Měli jsme tři,“ kroutil hlavou kouč.

  „Samostatné nájezdy jsou zodpovědnost každého hráče, každý ten svůj nájezd musí vzít maximálně zodpovědně. Abych řekl pravdu, jsem trochu zklamaný,“ dodával Holaň.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.