Bojové sportyDrtivá demonstrace síly. Wardley vítězí na KO 

Drtivá demonstrace síly. Wardley vítězí na KO 

Fabio Wardley si udržel tituly britského šampiona v těžké váze po drtivém knockoutu Frazera Clarka v prvním kole jejich odvety. Podobný vývoj situace nikdo neočekával. V prvním zápase, který nakonec skončil remízou, se rozhodovalo o detailech. Nyní ovšem Wardley neponechal nic náhodě a smetl svého soupeře jako kombajn. Je to důkaz toho, že v těžké váhové kategorii se čeká na onu jednu osudovou ránu. 

Zápas se obrátil prakticky z vteřiny na vteřinu. Wardleyho přesný a silný pravý úder zasáhl Clarka přímo do čelisti. Ten se zakymácel a ztratil rovnováhu. Wardley okamžitě využil příležitosti a srazil ho do provazů, kde soupeře zasypal drtivou kombinací úderů. Clarke byl těžce otřesen. I přes pokusy se bránit už bylo de facto rozhodnuto. Podobný kolotoč ataků zkrátka nejde rozchodit.

Rozhodčí neměl jinou možnost než zápas zastavit po pouhých dvou minutách a 28 sekundách prvního kola. Ti, kteří čekali heroickou bitvu na 12 kol, se dočkali drtivé porážky po několika minutách. Inu, i to je box. 

Rozdíl jako den a noc 

V březnu se Wardley a Clarke střetli v napínavém a vyrovnaném zápase, který nakonec skončil remízou. Ani jeden z boxerů nebyl s nerozhodným výsledkem spokojen a oba toužili po jasném vítězství. Proto se rozhodli uspořádat odvetu.

Zatímco jejich první zápas byl dlouhým dvanáctikolovým bojem, druhý zápas byl mnohem kratší a skončil během několika minut. Pro vítěze jde o zlomový bod v kariéře, pro poraženého olympionika Clarka jde o porážku nebývalých rozměrů. S tím se bude vyrovnávat ještě dlouho. 

Průběh zápasu 

Clarke si užil bouřlivý potlesk při svém vstupu do ringu, zatímco Wardley působil klidně a soustředěně. V úvodu zápasu Clarke úspěšně využíval svůj rychlý přední direkt a několikrát Wardleyho trefil. Větší Wardley však odpověděl tvrdým levým hákem, který Clarkea zaskočil.

Rozhodující okamžik nastal, když Wardley vypustil ničivý pravý hák, který soupeře zasáhl přímo do čelisti. Clarke se zapotácel a rovnováhu se mu už do konce sebrat nepodařilo. Wardley okamžitě využil této příležitosti a spustil další sérii úderů, kterým se boxer nedokázal ubránit.

„Jak jsem říkal, když někoho zraním, je to pro něj konec,“ prohlásil Wardley pro Sky News. „V prvním zápase jsem podcenil přípravu, ale tentokrát jsem byl připravený na všechno. Náš tým odvedl skvělou práci a já jsem prostě udělal to, co jsem měl,“ pokračoval.

„Jsem bojovník tělem i duší. Když své nepřátele zraním, nic jim nepomůže… Nic je nezachrání,“ zdůraznil vítěz pro BBC

Další zápas? 

Další zápas Wardley versus Clarke je zatím ve hvězdách. Wardley si tímto triumfem otevřel dveře do zcela nového světa profesionálního boxu. Může tedy začít uvažovat o soupeřích typu Daniel Dubois. 

Nejčtenější tento týden

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.

Frank Sánchez vyhlíží Usyka. Kubánský ranař si po drtivém knokautu říká o titulovou šanci

Frank Sánchez znovu hlasitě vstoupil do hry o světový titul v těžké váze. Po dominantním vítězství nad Richardem Torrezem Jr. se kubánský boxer stal povinným vyzyvatelem organizace IBF a otevřeně mluví o tom, že chce co nejdříve vyzvat Oleksandra Usyka. Ve světě těžké váhy se tak rýsuje další atraktivní souboj.

Tyson Fury ladí formu na bitvu století. Soupeře před duelem s Joshuou oznámí už tento týden

Tyson Fury se chystá na další krok před očekávaným megasoubojem s Anthonym Joshuou. Promotér Frank Warren potvrdil, že jméno příštího soupeře britského šampiona bude zveřejněno během několika dnů. Velké plány má zároveň i neporažený talent Moses Itauma, kterého čeká dosud nejtěžší test kariéry.

Kimi Antonelli ovládl Montreal. Mercedes slaví, Russell po dramatické bitvě odstoupil

Velká cena Kanady nabídla jednu z nejnapínavějších podívaných posledních let. Kimi Antonelli vybojoval čtvrté vítězství v řadě po strhujícím souboji s týmovým kolegou Georgem Russellem, jehož nakonec zastavila technická závada. Lewis Hamilton mezitím oslavil nejlepší výsledek od příchodu k Ferrari a Max Verstappen se po těžkém víkendu vrátil na stupně vítězů.

Hertl gólem rozhodl drama s Coloradem, Vegas vede už 3:0

Tomáš Hertl prožil velký večer v play off NHL. Český útočník pomohl Vegas gólem a asistencí k výhře 5:3 nad Coloradem a stal se první hvězdou zápasu. Golden Knights otočili duel z nepříznivého stavu 0:3 a ve finále Západní konference vedou už 3:0 na zápasy. Avalanche tak dělí jediná porážka od konce sezony.

Ibrahimovic a Fury chtějí zachránit Morecambe

Zlatan Ibrahimovic a Tyson Fury mohou spojit síly u nečekaného fotbalového projektu. Slavný bývalý útočník a britský boxer podle anglických médií zvažují koupi Morecambe FC, klubu ze šesté anglické ligy, který se v posledních letech propadl sportovně i finančně.

Kontroverzní zásah rozhodčího. Oleksandr Usyk přežil duel s Verhoevenem

Oleksandr Usyk zůstal mistrem světa těžké váhy, ale vítězství nad kickboxerem Rico Verhoevenem rozhodně nepůsobilo přesvědčivě. Ukrajinský šampion se v Egyptě trápil víc než kdykoliv předtím a kontroverzní ukončení v 11. kole okamžitě rozpoutalo debaty o odvetě.

Carolina porazila Montreal v prodloužení a srovnala sérii

Carolina zvládla druhé finále Východní konference NHL. Na domácím ledě porazila Montreal 3:2 v prodloužení a vyrovnala stav série na 1:1. Český brankář Jakub Dobeš čelil 26 střelám a inkasoval třikrát. Rozhodující gól vstřelil Nikolaj Ehlers, který se prosadil podruhé v zápase.

Russell ovládl sprint v Kanadě po bitvě s Antonellim

George Russell zvládl sprint Velké ceny Kanady nejlépe ze všech. Pilot Mercedesu udržel první místo po startu z čela a v Montrealu si dojel pro druhé sprintové vítězství v sezoně. Za ním skončil Lando Norris z McLarenu, třetí místo bral lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Sinner vstupuje do French Open jako hlavní favorit

Jannik Sinner vstupuje do French Open jako největší favorit. Současnému tenisovému světu vládne s takovou jistotou, že soupeři zatím hledají spíš skulinu než účinnou odpověď. Podle expertů ho v Paříži může zastavit jen úzký okruh hráčů, nebo okolnosti, které s raketou přímo nesouvisejí.

Verstappen chce zůstat ve formuli i v roce 2027

Max Verstappen dal fanouškům formule 1 jasnější odpověď na otázku, která se nad ním v posledních měsících vznášela. Pokud se nestane nic mimořádného, chce ve formuli pokračovat i v roce 2027. Důvodem jsou změny pravidel pro pohonné jednotky, které mají závodění přiblížit tomu, co od něj čtyřnásobný mistr světa očekává.

Vegas otočilo duel v Coloradu a vede v sérii už 2:0

Hokejisté Vegas zvládli i druhý zápas finále Západní konference NHL na ledě Colorada. Golden Knights vyhráli 3:1, přestože dlouho prohrávali. V poslední třetině ale udeřili třikrát a hlavní roli sehrál Ivan Barbašov, který zapsal dva góly a jednu asistenci. Tomáš Hertl tentokrát nebodoval.

Lewis Hamilton se brání kritikům. Ferrari sází na šampiona minimálně do roku 2027

Lewis Hamilton rázně odmítl spekulace o možném konci kariéry a zároveň poprvé naznačil délku své smlouvy s Ferrari. Sedminásobný mistr světa uvedl, že s italskou stájí počítá minimálně do konce roku 2027. Před Velkou cenou Kanady navíc ostře reagoval na kritiky, kteří podle něj neustále řeší jeho odchod z formule 1.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama