4.5 C
Czech
Úterý 24. března 2026
FotbalDonnyho útěk z United. Holanďan chce restart, stojí o něj dvojice z...

Donnyho útěk z United. Holanďan chce restart, stojí o něj dvojice z Premier League

Manchester United během léta zlanařil do svých řad Cristiana Ronalda. Příchod klubové legendy ale rozhodně neznamená, že by měli být všichni v kádru nadšení. Pozitivní energií neoplývají zejména Donny van de Beek. Nadějný holandský záložník nehraje a v zimě se bude rýsovat jeho přesun na jinou fotbalovou adresu.

Když van de Beek do United v roce 2020 přestupoval, v Ajaxu šíleli nadšením. Další rekrut mládežnické akademie si zahraje na top fotbalové úrovni v Evropě. Jenomže to se v Holandsku přepočítali. Donny totiž prosedí většinu času na lavici náhradníků.

Důvod? Nad tím spekuluje řada lidí. Nejpravděpodobnějším scénářem je ale vztah s koučem Solskjaerem. Van de Beek si zkrátka nedokázal vybudovat u Nora důvěru. A za to teď platí velkou cenu, nehraje a narušuje náladu v týmu.

Kouč měl nespočet příležitostí, přednost v základu ale většinou dostávají jiní. Donny dal v dresu „Rudých ďáblů“ jen jeden jediný gól a třeba letos nastoupil jen třikrát. Zbytek? Lavička náhradníků, na které už Holanďan zná snad každé místo.

Vysvobodí ho někdo?

Už během léta se spekulovalo o tom, že by mohl 24letý středopolař z Manchesteru pláchnout. Podle informací z Ostrovů byl van de Beek na seznamu Evertonu. Což vzápětí potvrdil i sportovní ředitel klubu Marcel Brands.

„Ano, měli jsme ho na seznamu. Na začátku přestupového okna jsme byli s United v kontaktu, ale pak začala být jakákoliv snaha nemožná. Pro Donnyho je to samozřejmě obrovská škoda, že nemůže hrát pravidelně. Je to velmi dobrý hráč, o tom není pochyb,“ prohlásil Brands.

Everton je jedním z klubů, kde by mohl teď už bývalý člen nároďáku Holandska restartovat kariéru. Je ale také možné, že „Karamelky“ cuknou kvůli neochotě vedení United vyjednávat. Donnyho situace tak vypadá stále bledě.

Dalším do party by mohl být i Arsenal. Ten neprožívá zrovna povedený start do sezony a hledá perspektivního záložníka. Tak je to ostatně každou sezonu a řešení přinášejí hráči, kteří se do Londýna stěhují na hostování. Tak by to bylo i v případě van de Beeka.

„Kluk v jeho letech chce hrát každý zápas,“ dodal Brands. A své poznatky přináší i uznávaný italský novinář Fabrizio Romano. Podle něj je více než jasné, že Donny van de Beek už v lednu nebude na soupisce United figurovat.

Nejčtenější tento týden

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama