ŠipkyDominance z Walesu. Clayton dobyl Austrálii, Whitlock vyprovodil van Gerwena

Dominance z Walesu. Clayton dobyl Austrálii, Whitlock vyprovodil van Gerwena

Dočkal se. Jonny Clayton slaví svou první letošní trofej, zejména však svůj vůbec první titul z World Series. Na podniku New South Wales Darts Masters v australském Wollongongu postupně porazil domácího Puhu, poté anglické trio Smith, Cullen, Wade a mohl slavit. Van Gerwen skončil už v prvním kole.

Osm nasazených Australanů versus osm hvězd PDC. Tak vypadalo osmifinále mítinku, který sledovalo přímo v hale více než 4 000 diváků. Úvodní kolo se však domácím šipkařům příliš nepovedlo, a tak dopadly téměř všechny bitvy postupem favorizovaných hráčů z Evropy. Až na jednu…

Říká se, že má Simon Whitlock na bývalou světovou jedničku Michaela van Gerwena schovaný recept, a proto jej tak často poráží. Holanďan však nabral během posledních měsíců brutální fazónu, vyhrál Premier League, World Matchplay a dokonce i první ze dvou zastávek PDC v Oceánii. Do duelu s Whitlockem na New South Wales Darts Masters tak vstupoval z pozice jasného adepta na postup.

„Čaroděj“, jak je Simonovi přezdíváno, ale skutečně zakouzlil. Dokázal hrát s „Mighty Mikem“ vyrovnané šipky, odolával nizozemskému průměru 101,5 a dovedl klání až do stavu 5:5. V pátém kole zavřel Whitlock 74 bodů a popáté v řadě legendu z Holandska porazil. Hala bouřila, Whitlock slavil.

Turnaj opanoval Clayton, ve finále zničil Wadea

Pozornost na sebe ale nestrhl jen Whitlock. Parádní show předváděl po celou dobu Velšan Jonny Clayton, jemuž se podařilo nejprve vyřadit Puhu, poté poměrem 6:4 Smithe a v semifinále i letos snově hrajícího Cullena. Finalistovi Premier League dovolil jen jeden leg a vyhrál 7:1.

Podobný průběh měl pak i duel s Jamesem Wadem. „The Machine“ sice v turnaji zatarasil cestu například Gerwynu Priceovi, do finále si už ale vítězné šipky nepřinesl. Clayton Jamese bez milosti rozdrtil 8:1 a radoval se ze své první trofeje v rámci World Series of Darts.

„The Ferret“ pak v rozhovoru pro PDC Darts říkal: „Moc to pro mě znamená. Doufám, že mě to do zbytku sezony nakopne a zas budu vítězit. V poslední době se mi moc nedařilo, vím, že umím hrát mnohem lépe,“ podotkl vítěz.

https://twitter.com/OfficialPDC/status/1560974277339484161?s=20&t=5UK5L4vkHqXaIXAtpADRaA

Wade, jenž měl podnik v Novém Jižním Walesu skvěle rozjetý, těžko hledal slova: „Jsem zklamaný, Jonny měl rozmetal na kousíčky. On udělal jedinou chybu, tu jsem potrestal a získal svůj jediný leg. Jinak byl neporazitelný, gratuluji mu,“ uznala anglická hvězda.

Nejčtenější tento týden

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama