Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Dnes startuje šipkařské mistrovství Evropy. Titul obhajuje Wright, uspět chce i Gawlas

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šipkařská sezona je rozjetá na plné obrátky a ještě před koncem roku čeká světovou elitu několik velkých podniků. Jedním z nich je i mistrovství Evropy, na kterém už se dnes večer představí ty největší hvězdy. Mezi nimi se objeví i český šipkař Adama Gawlas, který bude pokukovat po úspěchu.

  Do haly v Salcburku se sjíždí evropská šipkařská elita i 3500 tisíce diváků. Proč? Už dnes ve 20 hodin totiž startuje mistrovství Evropy. Na prestižní akci, na které se představí hvězdy v čele s Angličany, Velšany či Holanďany, se bude hrát o půl milionu liber, tedy asi 15 milionů korun.

  Vítěz si odnese 120 tisíc liber, což je v přepočtu na české koruny něco přes 3,5 milionu korun. Šampion vzejde z 32členné party, kterou sestavil evropský žebříček Order of Merit. Právě díky němu se na ME představí i Adam Gawlas.

  Tenhle Čech patří mezi největší šipkařské talenty republiky. A to stál před šipkami poprvé teprve před pár lety. Teď se dere mezi elitu a hlásá, že umí potrápit i ty nejlepší. „Když budu předvádět nejlepší výkony, tak na ně mám,“ uvedl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz 19letý rodák z Třince.

  Gawlas vlétne do akce zítra ve 20 hodin a postaví se proti o 9 let staršímu Angličanovi Murnanovi. Oproti Čechovi je na tom šipkař z Ostrovů lépe i tabulkově. Murnan je 98., zatímco Gawlasovi patří 114. pozice. Pro oba půjde o první vzájemné měření sil.

  Wright, van Gerwen, Price

  Ani jeden z této trojice elitních šipkařů v Rakousku nebude chybět. Evropský titul bude obhajovat Skot Peter Wright, který vloni přemohl ve finále Jamese Wadea z Anglie. Na baviče ze severu Britských ostrovů s pověstným „čírem“ na hlavě čeká v prvním kole německý Florian Hempel.

  Uspět ale budou chtít i jiní. Například Michael van Gerwen, který v posledních měsících neprožívá zrovna zářné období. Faktem ale je, že právě tento Holanďan vyhrál mistrovství Evropy čtyři roky po sobě. V letech 2014, 2015, 2016 a 2017.

  Program prvního dne od 20:00 do 23:00:

  • Simon Whitlock (Austrálie) vs. William Borland (Skotsko)
  • Brendan Dolan (Severní Irsko) vs. Kim Huybrechts (Belgie)
  • Rob Cross (Anglie) vs. Keane Barry (Irsko)
  • Luke Humphries (Anglie) vs. Callan Rydz (Anglie)
  • Jose de Sousa (Portugalsko) vs. Lewis Williams (Wales)
  • Peter Wright (Skotsko) vs. Florian Hempel (Německo)
  • Mensur Suljovic (Rakousko) vs. Adam Hunt (Anglie)
  • Joe Cullen (Anglie) vs. Ted Evetts (Anglie)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.
  Gerwyn Price

  Doba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let

  Wales. Ano, znovu. Další trofej za vyhraný major turnaj putuje do druhého nejmenšího státu Velké Británie. Jen to protentokrát nepatří na poličku Jonnyho Claytona, ale do vitríny Gerwyna „The Icemana“ Price. Úřadující mistr světa dokázal Grand Slam vyhrát potřetí během čtyř let, když nyní ve finále skolil Skota Petera Wrighta.
  Fallon Sherrocková

  Falloninu cestu Grand Slamem zastavila až skotská legenda, do semifinále neprošel ani van Gerwen

  Byla to neskutečná jízda. První žena v historii, která dosáhla na čtvrtfinále velkého major turnaje, navíc po vynikajících výkonech. Fallon Sherrock zazářila ve Wolverhamptonu na šipkařském Grand Slamu. Zvládla porazit Michaela De Deckera, následně poslat domů Gabriela Clemense zavřením 170 bodů a v neposlední řadě postoupit přes Mensura Suljoviče v osmifinále. Neuvěřitelnou šipkařku zastavila až světová dvojka Peter Wright.
  Fallon Sherrocková

  Pohádka nekončí. Šipkařka Sherrocková si jako první žena zahraje čtvrtfinále majoru

  Jen málo sportů nabízí to, čím se nyní mohou chlubit šipky. Strhující show, vyrovnané a napínavé bitvy a historii přepisující momenty. Šipkařský major turnaj Grand Slam of Darts baví diváky po celém světě a hlavním středobodem pozornosti je pochopitelně Fallon Sherrocková. Po senzačních výkonech ve skupinové části dokázala překonat další rekord. Po výhře nad Suljovičem si jako první žena historie zahraje čtvrtfinále majoru.
  Fallon Sherrocková

  Šipkařský Grand Slam vrcholí. Sherrocková píše dějiny, rekordy ničí i van Gerwen

  Šipkařský Grand Slam zatím nabízí strhující podívanou. Ze skupinové části nepostoupilo spousty favoritů, do play-off pavouka se probili například mladíčci Brooks či Rafferty. Neskutečný moment předvedl Michael van Gerwen, jenž zahrál nejvyšší průměr na tři šipky v historii turnaje. Nicméně kapitolou sama pro sebe je královna Fallon Sherrocková. Ta přepsala historii hned několikrát a je právem opěvována.
  José de Sousa

  Nastal čas na šipkařský Grand Slam. Titul bude hájit loňský debutant José de Sousa

  Následujících devět dní bude v britském Wolverhamptonu pořádně živo. Tamní Aldersley Leisure Village hostí jeden z nejtradičnějších a nejzajímavějších turnajů šipkařského světa. Grand Slam of Darts. Patnáctý ročník tohoto majoru započne 13. listopadu a vítěz celého turnaje si může po finále odnést necelé čtyři miliony korun.
  Reklama
  Reklama
  Reklama