5.9 C
Czech
Středa 11. března 2026
TenisDanielle Collins triumfovala na Miami Open. Na odchodu do důchodu však trvá

Danielle Collins triumfovala na Miami Open. Na odchodu do důchodu však trvá

Americká tenistka Danielle Collins získala nejvyšší titul své kariéry, když vyhrála Miami Open proti čtvrté nasazené Jeleně Rybakinové. I přes své vítězství však Collins zůstává neoblomná ve svém rozhodnutí ukončit na konci letošního roku kariéru.

Třicetiletá hráčka zdolala Rybakinovou v zápase, který trval něco málo přes dvě hodiny, a zajistila si tak svůj první titul z turnaje Masters 1000 ve své rozlučkové sezoně na WTA Tour.

„Vždycky jsem si kladla za cíl vyhrát každý turnaj, na kterém jsem startovala, ale letos, když byl můj poslední, jsem byla obzvlášť odhodlaná vyhrát Masters 1000,“ řekla Collins po svém vítězství. „Byl to můj cíl a jsem nadšená, že se mi ho podařilo dosáhnout.“

Odchod kvůli zdravotním problémům

Collins, která se na Australian Open umístila na druhém místě, na začátku tohoto roku oznámila své plány na odchod do důchodu a vyjádřila přání založit rodinu. Navzdory nedávnému úspěchu potvrdila, že své rozhodnutí nehodlá měnit.

„Chápu, že tyto otázky přicházejí z dobré vůle, protože mnozí by rádi viděli, že budu pokračovat v dobrých výkonech. Mám však zdravotní problémy, které mi komplikují život mimo kurt. Doufám, že všichni dokáží respektovat, že je to pro mě velmi osobní a emotivní rozhodnutí,“ uvedla.

Rodačka z Floridy také poděkovala domácímu publiku za neochvějnou podporu během celého zápasu. „Byl to pro mě neuvěřitelně šťastný den na kurtu. Podpora publika se nepodobala ničemu, co jsem kdy zažila. Připadalo mi, jako bych hrála před tisíci svých nejlepších přátel. Nikdy na to nezapomenu,“ řekla.

Nejčtenější tento týden

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.

Naděje se tenčí, čeští baseballisté podlehli Tchaj-wanu 0:14

Čeští reprezentanti nezvládli na World Baseball Classic ani třetí vystoupení. V důležitém utkání s Tchaj, wanem padli vysoko 0:14 a duel skončil už po sedmé směně. Tým trenéra Pavla Chadima tak velmi pravděpodobně uzavře skupinu C na posledním místě a o příští turnaj bude muset znovu bojovat v kvalifikaci.

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama