10.1 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
HokejColorado má jako první tým klid. Postup stvrdil asi nejkurióznější gól v...

Colorado má jako první tým klid. Postup stvrdil asi nejkurióznější gól v historii NHL

První tým v zámořské NHL slaví postup z osmifinále do čtvrtfinále. Sérií s Nashvillem proletělo jako uragán Colorado, které v posledním zápase slavilo vítězství 5:3. O čem se ale mluví snad více než o celém postupu, je jeden z nejkurióznějších gólů historie. Střelecký účet otevřela trefa, kterou svět neviděl.

Nepředpokládalo se, že by se hokejisté Avalanche jakkoliv v sérii s Nashvillem zadrhli. A to se nakonec také potvrdilo, Colorado vyhrálo jednoznačně 4:0 na zápasy a už se může soustředit na další povinnosti. Nejlepší tým Západní konference vyzve v následujícím kole lepšího z dvojice St. Louis a Minnesota.

Dvě výhry doma, dvě výhry venku. Přesně takhle se rodil postup Colorada z osmifinále. To zdaleka nejzajímavější přinesl čtvrtý duel. Cestu za triumfem nastartoval hned ve 3. minutě první třetiny švédský snajpr Andre Burakovsky. A to způsobem, který se zřejmě zapíše do dějin celé slavné NHL.

„Něco takového jsem ještě nikdy neviděl,“ žasl hokejový expert ve službách stanice ESPN a bývalý sudí Dave Jackson. Co se vlastně přihodilo? Burakovsky vypálil, puk skončil za gólmanem, najednou se ale objevil za brankou. Až zpomalené záběry ukázaly, že Švédův pokus roztrhl horní síť.

Tenhle nevídaný gól se nakonec ukázal jako ten, který rozjel celé gólové hody. Colorado dalo další čtyři branky, Nashville se radoval třikrát. Svatyni Avalanche strážil český brankář Pavel Francouz a právě on se díky výkonu svých spoluhráčů stal prvním postupujícím.

Další si musí počkat

Kromě Colorada si zatím nemůže oddechnout žádný jiný tým. Slušně má do dalšího kola nakročena Florida, která v prodloužení porazila Washington a v sérii srovnala na 2:2, podobně vypadají i další vzájemné souboje. Jediným celkem, kterému chybí krok k postupu, je Pittsburgh. Ten po další výhře vede v sérii s Rangers 3:1.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Východní konference

  • Washington vs. Florida 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1). Góly: 8. Oshie, 50. Kuzněcov – 15. a 65. Verhaeghe, 58. Reinhart.
  • Pittsburgh vs. New York Rangers 7:2 (1:1, 5:1, 1:0). Góly: 12. Crosby, 24. Matheson, 24. Guentzel, 32. Friedman, 39. Heinen, 40. Carter, 53. Malkin – 3. Lafreniere, 35. Fox.

Západní konference

  • Nashville vs. Colorado 3:5 (1:1, 1:1, 1:3). Góly: 19. a 37. Trenin, 44. Forsberg – 2. Burakovsky, 34. Makar, 49. Toews, 53. Ničuškin, 60. MacKinnon.
  • Dallas vs. Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3). Góly: 56. Seguin – 31. R. Andersson, 48. z trestného střílení J. Gaudreau, 52. E. Lindholm, 60. Backlund. 

Nejčtenější tento týden

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama