18 C
    Pondělí 29. dubna 2024

Čeští biatlonisté začali rok 2024 neúspěšně. V Oberhofu se neprosadili ani do první třicítky

Úvodní závod roku 2024 se pro české biatlonisty nevyvíjel příznivě. Ve sprintu na Světovém poháru v Oberhofu se kvůli nepřesné střelbě nedostali ani do první třicítky.

Nejlépe z české pětice se umístil Jakub Štvrtecký, který skončil na 35. místě po třech trestných kolech. „Byl to těžký závod, ale musíme se z toho poučit a jít dál,“ uvedl Štvrtecký.

Vítězem závodu se stal domácí závodník Benedikt Doll, který porazil o 1,8 sekundy Sturlu Holma Laegreida z Norska. Třetí skončil další Nor, Endre Strömsheim.

Obavy o stav tratě kvůli počasí

Z českých závodníků získal body pouze Tomáš Mikyska, který se po loňském zranění kolena vrátil do Světového poháru a obsadil 40. místo. Vítězslav Hornig skončil na 42. místě, těsně za ním byl Michal Krčmář, který udělal tři chyby na střelnici. Jonáš Mareček byl padesátý.

„Je to zklamání, ale musíme se z toho oklepat a soustředit se na další závody,“ řekl Mikyska.

Sprint mužů měl původně proběhnout již ve čtvrtek, ale kvůli nepříznivému počasí ho pořadatelé odložili. Přesto byly před startem obavy o stav tratě.

Biatlonista Doll si tak připsal druhé vítězství ve sprintu v řadě a celkově šesté individuální vítězství v kariéře.

Závod žen odstartoval ve 14:25. Výsledky Světového poháru v biatlonu v Oberhofu ukázaly, že českým závodnicím se na střelnici nedařilo. Nejlépe skončila Jessica Jislová, která udělala dvě chyby.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.