Bojové sportyČeši zářili na Oktagonu 69, hlavní zápas vyvolal ostré emoce

Češi zářili na Oktagonu 69, hlavní zápas vyvolal ostré emoce

Emoce, drama i vítězství českých bojovníků. Turnaj Oktagon 69 v Dortmundu nabídl nezapomenutelný večer. V Německu se dařilo Davidu Hoškovi i Lucii Pudilové. Hlavní pozornost ale přitáhla německá bitva Maxe Holzera s Denizem Ilbayem, která skončila skandálním výstupem a ostrým vzkazem od šéfa organizace.

Pražský bojovník David Hošek se po návratu do klece dostal do těžké situace. Jeho soupeř Aleksandar Stefanovič navážil o čtyři kila víc, přesto český borec dominoval. Po obratu zápasu zvítězil submisí a následně se neubránil emocím. „Sahal mi do oka a trochu na krk,“ vysvětloval důvod hádky, která skončila až po zásahu ochranky. Jak připomněl server Sport.cz, Stefanovič kvůli nesplnění váhy přišel o celou výplatu.

Lucie Pudilová se po těžkém období dokázala vrátit zpět na vítěznou vlnu. Na body porazila Brittney Cloudy, i když její výkon fanoušky úplně nenadchl. Sama připustila, že šlo spíš o taktiku než diváckou show. „Jsem šťastná. Tahle výhra je pro mě opravdu důležitá,“ řekla po zápase. Podle Sport.cz zvažuje souboj se Slovenkou Lucií Szabou o prozatímní titul bantamové váhy.

Nejvíc emocí ale přinesl hlavní duel večera mezi Maxem Holzerem a Denizem Ilbayem. Holzer vyhrál škrcením ve čtvrtém kole, ale po zápase pokračoval v agresi. Políbil Ilbaye na hlavu a udeřil ho kolenem. Potyčka pokračovala až za klecí. „Urážel mě, stejně tak jeho táta,“ hájil se Holzer. Jak informoval deník Blesk, Ondřej Novotný ho následně veřejně napomenul za chování a chybějící respekt.

Holzer, který v Dortmundu startoval v hlavním zápase poprvé, si svou roli užíval. Pro iSport.cz řekl: „Cítím spíš vděk, je to čest startovat na samotném vrcholu karty.“ Přiznal, že mu záleží na show, ale zároveň touží být vzorem pro mladé Němce. Oktagon mu podle něj pomohl dostat MMA v Německu do širšího povědomí. „Lidi mě poznávají na ulici, i mimo moje město,“ popsal změnu.

V Dortmundu zazářili i další. Slovák Karol Ryšavý předvedl dynamický výkon a v závěru druhého kola uškrtil Eugena Black-Della. Frederic Vosgröne se blýskl debutem, když technikou arm-triangle choke ukončil Joricka Montagnaca. A vítězství v zápase dvou německých influencerů slavil Ediz Tasci. Jak uvedl Sport.cz, Oktagon se teď chystá na další štaci – už 26. dubna v Karlových Varech.

Nejčtenější tento týden

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama