15.8 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Souboj tradičních rivalů patřil Spartě. Zaplněná O2 Arena zpívala „Pátou“

Více než dvanáct tisíc fanoušků sledovalo v libeňské O2 Areně souboj dvou tradičních hokejových rivalů. A šťastnější byli po šedesáti minutách příznivci Sparty. Kometa padla 3:5 a do Brna se vracela s prázdnou.

Modrobílí zápas rozehráli naprosto famózně. Už po osmatřiceti vteřinách od úvodního vhazování dorazil poskakující kotouč v brankovišti za záda Jakuba Kováře brněnský Petr Holík.

Radost Komety z první branky ale netrvala dlouho. Sparta dostala ve 3. minutě utkání výhodu, Kovář tak opustil svou klec a led naskočil šestý útočník.

Nicméně než stačil dobruslit do útočné třetiny, Kempný s Poláškem vymysleli precizní pas na osamoceného Konečného a ten vyrovnal. Po své trefě pantomimicky smekl klobouk, čímž vyzdvihl práci obou obránců.

Do konce první dvacetiminutovky nebyla o nádherné akce nouze. V 17. minutě si vyměnil Šalé puk s Pospíšilem, ten poté dvakrát s Kučeříkem a obránce první lajny Komety s číslem čtyři následně vyslal z první přímý pas mezi kruhy na Kollára. A slovenský snajpr se nemýlil. Brno vedlo 2:1.

Sparta potvrdila formu

V narvané O2 Areně ale chtěla drtivá většina diváků vidět góly v síti Komety, nikoli Sparty. A tak svěřenci kouče Hořavy předvedli skvělou druhou třetinu. Ve 30. minutě museli málem zasahovat technici, Michal Řepík totiž vyrovnal na 2:2 neuvěřitelně tvrdou pumelicí z modré čáry, kterou vyzkoušel kvalitu sítě Furchovy svatyně.

Sparta se do druhé pauzy radovala ještě jednou, Ostap Safin mířil v obležení dvou obránců na branku, i tak dokázal bekhendem zakončit a poslat svůj tým do vedení 3:2.

Brno se nadechlo k závěrečnému tlaku, čtyři minuty před koncem vyrovnal z přesilovky Horký a prodloužení bylo na dosah. Nicméně vynikající práci před brankou předvedl Buchtele, jenž v 57. minutě tečoval Jandusovu ránu a rozpoutal sparťanskou euforii. Brno prohrávalo 3:4.

A O2 Arena si nakonec i zazpívala píseň „Pátá“ od Heleny Vondráčkové. Kometa zkoušela hru bez Dominika Furcha v brance, ale ztratila v útočné třetině puk a dva hráči v černobílých dresech jeli sami na nikoho.

Už se zdálo, že na 5:3 zvýší David Kaše, jenže ten si všiml, že za ním dojíždí nejproduktivnější hráč Sparty Roman Horák, a tak mu sympaticky gól do prázdné přenechal.

HC Sparta Praha porazila Kometu Brno ve vyhecované bitvě 5:3 a je v tabulce Tipsport Extraligy třetí. Kometa nyní dvanáctá.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.