FotbalČechům peklo v Baku nesedlo. Na ME končí, o medaile se poperou...

Čechům peklo v Baku nesedlo. Na ME končí, o medaile se poperou Dánové

„Konečná stanice Baku, prosíme, vystupte.“ Tohle slyšeli fotbalisté České republiky po dnešním duelu s Dánskem. V Ázerbájdžánu báječná cesta letošním mistrovstvím Evropy skončila. Úmorné vedro sedlo lépe Seveřanům, vyhráli a zahrají si semifinále. Ani Češi se ale nemusí za nic stydět.

A to z několika prostých důvodů. Letošní EURO se zapíše do dějin české fotbalové „repre“ díky mnohým věcem. Postup ze skupiny, vítězství nad Skotskem, remíza s vicemistry světa, vyřazení Holandska. O tom všem se bude ještě dlouho mluvit.

K tomu navíc případ zvaný „Schick“. Útočník národního týmu dal v 5 zápasech 5 branek a spolu s Cristianem Ronaldem vládne střelecké tabulce celého mistrovství. Do konce ještě několik zápasů schází, z pomyslného trůnu ho ale někdo může sesadit už jen těžko.

Peklo v Baku!

Bylo to něco šíleného. Čtvrtfinále s Dány se hrálo na úplném okraji Evropy, v letadlem 4,5 hodiny vzdáleném Baku. Pořadatelství města, které zdobí moderní infrastruktura vybudovaná na financích z prodejů ropy a zemního plynu, mnozí nemohli přijmout.

Do Ázerbájdžánu se dopravila jen hrstka Čechů a podle toho zápas také vypadal. Před několika dny v Budapešti podporovalo reprezentaci zhruba 30 tisíc lidí, teď to byl jen slabý odvar. K tomu navíc hráči museli snášet neskutečné horko okolo 30 stupňů Celsia.

Ale na to se vymlouvat nikdo nemůže. Dánové začali aktivněji a už po 5 minutách vedli. Druhý úder pak Češi dostali před přestávkou a do kabin odcházeli ve dvougólové nevýhodě. Start druhé půle ale vyšel Čechům o dost lépe.

„Snažili jsme se zrychlit, hrát nahoru a vyvinout tlak. Vypadalo to nadějně, rychlý gól, ale na konci jsme bohužel nenašli žádné řešení,“ hodnotil střelec jediného českého gólu Patrik Schick. „Je to zklamání. Udělali jsme maximum,“ dodal.

Gól ve 49. minutě vedení Dánů snížil na rozdíl jednoho gólu, na víc se ale český tým nezmohl. Tlak sice měl, docházející síly ale hrály v průběhu druhého poločasu klíčovou roli. Češi tak na turnaji bohužel končí.

Před zápasem se řešila i statistika. Na nedávném mistrovství světa v hokeji byl souboj mezi Čechy a Dány v pořadí 47. na turnaji a české barvy zvítězily 2:1 v prodloužení. 47. zápas to byl mezi stejnými týmy i na EURU, stejným poměrem teď ale vyhráli Dánové.

Tři české hvězdy zápasu podle redakce Sports24.cz:

  1. Patrik Schick – jediný český střelec, držel balon, bojoval, napadal. Solidní výkon hodný nejlepšího střelce turnaje.
  2. Antonín Barák – rval se, zkoušel střílet, kombinovat. Dvakrát nebezpečně vypálil, v obou případech ale potřeboval víc štěstí.
  3. Tomáš Vaclík – během celého turnaje si hlasitě říkal o nové hvězdné angažmá. I s Dány měl výrazný podíl na tom, že do české sítě zapluly jen dva míče.

Dánové čekají na jméno svého soupeře do dnešní noci. V semifinále změří síly s vítězem duelu Ukrajina/Anglie.

Nejčtenější tento týden

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama