-4.7 C
Czech
Čtvrtek 19. února 2026
FotbalBývalou fotbalovou hvězdu přepadli. Zbraň mu drželi u hlavy

Bývalou fotbalovou hvězdu přepadli. Zbraň mu drželi u hlavy

Reklama

Drama se odehrálo ve čtvrtek večer poté, co bývalý útočník opustil stadion Maracana v Riu de Janeiru po ligovém vítězství svého klubu nad São Paulem. Útočníci ho zastavili a násilím donutili vystoupit z auta. Okradli ho o telefon a auto. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Vysloužilý fotbalista byl po přepadení násilnickým gangem donucen vystoupit z auta a vzdát se. Útočníci ho přiměli lehnout si na chodník obličejem dolů. Drama se odehrálo ve čtvrtek krátce po jedné hodině ranní, když Fred, který ve 39 vystoupeních za svou zemi vstřelil 18 gólů, opouštěl stadion Maracana v Riu de Janeiru po ligovém vítězství svého klubu Fluminense 1:0 nad São Paulem.

Na kamerovém záznamu je vidět, jak z bílého auta vystupují tři muži, kteří přiběhli k Fredovu vozu a pak ho pod pohrůžkou použití zbraně donutili vystoupit. Zdá se, že dva další muži na motorce čekali poblíž a vyhlíželi policii. Poté, co byl Fred vytažen z auta, bylo vidět, jak spěchá za nedaleký strom a leží na chodníku obličejem dolů. Lupiči si kromě Fredova luxusního SUV odnesli také jeho mobilní telefon.

Když odjeli jeho vozem byl Fred otřesený, ale nezraněný. Ihned se zvedl a začal hledat pomoc. Čtyřicetiletý fotbalista zůstal po vítězství na stadionu na neformálním setkání s hráči a dalšími představiteli klubu. Po odchodu ze stadionu byl ve slavné brazilské čtvrti Ipanema okraden. Policie zatím neposkytla žádné oficiální vyjádření. Předpokládá se, že zatím nedošlo k žádnému zatčení.

Fred, celým jménem Frederico Chaves Guedes, je se 199 góly ve všech soutěžích druhým nejlepším střelcem historie Fluminense. Se 159 góly je také druhým nejlepším střelcem brazilské nejvyšší ligy Serie A. Zahrál si například v Atletico Mineiro, Cruzeiro a francouzském Lyonu, kterému pomohl získat tři tituly v Ligue 1 za sebou. Za Brazílii debutoval v roce 2005 a v roce 2006 byl vybrán na mistrovství světa. Stal se jedním z obětních beránků, kvůli nimž Brazílie v roce 2014 turnaj nevyhrála po ponižující semifinálové porážce 7:1 s Německem. V roce 2020 absolvoval 370 km dlouhou charitativní jízdu na kole z Belo Horizonte do Ria. Cílem bylo získat peníze na charitativní účely. Společnosti, které Fredovu jízdu sponzorovaly, rozdávaly za každý ujetý kilometr potravinové balíčky.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

José Mourinho pod palbou kritiky. Reakce na údajný rasismus vyvolala bouři

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování poté, co útočník Real Madrid Vinicius Jr. uvedl, že byl během úterního utkání proti Benfice rasově urážen. Incident, k němuž mělo dojít během vítězství španělského klubu 1:0, nyní rozděluje fotbalovou veřejnost a pod palbou kritiky se ocitl také trenér Benfiky José Mourinho.

Manny Pacquiao znovu v akci. Legendárního Filipínce čeká exhibice s Ruslanem Provodnikovem

Boxerská legenda Manny Pacquiao se znovu vrací mezi provazy. Sedmačtyřicetiletý Filipínec nastoupí 18. dubna k desetikolové exhibici ve velterové váze proti bývalému světovému šampionovi Ruslanu Provodnikovovi. Duel se uskuteční v hale Thomas & Mack Center v Las Vegas a jeho konání oznámili promotéři Industry Media a společnost Banner Promotions vedená Arthurem Pelullem.

Coco Gauff otevřeně promluvila o dění v USA

Americká tenistka Coco Gauff přiznala, že je pro ni stále těžší sledovat zprávy z domova, a zdůraznila, že se chce dál vyjadřovat k tématům, která považuje za důležitá. Dvojnásobná grandslamová šampionka patří mezi skupinu amerických sportovců, kteří v poslední době veřejně komentují přísnou imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa.

Tyson Fury znovu na scéně. Těžká váha slibuje velikou show

Britský boxer Tyson Fury znovu rozvířil vody těžké váhy. Na tiskové konferenci k dubnovému zápasu s Arslanbekem Makhmudovem předvedl show, na jakou jsou fanoušci zvyklí: dlouhé odpovědi, sebevědomá prohlášení i typický humor. Sedmatřicetiletý ranař tvrdí, že se vrací proto, aby přinesl do boxu zábavu, která mu podle něj v posledních měsících chyběla.

F1 zachovala Barcelonu, závod se pojede jen v sudých letech

Okruh u Barcelony si udrží místo v kalendáři formule 1, i když se Grand Prix Španělska přesune do Madridu. Katalánský závod se od sezony 2028 pojede jen v sudých letech a bude se střídat s belgickým Spa Francorchamps. Nová dohoda prodlužuje setrvání barcelonské tratě až do roku 2032 a podnik ponese název Grand Prix Barcelony Katalánska.

Efe Ajagba poslal v Las Vegas jasný vzkaz soupeřům. Charlese Martina ukončil ve čtvrtém kole

Nigerijský boxer Efe Ajagba předvedl v Las Vegas jeden z nejvýraznějších výkonů své dosavadní kariéry, když tvrdě ukončil bývalého světového šampiona IBF Charlese Martina ve čtvrtém kole. Dominantní vítězství nejen potvrdilo Ajagbův rostoucí potenciál, ale zároveň vyslalo jasný signál směrem k elitě těžké váhy, že se v divizi objevuje další vážný vyzyvatel.

Švýcarský střelec Fiala se ozval z nemocnice po zlomenině nohy

Kevin Fiala má za sebou operaci zlomenin v dolní části levé nohy a olympijský turnaj pro něj skončil předčasně. Útočník s českými kořeny se fanouškům přihlásil z nemocničního lůžka a poděkoval za podporu. Los Angeles Kings už zároveň vědí, že o jednoho z lídrů přijdou minimálně do konce základní části.

Aston Martin na začátku sice ztrácí, Fernando Alonso ale stále věří v úspěch

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso zůstává optimistou navzdory rozpačitému průběhu zimních testů před sezonou 2026. Zkušený Španěl je přesvědčený, že příchod legendárního konstruktéra Adriana Neweyho dává stáji Aston Martin jasný směr a že tým má potenciál v budoucnu postavit nejlepší vůz na startovním roštu.

Brito znovu získal titul v Oktagonu a Kozma se v Ostravě vrátil výhrou

Oktagon 84 v Ostravě přinesl změnu na trůnu welterové váhy i vítězný restart Davida Kozmy. Kaik Brito ve třetím kole po zásahu z otočky porazil Ronalda Paradeisera a získal zpět mistrovský pás. Na kartě se představila řada domácích jmen, ale z devíti českých zástupců vyhráli jen dva.

Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá a dočkala se titulu po 2337 dnech

Karolína Muchová ovládla turnaj WTA 1000 v Dauhá a získala největší titul kariéry. Ve finále porazila Victoriu Mbokoovou 6:4, 7:5 a po téměř sedmi letech znovu zvedla nad hlavu trofej.

Krejčí zazářil na palubovce Utahu a Portland bere cennou výhru

Vít Krejčí v posledním zápase Portlandu před pauzou pro Utkání hvězd znovu ukázal, že si v novém působišti rychle našel místo. Proti Utahu dal 11 bodů, přidal pět doskoků a dvě asistence a pomohl k vítězství 135:119. V noci se psala i historie v Los Angeles, kde LeBron James posunul rekordy díky triple double.

Max Verstappen cítí rozpaky ohledně nové éry F1. Lando Norris má opačný názor

Úřadující čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen vstupuje do nové sezony formule 1 s odhodláním, zároveň však otevřeně přiznává, že změny technických pravidel mu zatím příliš nesedly. Během testů v Bahrajnu nizozemský jezdec uvedl, že nové monoposty podle něj ztrácejí část charakteru tradiční F1. Jeho rival Lando Norris však reagoval s úsměvem a zdůraznil, že právě odlišnost nové generace vozů považuje za zábavnou výzvu.

Gerwyn Price ovládl Premier League v Belgii. Van Gerwenovi ukončil vítěznou sérii

Antverpy zažily premiérový večer šipkařské Premier League a fanoušci v zaplněném AFAS Dome rozhodně nelitovali. Hlavní roli si tentokrát přivlastnil Gerwyn Price, který ve finále druhého hracího večera porazil Michaela van Gerwena 6:3 a připsal si cenný triumf.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama