FotbalBývalá fotbalová hvězda Robinho si v Brazílii odpyká devítiletý trest za znásilnění,...

Bývalá fotbalová hvězda Robinho si v Brazílii odpyká devítiletý trest za znásilnění, rozhodl nejvyšší soud

Brazilský Nejvyšší soud rozhodl, že bývalá fotbalová hvězda Robinho si musí v Brazílii odpykat devítiletý trest za znásilnění. Rozhodnutí, které bylo učiněno ve středu, bylo v poměru 9:2 hlasů ve prospěch potvrzení rozsudku italského soudu z roku 2017.

Čtyřicetiletý Robinho byl v Itálii odsouzen za účast na skupinovém incidentu sexuálního napadení v roce 2013 během svého působení v AC Milán. Vzhledem k politice Brazílie, která se staví proti vydávání svých občanů, však Itálie požádala, aby si trest odpykal v Brazílii.

Robinho obvinění odmítá a trvá na tom, že styk byl dobrovolný. Měl možnost se odvolat k brazilskému Nejvyššímu soudu. V současné době pobývá v Santosu nedaleko Sao Paula, kde brazilským úřadům odevzdal svůj pas.

Robinho tvrdí, že rozsudek v Itálii je výsledkem rasismu

Na začátku středečního slyšení Robinhův právní zástupce José Eduardo Alckmin argumentoval obnovením procesu v Brazílii z důvodu národní suverenity. Francisco Falco, který hlasoval jako první, prohlásil, že Robinho by si měl trest odpykat v Brazílii, a zdůraznil, že bývalý fotbalista musí nést následky svých činů.

Falco rovněž upozornil na možnost diplomatického napětí mezi Brazílií a Itálií, pokud rozsudek nebude vykonán. „Nic nebrání tomu, aby byl výkon jeho trestu potvrzen. Byl potvrzen soudem v Miláně, který je v tomto případě příslušným orgánem,“ uvedl Falco. „Rozsudek je pravomocný. Obžalovaný nebyl souzen v nepřítomnosti v Itálii, měl zastoupení.“

Robinho nedávno prohlásil, že jeho devítiletý trest je důsledkem rasismu v Itálii. Řekl to televizi Record TV: „V Itálii jsem byl odsouzen nespravedlivě za něco, co se nestalo, a mám k tomu všechny důkazy. Hrál jsem v Itálii čtyři roky a už mě nebavilo sledovat příběhy o rasismu. Bohužel se to děje i dnes. Stalo se to v roce 2013 a dnes máme rok 2024, což mě vede k tomu, že ti samí lidé, kteří proti rasismu nic nedělají, jsou ti samí, kteří mě odsoudili. Kdyby se můj soud týkal bělocha, bylo by to bezpochyby úplně jinak.“

Přelomový rozsudek brazilského Nejvyššího soudu přišel poté, co italské úřady požádaly o vydání čtyřicetiletého muže v roce 2022.

Nejčtenější tento týden

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama