Více
  16.3 C
  Czech
  Neděle 3. března 2024

  Zmařený talent léta v průšvihu! Robinho si má za znásilnění odsedět 9 let

  Brazilského fotbalistu Robinha asi není třeba nějak představovat. Své času ohromný talent oblékal dres madridského Realu nebo Manchesteru City. Dar od boha však nedokázal nikdy plně zužitkovat. Teď navíc čelí velkému problému. Milánský soud mu totiž znovu potvrdil devítiletý trest vězení za znásilnění.

  Robinho si takový spád kariéry asi sám nepředstavoval. Jednoho času ho chtěli všichni. O brazilského mladíčka se pral Real i Barcelona, zářil v barvách Manchesteru City nebo milánského AC. Byl za hvězdu. S tím se ale bohužel pro něj pojí také sláva a pocit, že si můžete dělat, co se vám zlíbí.

  Běžel rok 2013 a Robinho, tehdy superstar AC Milán, si vyrazil s kamarády do města na diskotéku. Z té si parta přivedla domů 22letou dívku. Pětice mužů, včetně Robinha, následně rozhodla, že Albánku společně znásilní. Případem se ihned začala zabývat policie a celý incident putoval k soudu.

  Verdikt zněl jasně už před 4 lety. Devět let vězení a odškodné oběti zhruba 1,6 milionu korun. Robinho se proti výsledku odvolal, nebylo mu to ale nic platné. I přes své ustavičné mluvení o nevině mu soud potvrdil trest i teď. Robinho má 90 dní na podání odvolací žádosti.

  Tak skončila slavná kariéra. Probíhající soud Robinhovi zamezil její pokračování. Santos, Brazilcův staronový zaměstnavatel, totiž pod tlakem sponzorů smlouvu s hráčem rozvázal. Dnes 36letý fotbalista se vloni radoval ze zisku ligového titulu v Turecku, zakopal si v Anglii, Itálii, Španělsku, Číně nebo Turecku, na úspěchy a 100 reprezentačních startů za reprezentaci Brazílie už ale bude jen vzpomínat.

  Sledujte nás na sítích