Americký fotbalBujaré oslavy titulu odnesla fotografka Rams. Po pádu z pódia má zlomenou...

Bujaré oslavy titulu odnesla fotografka Rams. Po pádu z pódia má zlomenou páteř

Kdyby se někdo chtěl dozvědět, jak vypadá ideální start týdne, měl v noci z neděle na pondělí sledovat finále amerického Super Bowlu. Právě v něm se rozhodlo o šampionech letošní sezony NFL. Oslavy byly velké, jak přímo na ploše, tak ve městě. V dobrém na ně ale nebude vzpomínat týmová fotografka vítězného týmu, která si zlomila páteř.

Los Angeles se na začátku týdne obléklo do modré, žluté a bílé barvy. Důvod je celkem jednoduchý, právě tento odstín dresů je patrný na těch, které nosí místní hráči amerického fotbalu zvaní Rams. Čerství vítězové Super Bowlu porazili ve finále Cincinnati Bengals a oslavy se táhnou od pondělí ještě doteď.

Ten, kdo někdy nějakou podobnou slávu zažil, tak ví, jak to na nich zhruba vypadá. Pivo teče proudem, všude hromady lidí, veselí pokračuje až do nočních hodin. Čas od času se stane, že se ale radovánky vymknou kontrole. A přesně to je případ také týmové fotografky Los Angeles Rams.

Kelly Smileyová měla ve čtvrtek na starost focení klubových hráčů při oslavách, na slavnostní stage ale nebude vzpomínat s úsměvem. Z výšky spadla nekontrolovatelně dolů a utrpěla nepříjemné zranění. Přesněji zlomeninu v oblasti páteře, která by ji měla z práce vyřadit na několik měsíců.

„Jsem ok,“ napsala Kelly na svůj Instagram. Jakmile se o celé situaci dozvědělo vedení týmu, začala zraněné fotografce posílat slova útěchy. Jiní se ale rozhodli podpořit Smileyovou i jinak. A to finančně.

Pomoct má hlavně sbírka

Nepříjemný pád má za následek vyřazení Smileyové z provozu na dlouhou dobu, zároveň se spekuluje také o tom, zda se vůbec ještě někdy postaví po zlomenině páteře na nohy. I proto byla založena finanční sbírka, která má fotografce napomoct.

Prvotním cílem bylo vybrat 30 tisíc dolarů, tedy zhruba 640 tisíc korun, aby se mohla nahradit poničená výbava foťáků a dalších nezbytností, zároveň má částka poplatit také výdaje za nemocnici. Povedlo se, do této chvíle se vybralo už přes 45 tisíc dolarů, což se rovná bezmála milionu korun.

„Přejeme jí brzké uzdravení,“ pronesl mluvčí Los Angeles Rams. Snad bude zpátky na nohou co nejdříve.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Muchová zvládla české derby a ve Wimbledonu je ve čtvrtfinále

Karolína Muchová vyhrála jedno z největších českých derby letošního Wimbledonu. V osmifinále porazila Barboru Krejčíkovou 7:5, 5:7, 6:3 a po bitvě dlouhé dvě hodiny a 45 minut postoupila do čtvrtfinále. Předloňská šampionka turnaje sice ve druhém setu předvedla velký návrat, ale Muchová se z nepříjemného výpadku rychle oklepala.

Čeští volejbalisté do 22 let vyhráli mistrovství Evropy

Čeští mladí volejbalisté dosáhli na největší úspěch své generace. Ve finále evropského šampionátu v portugalské Albufeiře porazili Polsko 3:1 na sety a poprvé v historii ovládli mistrovství Evropy do 22 let. Po vyrovnaném průběhu rozhodli ve svůj prospěch především skvělým závěrem zápasu.

Antonelli odstartuje do Velké ceny Británie z pole position

Andrea Kimi Antonelli má za sebou mimořádně povedený víkend v Silverstonu. Devatenáctiletý pilot Mercedesu nejprve ovládl sobotní sprint a následně vyhrál i kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie. Do první řady se vedle něj postaví Charles Leclerc, hned za nimi odstartují Lewis Hamilton a George Russell.

Francie po výhře nad Paraguayí narazí ve čtvrtfinále na Maroko

Fotbalisté Francie zvládli osmifinále mistrovství světa a po výhře 1:0 nad Paraguayí postoupili mezi osm nejlepších týmů turnaje. O jedinou branku se z pokutového kopu postaral Kylian Mbappé. Ve čtvrtfinále čeká na francouzský výběr Maroko, které si poradilo s Kanadou výsledkem 3:0.

Austrálie vypadla z MS po penaltách s Egyptem. Popovic čelí kritice za střídání brankářů

Austrálie opustila mistrovství světa po penaltovém rozstřelu s Egyptem a nejvíc se mluví o tahu, který měl být trumfem. Trenér Tony Popovic poslal ve 119. minutě do branky zkušeného Mathewa Ryana místo dvaadvacetiletého Patricka Beache. Jenže sázka nevyšla a Socceroos po remíze 1:1 prohráli na penalty 2:4.

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Nejkrásnější příběh mistrovství světa. Kapverdy sice končí, ale získaly obdiv celého fotbalového světa

Nezískaly medaili ani nepostoupily mezi nejlepší týmy turnaje. Přesto se právě Kapverdy staly jedním z největších symbolů letošního mistrovství světa. Debutant z malého ostrovního státu okouzlil fanoušky odvážným fotbalem, nezdolnou bojovností a výkonem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

VAR rozhodl o osudu legend. Cristiano Ronaldo pokračuje, Modrić se loučí

Fotbalové drama, jaké se nevidí každý den. Portugalsko postoupilo přes Chorvatsko po výhře 2:1, ale o výsledku rozhodl až kontroverzní zásah videorozhodčího ve třinácté minutě nastavení. Zatímco Cristiano Ronaldo může dál snít o titulu mistra světa, pro Luku Modriće nejspíš skončila jedna z největších reprezentačních kariér historie.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Španělsko, Portugalsko i Švýcarsko postoupily do osmifinále mistrovství světa

Španělsko bez potíží vyřadilo Rakousko, Portugalsko po dramatické bitvě poslalo domů Chorvatsko a Švýcarsko si poradilo s Alžírskem. Všechny tři favorizované celky zvládly první kolo vyřazovací fáze a pokračují v boji o světový titul. Pozornost poutal především Cristiano Ronaldo, který znovu přepsal historické rekordy světových šampionátů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama