Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Klobouk dolů, Sadio. Kanonýr Liverpoolu postaví doma v Senegalu nemocnici

  Úžasným gestem potěšil svou domovinu Sadio Mané. Útočník ve službách Liverpoolu nezapomíná na Senegal, kde se narodil a poprvé kopl do balonu. Nedaleko svého rodného města pomůže finančně se stavbou nemocnice, ze svého účtu uvolní v přepočtu asi 15 milionů korun.

  Ať už si ve sportu uděláte jakékoliv jméno, nikdy byste neměli zapomínat na to, odkud pocházíte. Těmito slovy se řídí i fotbalista Sadio Mané. V posledních sezonách táhl k úspěchu anglický Liverpool a samozřejmě za to byl i náležitě odměněn.

  A to nejen slávou, oblíbeností u příznivců Reds, ale i peněžně. Mané ale nemyslí pouze na míč a často navštěvuje svůj rodný Senegal, kde lidem, kteří se často nacházejí na pokraji bídy, dodává potřebnou naději. Což teď jednoznačně potvrdil.

  Několik týdnů dozadu se sešel s prezidentem africké země Mackym Sallem, aby s ním probral projekt na stavbu nemocnice. 29letý hráč se narodil ve městě Sedhiou, které leží asi 20 kilometrů od Bambali. Právě tam by mělo k celé akci dojít.

  Mané uvolní ze své kapsy asi 15 milionů korun, aby se lidem dostala potřebná zdravotní péče. Kromě ní se bude v budově nacházet i oddělení mateřské péče, zubní ordinace či nejrůznější poradny. Zkrátka vše, co je k zdravému životu nutné.

  Po škole i nemocnice

  Ve městě Bambali už jedna budova Maného rukopis nese. Před dvěma lety, tedy v roce 2019, se Mané rozhodl zafinancovat stavbu školy. Tehdy daroval stavařům asi 6 milionů korun, tentokrát ho to ale vyjde o něco dráž.

  „Útočník Liverpoolu přišel za hlavou státu s ambiciózním plánem na stavbu nemocnice v Bambali. Od státu požaduje finanční i personální podporu,“ uvedl mluvčí prezidenta na Twitteru. Vše by mělo jít podle plánu.

  Kromě toho navíc fotbalista rozdával ve městě i dresy Liverpoolu. Zhruba 300 jich věnoval obyvatelům města, aby mohli sledovat jeho počínání v tehdejším finále Ligy mistrů. Vzor pro Senegal? Nikdo jiný nepřichází v úvahu.

  „Jsem velice rád, že mě jeho excelence Macky Sall přijala. Bylo fajn probrat fotbal, ale i naše projekty,“ napsal Mané na svůj Twitter. Stavbě nemocnice už by nic bránit nemělo.

  Sledujte nás na sítích