0.9 C
Czech
Úterý 23. prosince 2025
Tipsport ExtraligaBude ocel opět zlatá? Třinec vykročil do finále vítězně, rozhodl sporný (ne)gól

Bude ocel opět zlatá? Třinec vykročil do finále vítězně, rozhodl sporný (ne)gól

Rozjelo se finále Tipsport extraligy ledního hokeje. A před pár týdny by mělo ještě překvapivé obsazení. Mountfield Hradec Králové vs Oceláři Třinec. Tedy čtvrtý a šestý tým základní části. I díky dominanci z posledních let byl mírným favoritem Třinec. A ten první duel pod Bílou věží ovládl poměrem 4:2. Odveta se hraje dnes.

Před začátkem play off byly hlavním favoritem Pardubice. Tým posílený mnoha hráči se zkušenostmi z KHL i NHL. Poté Sparta, která se o nejslavnější tuzemský grál pokouší už 16 let. Oba si ale namazala na chleba „česká Tampa,“ lépe řečeno Třinec. Tým, který ovládl poslední tři ročníky na první pohled neuchvátí svým hokejem diváky v úžas, ale jak se říká, účel světí prostředky. Je z toho tak páté finále v řadě.

Mountfield se poprvé po přestěhování do Hradce Králové dočkal finále. Přitom ambice byly spíše v dřívějších sezónách. Ale až letos se parta kolem trenéra Tomáše Martince dostala do bitvy o zlato. A jako bonus pro hradecké fanoušky jistě je, že pojedenácté v řadě se jejich borci umístili před rivaly z Pardubic.

Finále mělo včera jedno nej, které není úplně lichotivé pro český hokej. Do zápasu zasáhlo hned 15 cizinců, což je rekord extraligového finále. A to byl ještě na střídačce Hradce Fin Henri Kiviaho a disciplinární trest měl slovenský kanonýr Libor Hudáček. Za Mountfield hraje parta odložených Kanaďanů, zatímco za Oceláře slovenská enkláva. A ta včera slavila první úspěch.

Byl to už tradiční zápas letošních vyřazovacích bojů. Domácí tlačili, hráli atraktivní hokej, ale Třinec má zkrátka zkušenosti s tímto typem zápasů. Opět čekal na chybu, která musela přijít. A rafani Voženílek, Marcinko, Dravecký když cítí kostičku, tak se zakousnou.

Za stavu 2:3 ukázali kus odvahy i třinečtí trenéři. Čtyři minuty před koncem vyrovnal Jordan Perret, ale hostující střídačka si vzala coach challenge. Gólman Kacetl ztratil hokejku, byl otřesený a nemohl se v brankovišti pohybovat. Kdyby se svojí výzvou neuspěli, stav by byl 3:3 a navíc by šli hosté do oslabení. Ale risk vyšel, sudí branku nakonec neuznali a v závěru do prázdné branky zakončil stav na 4:2 Dravecký. I díky tomu jdou do dnešní druhé bitvy s lepším spánkem třinečtí Oceláři.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Luke Humphries suverénně přehrál legendu Lima a postoupil do 3. kola

Obhájce titulu Luke Humphries potvrdil na mistrovství světa PDC roli jednoho z hlavních favoritů, když suverénně přehrál 71letou legendu Paula Lima a bez větších potíží postoupil do třetího kola. Večer v Alexandra Palace toho ale přinesl mnohem víc. Fanoušci byli nadšení. 

Hokejová dvacítka otočila generálku se Slovenskem a znovu rozhodla v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V americkém Bemidji porazili Slovensko 2:1 v prodloužení, když smazali jednogólové manko a pak potrestali risk soupeře bez brankáře. Vítěznou trefu dal v čase 62:43 Maximilian Curran, u obou českých gólů asistoval Adam Benák.

Vladař v brance Philadelphie pomohl k výhře nad Vancouverem 5:2

Daniel Vladař v pondělí dotáhl Philadelphii k vítězství 5:2 nad Vancouverem. Český brankář zapsal 23 zákroků a třináctou výhru v sezoně. Flyers rozhodli ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Canucks naopak ukončili šňůru čtyř vítězství.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua? Ano, ale za správnou cenu

Vysněný britský boxerský duel Tyson Fury vs. Anthony Joshua by se mohl konečně stát realitou. Podle promotéra Franka Warrena je Fury připraven nastoupit do ringu, ovšem pouze v případě, že dostane finanční nabídku, která bude odpovídat velikosti zápasu.

Luke Littler pokračuje dál, Price nečekaně skončil už ve druhém kole

Obhájce titulu Luke Littler potvrdil v dalším kole mistrovství světa šipek svou suverenitu a míří za obhajobou. Bývalý šampion Gerwyn Price mezitím zažil v Alexandra Palace šokující konec už ve druhém kole. Turnaj nabídl nejen senzační vyřazení nasazených hráčů, ale i kontroverzi kolem pomalé hry Mensura Suljovice a další dramatické příběhy z nejslavnější šipkařské scény světa.

Hertl táhl Vegas třemi body, Pastrňák a Nečas zapsali góly

Čeští hokejisté znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Tomáš Hertl nasbíral gól a dvě asistence, Vegas ale i přes mohutný finiš prohrálo v Edmontonu 3:4. David Pastrňák skóroval v přesilovce po přihrávce Pavla Zachy, jenže Boston doma padl s Ottawou vysoko 2:6. Martin Nečas navázal na předchozí zápas a další brankou pomohl Coloradu k výhře 5:1 v Minnesotě.

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.

Kyrgios se vrátí na ATP Tour v Brisbane

Nick Kyrgios znovu míří na okruh ATP. Po devíti měsících bez turnajového tenisu přijal divokou kartu na Brisbane International a v lednu se ukáže fanouškům doma v Austrálii. Naposledy hrál v březnu v Miami, kde vypadl ve druhém kole s Karenem Chačanovem. Od té doby řešil hlavně zdraví a návrat plánoval po krocích. Teď má první konkrétní zastávku.

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama