TenisBěsnění Zvereva po utkání ve čtyřhře má dohru. Dny na turnaji v...

Běsnění Zvereva po utkání ve čtyřhře má dohru. Dny na turnaji v Acapulcu má sečtené

Málo vídaný exces předvedl po prohraném utkání ve čtyřhře na turnaji v Acapulcu třetí hráč světového žebříčku Alexander Zverev. Raketou opakovaně udeřil do umpiru a hlavnímu rozhodčímu vulgárně nadával. Nakonec byl z celého turnaje vyloučen.

Sice se na mexickém turnaji představil jenom ve dvou zápasech, i tak se mu ale podařilo zanechat po sobě nesmazatelnou stopu. Německý tenista Alexander Zverev nejprve uchvátil fanoušky v nekonečné bitvě s Američanem Brooksbym, kterého přehrál po necelých třech a půl hodinách.

Utkání se zapsalo do dějin, protože žádné utkání neskončilo tak pozdě. Poslední míček odehráli ve 4.54 hodin ranních, čímž přesně o dvacet minut překonali dosavadní rekord Baghdatise a Hewitta z Australian Open v roce 2008.

Zverev v utkání odvrátil dva mečboly ve druhém setu a dokráčel si pro extrémně cenné vítězství. Úspěšně tak vykročil za obhajobou titulu, ovšem aniž by nastoupil do dalšího kola, už nyní je jisté, že triumf nezopakuje.

Nadávky a bušení do umpiru

O příležitost se připravil sám nevhodným výstupem a chováním ve čtyřhře, do které nastoupil po boku Brazilce Mela. Společně s ním nestačili na dvojici Glaspool a Heliovaara, což Němec těžko kousal.  

Začalo to už ve vypjatém supertiebreaku, kde Alexander Zverev nesouhlasil s výrokem hlavního sudího a začal mu nadávat. Jednalo se o sporný dopad míčku, který přinesl soupeři mečbol. „Podívej se, kam dopadl, to je ta tvoje lajna? To je ta tvoje zku*vená lajna? Jsi zku*venej idiot,“ křičel na rozhodčího.

Britsko-finská dvojice dokázala proměnit hned první mečbol a mohla se radovat z postupu. Rozčilený Zverev po podání rukou soupeři přišel k rozhodčímu a dvakrát vší silou praštil do umpiru. Třetí ránu přidal se zlomenou raketou, když už sudí odcházel.

Celý incident se neobešel bez dohry. Pár hodin nato přišla informace, že byl Zverev z celého turnaje vyloučen, tím pádem i ze dvouhry. Postup bez boje si tak do dalšího kola připsal jeho krajan Peter Gojowczyk, se kterým se měl utkat v osmifinále.

Nejčtenější tento týden

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama