Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Hořavu by na lavičce Sparty měl doprovázet asistent Hans Wallson ze Švédska

  O novém hlavním kouči sparťanských hokejistů už jasno je. Brzy by klub měl potvrdit i jméno asistenta Miloše Hořavy. Tím by se měl stát švédský trenér Hans Wallson.

  Nový kouč pražské Sparty, to bylo v posledních dnech žhavé téma novinových titulků. Varaďa? Hořava? Cizinec? Jandač? Prospal? A kdo ví, koho média zmiňovala ještě.

  Nakonec se nástupce Pavla Patery, který se svým asistentem Patrikem Martincem skončil 5. listopadu, stal Miloš Hořava, který už v klubu dříve působil.

  Nevybírali jsme krátkodobé řešení, jde přeci o dlouhodobější rozhodnutí. Na druhou stranu, všechno mohlo být daleko rychlejší, jasno mohlo být už v pondělí minulý týden. S Hořákem jsme seděli hned druhý den po ukončení spolupráce s Pavlem Paterou. Vypadalo to, že bude vše hotové a podepsané hned v pondělí. Miloš je přeci naprosto přirozená volba – Spartu skvěle zná, je to vítězný typ a fantastický trenér. A má na co navazovat,“ řekl na klubovém webu sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

  Podle bývalého skvělého útočníka by se novým asistentem Hořavy měl stát Hans Wallson. Šestapadesátiletý Švéd získal se Skellefteou dva mistrovské tituly.

  Jednání s Hansem je na dobré cestě. Mělo by být jasno velmi brzo. Pokud vše půjde, jak má, tak se k týmu přidá v pondělí,“ dodal Ton.

  Hledání nového šéfa střídačky aktuálně předposledního celku extraligové tabulky protahovalo to, že se nedařilo sehnat parťáka právě k Hořavovi. Postupně odmítli Jandač i Prospal.

  Až když se klub nemohl hnout z místa, oslovil Václava Varaďu. „On je stejně jako Miloš fantastický trenér. Má za sebou neoddiskutovatelné úspěchy s Třincem. Také on stojí za tím, že jsme v loňské sezoně neslavili titul. Jednali jsme opravdu intenzivně, nakonec jsme se ale nepotkali při vyjednávání o podmínkách. To se ve sportu děje dnes a denně,“ osvětlil Ton.

  Ve středu duel právě v Třinci ještě budou řídit zaskakující bývalí hráči Ton, Hlinka a Ptáček. Pak už si tým přebere Hořava a brzy by měl dorazit i asistent.

  Na výrazné změny v kádru to aktuálně nevypadá. „Miloš většinu týmu výborně zná, musí si ale zmapovat hráče, kteří pod ním nepůsobili. Trenéři si musí říct, jestli jim něco chybí. Teprve pak můžeme společně vybírat možné posily. Nové hráče vždy vybíráme společně, po dialogu, názor trenérů je tím zásadním,“ naznačil Ton.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.