10.7 C
Czech
Neděle 29. března 2026
ŠipkyAspinall si po výhře na Matchplay koupil dům a už vyhlíží další...

Aspinall si po výhře na Matchplay koupil dům a už vyhlíží další major

Nedávný vítěz jednoho z nejprestižnějších major mítinků světa World Matchplay Nathan Aspinall zainvestoval do bydlení. Po letech se stěhuje s rodinou z řadového domku do nového rodinného komplexu, který koupil i díky penězům za triumf v Blackpoolu.

Anglický šipkař, jenž si prošel nelehkým obdobím, kdy jej trápilo zranění lokte a spekulovalo se o konci jeho hráčské kariéry, prožívá skvělé okamžiky. Staré skromné bydlení mění za velký rodinný dům na kraji lesnatých kopců, na nichž se pasou ovce.

Radostný okamžik sdílel na svém instagramovém profilu, k příspěvku s fotkami domu a okolí navíc připsal i krátký komentář: „Je to konečně naše! Jsem neskutečně šťastný, že máme klíče od místa, kde budeme bydlet už navždy. Miluji tě, lásko,“ směřoval šipkař poslední větu ke své manželce, s níž na fotkách je.

Nathan Aspinall má dvě dcery. Starší Brooke, které je dvanáct let, a mladší Milly, již čekají páté narozeniny. Sám šampion z World Matchplay 2023 tak zmiňoval, že i proto bude stěhovaní do většího domu obrovským krokem vpřed pro chod celé jejich rodiny.

Cenu ani lokaci komplexu muž s přezdívkou „The Asp“ nezveřejnil, pouze naznačil, že by si chtěl nechat v domě udělat pořádnou šipkařskou tréninkovou místnost.

Triumf na majoru po čtyřech letech

Brit ze Stockportu opanoval v roce 2019 tehdy jako šipkařský benjamínek major UK Open. Poté uhrál ještě dvě semifinále na mistrovstvích světa a finále Premier League. Pak ale utrpěl nepříjemné zranění lokte a začala několikaměsíční rekonvalescence.

Aspinall se v roce 2022 z nejhoršího dostal a začal hrát se zatejpovanou rukou. Výkony šly pomalými krůčky znovu nahoru a po půl roce začal hrát opět naplno. Dostal se do finále World Grand Prix, kde padl s van Gerwenem, a také Grand Slam of Darts. Tam prohrál s Michaelem Smithem, pozdějším mistrem světa.

I Nathan se ale nakonec dočkal velkého titulu. Po čtyřech letech od nečekané trofeje z UK Open vyhrál i World Matchplay. V ikonické Winter Gardens v Blackpoolu porazil ve finále Jonnyho Claytona 18:6 a rozepsal tak nový příběh. Triumf jej totiž katapultoval na páté místo světového žebříčku. Na dostřel má nyní Gerwyna Price.

Nejčtenější tento týden

Sabalenková se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenková po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsendovou může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama