14.5 C
    Sobota 4. května 2024

Kříž číslo pět, zmar pokračuje. Sparta doma tentokráte přenechala bod Baníku

Fotbalisté Sparty Praha nedokázali prolomit sérii remíz ani na pátý pokus. Do bitvy proti Baníku Ostrava sice parádně vstoupili, hosty k ničemu nepustili a díky Sadílkovi brzy vedli. Ale zkraje druhé půle se nádherně trefil Klíma, na letenské padla deka a zápas skončil 1:1. Sigma vyhrála v Českých Budějovicích, slaví i Mladá Boleslav.

Sobotní večer na Letné bude ve fotbalovém prostředí rezonovat ještě nějakou dobu. Otočený roh a Sadílkova úvodní branka, nádherná bomba Jiřího Klímy, neodpískaný kontakt Fleišmana s Mejdrem ve vápně Ostravy či světlice letící na hráče při děkovačce… Na svěřence Briana Priskeho je vyvíjen den co den větší a větší tlak.

Solidní začátek, hrozný konec

Sparta skvěle začala. Baník v první půlhodině zatlačila na vlastní půli a cpala se do zakončení. Ve 22. minutě přišel pro Ostravu velmi nepříjemný moment, sudí Klíma totiž otočil jasný odkop od branky v roh pro letenské. Laštůvku situace tak vytočila, že si „vykecal“ žlutou kartu.

Horší pro hosty bylo to, že se po rozehraném rohu Sparta prosadila a díky šťastné trefě Sadílka vedla. Během první pětačtyřicetiminutovky měli domácí ještě několik jasných šancí, nicméně tu nejvyloženější nedokázal Zelený proměnit. Z malého vápna napálil jen břevno ostravské svatyně.

A toho hosté využili na začátku druhé poloviny utkání. Jiří Klíma se dostal k balonu, udělal krok doprava a zhruba ze třiceti metrů vypálil na golmana Kováře. Míč ve vzduchu zaplaval a skvostně zapadl do sítě domácích. Ostrava slavila, z tribun na Letné se začal ozývat první pískot.

V 64. minutě byl k vidění velmi diskutabilní moment, ve vápně hostí totiž Fleišman došlápl na nohu Mejdra, jenž se v bolestech skácel k zemi. Klíma ale po píšťalce nesáhl, penalta se nekopala, hrálo se dál.

Sparta Praha tak po plichtách s Bohemians, Jabloncem, Zlínem a Teplicemi zapsala jen jeden bod i proti Baníku a v tabulce má po devíti kolech 14 bodů. Na vedoucí Viktorii Plzeň ztrácí již teď bodů osm, západočeské mužstvo má navíc zápas k dobru.

V dalších zápasech sobotního programu Fortuna ligy remizovalo Brno s Teplicemi 2:2, Mladá Boleslav dokázala u Nisy v posledních minutách strhnout vedení na svou stranu a porazila Liberec 3:1. Slovácko doma podlehlo Jablonci 0:2 a v tabulce je jedenácté.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.