FotbalDorazí Lewa, Mané a Lukaku. Plzeň los Ligy mistrů nešetřil, čeká ji...

Dorazí Lewa, Mané a Lukaku. Plzeň los Ligy mistrů nešetřil, čeká ji skupina smrti

Atraktivnější skupinu aby fanoušek Ligy mistrů pohledal. Jedno velké jméno střídá druhé, uskupení skrývající se pod písmenem C se dá s trochou nadsázky označit za „smrtelné“. Fotbalisté FC Viktorie Plzeň si letos zahrají s Bayernem Mnichov, Barcelonou a Interem Milán.

Přání v kabině západočeského celku byla různá. Zatímco téměř polovina kádru psala do tipovací tabulky francouzské PSG s Messim a Neymarem jr., trenér Bílek se těšil na Real Madrid. Bucha s Pernicou si mysleli na Manchester City, golman Staněk tipoval Liverpool a Dortmund.

Svými odhady se dosti odlišoval jen Jan Kopic. V kolonce záložníka Viktorie a autora důležité branky v odvetě s Karabachem byste našli Frankfurt, Sevillu a Šachtar. Záměr byl, s trochou nadsázky, jasný. Postup do osmifinále soutěže je pro „Kopiho“ více než atraktivita soupeře.

Přijede Lewandowski i Mané

Finále Ligy mistrů 2022/23 se odehraje v Istanbulu, bylo tedy jasné, že i los proběhne v této turecké metropoli. V sále seděla i šestičlenná výprava ze západu Čech. A viděla neskutečné věci…

Od začátku ceremoniálu se začaly rýsovat dvě nejšílenější skupiny, jedné vévodilo PSG, druhé Bayern. Francouzský velkoklub k sobě vyfasoval Juventus, Mnichovu přiřadili losující Yaya Touré s Altintopem Barcelonu. Německý gigant pak do „své“ skupiny C dostal i Inter Milán, Paříž Benficu.

Týmy byly vytahovány a přiřazovány, ale lísteček s nápisem FC Viktoria Plzeň zůstával zavřený v malém plastovém míčku. Skupiny byly téměř hotové, v koši se držela už jen Maccabi Haifa a právě Plzeň. Posledními otevřenými skupinami byly ty výše zmíněné. Tedy „C“ s Bayernem a „H“ s PSG.

Západočeši byli vytaženi až jako poslední, a protože Altintop poslal Haifu k Juventusu s Benficou, na Plzeň zbyla skupina „smrti“… Do Doosan Areny tak během podzimu zavítá Robert Lewandowski s Barcelonou, Sadio Mané s Bayernem Mnichov nebo například Romelu Lukaku s Interem Milán.

Ve skupině s jediným českým zástupcem v Lize mistrů dojde i na pikantní souboj, zmíněný polský kanonýr se totiž utká se svým bývalým dlouholetým zaměstnavatelem. Inu, je na co se těšit!

Los navíc patrně připomíná sešívaný osud ze sezony 2019/2020, tehdy se do Edenu podívala právě Barcelona, tou dobou ještě s Messim, a samozřejmě i Inter Milán. A Slavia v té sezoně dokonce, podobně jako Plzeň letos, cestovala do Německa. Jen ne do Allianz Areny, nýbrž do Signal Iduna Parku, který patří Dortmundu.

Kompletní rozlosování LM 22/23:

SKUPINA A

  • Ajax Amsterdam
  • Liverpool
  • Neapol
  • Rangers

SKUPINA B

  • Porto
  • Atlético Madrid
  • Bayer Leverkusen
  • Club Bruggy

SKUPINA C

  • Bayern Mnichov
  • Barcelona
  • Inter Milán
  • FC VIKTORIA PLZEŇ

SKUPINA D

  • Frankfurt
  • Tottenham
  • Sporting Lisabon
  • Marseille

SKUPINA E

  • AC Milán
  • Chelsea
  • Salzburg
  • Dinamo Záhřeb

SKUPINA F

  • Real Madrid
  • Lipsko
  • Šachtar Doněck
  • Celtic

SKUPINA G

  • Manchester City
  • Sevilla
  • Borussia Dortmund
  • FC Kodaň

SKUPINA H

  • PSG
  • Juventus
  • Benfica
  • Maccabi Haifa

Nejčtenější tento týden

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama