13 C
    Úterý 7. května 2024

Lépe by to kopl i žáček. Neymar ostudnou penaltou zpečetil osud Paříže, senzační výhru ulovilo Nantes

Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž se překlenula do svého 25. kola a vedoucí tým měl na programu souboj v Nantes. Nikdo však nečekal, že právě odsud bude Paříž odjíždět s ostudou. Messi, Neymar, Mbappé a spol. prohráli se šestým týmem ligy i po trapném pokutovém kopu, který bude hvězdného Neymara ještě dlouho provázet.

Ligue 1 pokračuje tento víkend zápasy 25. kola a většina z nich je v plánu až na dnešek. Hned druhý hrací den se ale zrodila s největší pravděpodobností to největší překvapení. Paris Saint-Germain, tým, který v týdnu porazil Real Madrid, musí zkousnout druhou ligovou porážku sezony.

Jen málokdo tušil, že by domácí Nantes mohlo kousat. Opak byl ale v tomto případě pravdou. Nantes na zástupce hlavního města Francie umí, doma zvítězilo nad stejným soupeřem už v roce 2019 a vloni v březnu triumfovalo i v Parku princů, domovském svatostánku Paříže.

Teď uštědřilo ligovým vládcům další tvrdý direkt. Do vedení se Nantes dostalo už po čtyřech minutách, za dalších jedenáct vedlo už o dvě branky. PSG bylo najednou jako opařené a ještě do konce poločasu schytalo úder číslo 3. A to rozhodlo, tenhle náskok už Pařížané smazat nedokázali.

Neymar terčem posměchu

Na hřiště v Nantes nastoupilo to nejlepší, co pařížský kádr nabízí. Navas v bráně, v obraně Marquinhos a Kimpembe, v záložní řadě pobíhali Verratti nebo Gueye. Plus útok, ve kterém bok po boku nastoupili Neymar, Mbappé i Messi. Ano, tento tým podruhé v sezoně přihlížel porážce.

Všechno ale mohlo být jinak. Paříž totiž do druhého poločasu vlétla se vší parádou a hned ve 47. minutě snížil Neymar. Ten samý hráč měl o pár minut později možnost dostal svůj tým na dostřel jedné branky, pokutový kop se mu ale hrubě nepovedl. Jeho slabou střelu by chytil snad i žáček.

Hrozivý pokutový kop nakonec stál PSG body. Na odpověď už se nezmohlo a z Nantes odjíždělo s vědomím dalšího nepovedeného vystoupení. Navíc opět potvrdilo, že penalty jim zkrátka vůbec nejdou. Proti Realu selhal v týdnu Messi, teď selhal Neymar.

Paříž ale ztráta až tolik mrzet nemusí, v čele nekompletní tabulky mají stále náskok slušných 13 bodů.

Do brány světového šampionátu se za USA postaví Trey Augustine

Hokejový tým mužů Michiganské státní univerzity může být více než spokojený. Na nadcházejícím mistrovství bude mít zastoupení. Za Spojené státy se na led totiž postaví mladý nadějný hokejista Trey Augustine. Tahle hvězda z USA si v bráně poradí s jakoukoli výzvou. Do základní sestavy se dostal jako náhrada. I tak se ale bavíme o nebývalém úspěchu pro mladého Augustina.

Gól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Lionel Messi, argentinská fotbalová superstar, se opět zapsal do historie. Tentokrát na hřišti Major League Soccer (MLS). V sobotním zápase se Messi stal prvním hráčem MLS, který se v jednom utkání postaral o pět asistencí, a dovedl tak Inter Miami k vítězství 6:2 nad New York Red Bulls.