19.1 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Nadšený vítěz, frustrovaný poražený. Na pódiu to po závodech ploché dráhy jiskřilo

Generálka na GP v Praze na Markétě vyšla nejlépe Bartoszi Zmarzlikovi, který vyhrál v dramatickém závěru. V klíčové chvíli dokázal vytáhnout riskantní, ale velice účinný manévr, který mu zajistil konečné první místo. Slavnostní ceremoniál přinesl vyvrcholení jeho souboje s Maciejem Janowskim.

Republikové mistrovství Polska už zná svého vítěze. Jeden z favoritů Bartosz Zmarzlik získal trofej pro nejlepšího jezdce po napínavé rozhodující jízdě, která přinesla velké množství emocí i po jejím skončení.

„Strašně moc jsem myslel na tenhle titul. Je super, že se mi ho povedlo získat,“ rozplýval se Polák po závodě. Finále okořenilo hlavně jeho souboj s nakonec druhým krajanem Maciejem Janowskim. Mezi těmito závodníky to byla bitva se vším všudy už od základní části, všechno ale vygradovalo v poslední jízdě.

Brzy po startu se Bartosz Zmarzlik po střetu s Maciejem Janowskim ocitl dokonce na čtvrtém místě, jenže ještě v prvním kole mu tvrdý atak vrátil a vyšvihl se do čela průběžného pořadí. První pozici nakonec uhájil a slavil první titul z domácího mistrovství. Před tím už zaznamenal dva ze světových klání.

Tím však souboj mezi oběma jezdci ani zdaleka neskončil. Naštvaný Maciej Janowski hned po doznění státní hymny opustil pódium a proti všem zvyklostem se odmítl účastnit tradičního aktu se šampaňským.

Už o víkendu na Markétě

Po tomto incidentu se dokonce vyrojily spekulace, že Janowski podezírá vítězného Zmarzlika z použití nedovoleně upravených součástek či pneumatik. Jiní fanoušci zase jejich souboj komentovali tak, že Polák, který skončil na druhém místě, neunesl porážku o prvenství a jeho chování nebylo správné.

Na další souboj mezi oběma „kohouty“ se fanoušci mohou těšit už o víkendu, kdy se představí v hlavním městě České republiky v rámci pražské GP. Česká metropole je pořadatelským místem závodu GP nepřetržitě ve všech ročnících seriálu už od roku 1997. Je to opravdový unikát, který nemá ve světě ploché dráhy obdoby.

V oba dny očekávají pořadatelé několik tisícovek diváků, takže se jezdci mohou těšit na opravdu elektrizující atmosféru. Úvodní závod odstartuje v pátek od 18:45.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.

Výsledek zápasu Paul vs. Tyson se objeví v oficiálních záznamech

Letošní zápas mezi youtuberem Jakem Paulem a bývalým světovým šampionem Mikem Tysonem byl oficiálně kategorizován jako profesionální. To znamená, že výsledek souboje, který se má konat v Texasu 20. července, se objeví v jejich záznamech. Jak může dopadnout zápas mezi klukem z internetu a krvelačným Mikem?