Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.
Makhachev ovládl pětikolový duel na body. Rozhodčí mu přisoudili vítězství v poměru 49:46, 49:46 a 48:47. Zároveň si připsal rekordní sedmnáctou výhru v UFC v řadě.
Ian Garry spoke after the loss to Islam Makhachev:
— Championship Rounds (@ChampRDS) August 16, 2026
"Tonight wasn't my night. Islam was just better than me tonight and that's okay.
I just fought arguably the greatest fighter we've ever seen, and I pushed him to the f*cking wire. I'm so proud of myself."
(via @iangarryMMA) pic.twitter.com/UU25kqNsAF
Garry zůstává v hlavě neprůstřelný
Garry krátce po souboji zveřejnil vzkaz fanouškům. „Dnes večer nebyl můj večer. Cítím se skvěle. Myslím, že jsem si vedl dobře. Islam byl dnes jednoduše lepší než já a to je v pořádku,“ uvedl. „Nejsem z toho zdrcený. V hlavě jsem neprůstřelný. Vrátím se. Je mi 28 let.“
Irský bojovník zároveň připomněl kvality svého přemožitele. Makhacheva považuje za jednoho z nejlepších zápasníků historie. „Právě jsem zápasil s možná nejlepším bojovníkem, jakého jsme kdy v tomto sportu viděli, a dotlačil jsem ho až na úplnou hranici,“ prohlásil Garry.
Pro Garryho šlo teprve o druhou porážku mezi profesionály. Kariéru odstartoval patnácti výhrami za sebou a uspěl také v prvních osmi zápasech UFC. Poprvé prohrál v prosinci 2024 se Shavkatem Rakhmonovem. Následně se vrátil vítězstvími nad Belalem Muhammadem a Carlosem Pratesem.
Makhachev má na respekt jiný pohled
Garry po UFC 330 svému soupeři pogratuloval. „Islame, tobě i tvému týmu gratuluji. Odvedli jste úžasnou práci. Necítím nic jiného než lásku a respekt ke všemu, co jste v tomto sportu dokázali,“ vzkázal.
Makhachev však přiznal, že ho až příliš vstřícný přístup soupeře překvapil. „Upřímně tomu nerozumím. Tohle je zápas. Není to něco, při čem se musíme po každém kole objímat,“ řekl. Garryho označil za dobrého a velmi laskavého člověka, zároveň ale připomněl tvrdou podstatu MMA.
Ruský šampion tak prodloužil svou vítěznou sérii v UFC na sedmnáct zápasů. Garry naopak odchází s druhou profesionální porážkou. Jeho další plány zatím nejsou jasné, sám však dal najevo, že chce pokračovat. „Nikdo mě nezastaví. Dnes nebyl můj večer.“

