Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.
Kladenský tým měl už v minulém týdnu možnost individuálních tréninků, společná práce na ledě ale začala až nyní. Mužstvo se rozdělilo do dvou skupin a nový realizační tým okamžitě nasadil vysoké tempo. Rulík byl během tréninku několikrát pořádně slyšet.
Kladno pod vedením Radima Rulíka odstartovalo přípravu na ledě, jak to vypadá s Jaromírem Jágrem? 👀https://t.co/5WswLI7wkd
— Deník Sport (@DenikSport) August 3, 2026
„V každé skupině jsme měli tři formace, celkem jsme tedy dnes pracovali s třiceti hráči. Myslím, že na první trénink to nebylo vůbec špatné. Ale první trénink o ničem nerozhoduje. Dnes jsme teprve začali a já jen doufám, že věci, které chceme nastavit, aby fungovaly ve hře, se nám bude dařit do týmu dostat,“ řekl hlavní trenér.
Jágr zatím chyběl, jeho budoucnost zůstává otevřená
Velkou pozornost dál poutá situace kolem Jaromíra Jágra. Čtyřiapadesátiletý majitel klubu v minulé sezoně odehrál pouze šest extraligových zápasů a konec kariéry stále nepotvrdil. Na prvním společném tréninku ale chyběl.
„Nemluvil jsem s ním. Jen jsme se tady viděli při dobrovolných trénincích. Já ho beru jako majitele klubu, má obrovský respekt, ale nevím, co bych k tomu více řekl. Nijak konkrétně jsme spolu nemluvili. Mužstvo si děláme společně v realizačním týmu,“ uvedl Rulík.
Podle sportovního ředitele Tomáše Plekance je současný kádr prakticky uzavřený. Případná další posila by musela podle něj dávat jasný smysl. Útočník Miroslav Forman zároveň litoval, že se nepodařilo dotáhnout návrat Eduardse Tralmakse, který nakonec zamířil do organizace Edmontonu. Přesto věří, že Kladno má velmi silný tým.
Kempný věří v další posun a tým čeká náročný program
Jednou z nejvýraznějších letních posil je obránce Michal Kempný. Zkušený reprezentant dobře zná Rulíka i jeho asistenty z národního týmu a právě jejich působení bylo jedním z důvodů, proč se rozhodl pro návrat do české extraligy.
„Myslím, že to byl také jeden z důvodů, proč jsem tady podepsal, vize a vůbec ten směr celé organizace se mi hodně líbil. Věřím, že navážeme na poslední ročník a uděláme opět další krůček vzhůru,“ řekl Kempný.
Součástí přípravy jsou také Daniel Vladař a Radko Gudas, kteří během léta využívají kladenské zázemí. Rytíře čeká první přípravný zápas 13. srpna v Liberci, následovat bude soustředění ve Švýcarsku. Generálku sehrají 10. září v Mladé Boleslavi a do nové extraligové sezony vstoupí 16. září na ledě Vítkovic.

