7.4 C
Czech
Středa 10. prosince 2025
FotbalTottenham přehrál Slavii a postup v Lize mistrů se ji vzdálil

Tottenham přehrál Slavii a postup v Lize mistrů se ji vzdálil

Slavia nezvládla klíčový duel na stadionu Tottenhamu a po porážce 0:3 se její šance na postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů výrazně snížily. Český mistr inkasoval po vlastním gólu Davida Zimy a dvou penaltách, které proměnili Mohammed Kudus a Xavi Simons. Zápas doprovodil i nečekaný spor o přesun duhové vlajky domácích LGBTQ+ fanoušků, který na tribunách přitáhl velkou pozornost.

Pražané vstoupili do utkání odvážně a v první půli drželi tempo s favoritem. Vypracovali si několik střeleckých pokusů, ale nedokázali je přetavit v gól. Tottenham využil první větší šanci po standardní situaci a po změně stran rychle zvýšil z pokutového kopu.

Výkon Slavie a trenérské hodnocení

Trenér Jindřich Trpišovský nasadil netradiční sestavu se čtyřmi stopery. Chtěl tím zpevnit střed hřiště a eliminovat rychlé útoky soupeře. Slavia zvládla několik těžkých momentů, jenže vlastní gól a brzká penalta ve druhé části utkání určily další ráz večera. Kouč po zápase litoval nevyužitých možností a ocenil nasazení svého týmu. Připomněl, že jeho hráči ukázali odvahu a v určitých fázích utkání si vynutili respekt soupeře.

David Douděra následně vyvolal živou debatu svým hodnocením, když prohlásil: „Frustrující to asi není, protože je to top kvalita. Myslím, že to byl náš nejpovedenější venkovní zápas v Lize mistrů. Odcházíme s hlavou vztyčenou a s pokorou.“ Jeho slova rozdělila fanoušky, ale ukázala víru týmu v nastavenou cestu.

Tottenham po druhé brance ovládl hru a často prověřoval brankáře Aleše Staňka. Ten vytáhl několik výborných zákroků a držel Slavii ve hře. Hosté se dostali k tlaku až v závěru, jenže Zafeiris v největší šanci netrefil míč čistě.

Duhová vlajka a napětí kolem sektorů

Před utkáním vzbudil rozruch přesun duhové vlajky skupiny Proud Lilywhites. Vlajka s klubovou symbolikou se měla nacházet u sektoru hostů, ale po dohodě obou klubů zamířila do jiné části stadionu. Domácí strana tím chtěla předejít možným konfliktům mezi oběma tábory. Proud Lilywhites přesun kritizovali a označili ho za nepříjemný signál vůči LGBTQ+ komunitě. Slávisté se drželi stranou sporu a soustředili se na výkon.

Fanoušci Slavie vytvořili v Londýně silnou atmosféru. Trpišovský je po zápase ocenil a zdůraznil, že jejich hlasitá podpora dodala mužstvu energii i ve chvílích, kdy se hra lámalа.

Slavia stojí po porážce v těžké situaci. V tabulce figuruje na chvostu a jeho naděje by oživily jen dvě výhry v závěrečných duelech s Barcelonou a Pafosem. Tým věří, že dokáže navázat na pozitivní pasáže z Londýna, i když cesta k postupu zůstává velmi složitá.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Pastrňák znovu zářil po návratu do sestavy Bostonu

David Pastrňák se po dvoutýdenní pauze vrátil do hry a třemi asistencemi pomohl Bostonu k výhře 5:2 v St. Louis. Tým táhl i Pavel Zacha, který uzavřel skóre. Dvě přihrávky přidal Martin Nečas, Colorado však padlo v Nashvillu 3:4 po nájezdech. Brankář Dan Vladař podal jistý výkon a po triumfu Philadelphie 4:1 nad San Jose získal ocenění pro první hvězdu. Naopak mladý gólman Jakub Dobeš střídal po třech inkasovaných gólech při porážce Montrealu 1:6 s Tampou Bay.

Katie Boulter mimo hlavní soutěž Australian Open. Zranění, propad žebříčkem a boj o návrat na výsluní

Britská tenistka Katie Boulter bude muset na lednovém Australian Open projít kvalifikací. Na první grandslam sezony se totiž nedostala díky přímému postupu, který si zajistí hráči v první stovce žebříčku nebo ti s chráněným rankingem. Boulter se aktuálně nachází na 106. pozici, což jí na účast v hlavní soutěži nestačí. V Melbourne tak bude muset absolvovat náročnou kvalifikační cestu, což se jí naposledy stalo před třemi lety.

Neymar musí podstoupit operaci kolene. Naděje ale nevyhasly 

Brazilská hvězda Neymar míří na chirurgický zákrok s kolenem, a to paradoxně hned poté, co sehrál klíčovou roli v záchraně svého milovaného Santosu v nejvyšší soutěži. Třiatřicetiletý útočník odehrál víkendový duel proti Cruzeiru se zjevnými bolestmi. Zvládl však celé utkání a přispěl tak k výhře 3:0 a jistotě, že Santos po loňském postupu zůstane mezi brazilskou elitou.

Utah neuspěl proti Los Angeles, Vejmelka inkasoval tři góly

Utah nedokázal využít návrat na domácí led a po nevýrazném vstupu do utkání podlehl Los Angeles 2:4. Karel Vejmelka inkasoval tři branky z 26 střel a navzdory dobré formě z předchozích dní tentokrát neodvrátil porážku. Vancouver znovu zklamal a padl 0:4 s Detroitem. Čeští hráči v jeho sestavě nepomohli zlomit trápení. Calgary naopak překvapilo ofenzivním představením a sedmi góly přejelo Buffalo.

Salah má budoucnost v Liverpoolu nejistou, v Miláně si nezahraje

Mohamed Salah vyvolal v Liverpoolu bouři, jakou klub dlouho nezažil. Po ostrém rozhovoru, v němž řekl, že byl podle jeho slov „hozen pod autobus“, zůstal mimo kádr pro utkání Ligy mistrů na půdě Interu Milán. Arne Slot přiznává, že netuší, zda egyptská hvězda ještě oblékne červený dres.

Spicy Pája o berlích a v slzách. Dojde na očekávaný zápas s Raškou?

Turnaj Oktagon 81 má být jedním z vrcholů konce roku, ale jeden z nejsledovanějších duelů teď visí na vlásku. Pavel Tóth si v přípravě poranil nohu a jeho účast v očekávaném střetu s Ondřejem Raškou je nejistá. Tvrdá dřina, která ho měla dovést do klece, se během jediného tréninku změnila v drama.

Lewis Hamilton pochválil nového britského šampiona. Prozradil i radu, kterou mu před závodem dal

Lando Norris se stal prvním britským mistrem světa ve Formuli 1 od roku 2020, kdy svůj sedmý titul získal Lewis Hamilton. A právě legenda F1 byla jednou z prvních, kdo novému šampionovi veřejně pogratuloval. Hamilton zároveň přiznal, že mu před rozhodujícím víkendem přece jen poskytl malou radu.

Hertlův gól zachránil Vegas a otevřel cestu k výhře nad Rangers

Tomáš Hertl znovu ukázal cit pro důležitý moment a v závěru řádné hrací doby udržel Vegas ve hře. Český útočník srovnal skóre necelou minutu před koncem třetí třetiny, Golden Knights pak v prodloužení dokončili obrat a zdolali New York Rangers 3:2. V noci bodovali i Radko Gudas a Martin Nečas. Anaheim rozstřílel Chicago a Colorado uspělo proti Philadelphii.

Knedla si na ME doplaval pro stříbrnou medaili

Miroslav Knedla vybojoval na mistrovství Evropy v krátkém bazénu stříbro na trati 50 metrů znak. V Lublinu zlepšil český rekord na 22,69 sekundy a od zlata ho dělila jediná setina. Navázal tak na bronz Jana Čejky z dvoustovky a potvrdil, že právě sprint vnímal jako svou největší šanci.

Norris se stal mistrem světa ve formuli 1

Lando Norris prožil v Abú Zabí životní závod. Třetí místo mu stačilo k tomu, aby poprvé v kariéře usedl na mistrovský trůn a přerušil vládu Maxe Verstappena. Brit po dojezdu plakal dojetím, děkoval rodičům i týmu a přiznal, že v rozhodujících chvílích sezony podal nejlepší výkony. Závěrečný víkend přinesl napětí, strategické bitvy i dramatický souboj s Júkim Cunodou, který na okamžik ohrozil Norrisovu cestu za titulem.

Barbora Krejčíková se vrací na kurty v Limoges

Barbora Krejčíková se ještě v sezoně 2025 vrátí na kurty. Po pauze kvůli zranění kolene figuruje v hlavní soutěži halového turnaje WTA 125 ve francouzském Limoges. V pavouku má pozici třetí nasazené a na startu chce stihnout ostrý comeback ještě před přelomem roku.

Norris může v Abú Dhabí zlomit prokletí lídrů

Lando Norris má před sebou neděli, která mu může změnit kariéru. Velká cena Abú Dhabí uzavře sezonu a rozhodne o titulu mistra světa F1. Norris vede šampionát a do finále jde s náskokem 12 bodů na Maxe Verstappena. Zároveň ví, že k jistotě mu stačí dojet třetí. McLaren navíc po triumfu v Poháru konstruktérů cítí šanci na mistrovský double.

Vejmelka dovedl Utah k dalšímu triumfu, Hertl navýšil gólovou bilanci a Gudas asistoval

Karel Vejmelka dovedl Utah k vítězství 4:1 ve Vancouveru. Český brankář zastavil 31 střel a získal ocenění pro první hvězdu utkání. Další český útočník Tomáš Hertl podpořil výhru Vegas v New Jersey svým dvanáctým gólem sezony.

Zabystřan bere v bouřlivém super-G čtrnácté místo v Beaver Creeku

Český lyžař Jan Zabystřan prožil nejpovedenější super G této sezony a vybojoval čtrnácté místo v závodě Světového poháru v Beaver Creeku, který jury předčasně ukončila po startu jednatřiceti závodníků kvůli větru a sněžení. Rakouský vítěz Vincent Kriechmayr si připsal devatenáctý triumf v kariéře a zároveň upozornil na nerovné podmínky, které závod provázely.

Nedvěd po losu MS 2026 vidí favorita v Mexiku

Česká reprezentace ještě musí projít jarní baráží, ale los už odkryl možnou destinaci pro léto 2026. Vítěz větve D, kam spadá i Česko, má zamířit do skupiny A. Čekalo by ho domácí Mexiko, Jižní Korea a Jihoafrická republika. Vzkazy z vedení zní jasně a to,že hlavní téma je Irsko, ne cestovní plán.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama