10.9 C
    Pátek 17. května 2024

Program play off na MS v hokeji

Každý tým odehraje v základní skupině sedm zápasů. Jak často říkají hokejisté, mistrovství světa začne až poté. Úvodním buly play-off. V duelech, kde není prostor pro klopýtnutí, protože to znamená hokejovou smrt.

Do vyřazovací fáze (play-off) postoupí tradičně čtyři nejlepší týmy z každé z osmičlenných skupin A a B.

Země, která skupinu vyhraje, se utká s týmem na čtvrtém místě druhé skupiny. Druhá země se utká s týmem, který se umístil na třetím místě ve druhé skupině. Jinými slovy: 1A – 4B, 2A – 3B, 3A – 2B, 4A – 1B.

V semifinále se utká nejvýše nasazený tým s nejníže nasazeným týmem. Nasazení vychází z následujících kritérií: umístění ve skupině, body ve skupině, rozdíl branek ve skupinové fázi, počet vstřelených branek ve skupinové fázi.

Pokud čtvrtfinálový, semifinálový nebo bronzový zápas skončí v normální hrací době nerozhodně, bude následovat desetiminutové prodloužení. V takovém případě se uplatní pravidlo náhlé smrti.

Tým, který vstřelí gól, postupuje do dalšího kola. V těchto zápasech se hraje prodloužení ve formátu tři na tři. Pokud však v prodloužení nepadne žádný gól, o postupujícím týmu rozhodnou nájezdy.

Ve finále je tomu jinak. Pokud zápas skončí v normální hrací době nerozhodně, následuje dvacetiminutové prodloužení, ve kterém se hraje tak dlouho, dokud jeden z týmů nevstřelí gól.

Finálové prodloužení se hraje rovněž ve třech hráčích na obou stranách.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.

Češi smetli Dánsko 7:4 a uhájili domácí led

V bouřlivé atmosféře pražské O2 arény si Češi vychutnali další výhru na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024, když porazili Dánsko 7:4. Po vyrovnání Dánů na 3:3 v úvodu třetí třetiny domácí převzali otěže do svých rukou a několika góly v řadě soupeře vytrestali. Češi sice v obraně nezářili, ofenzíva ale hrála první housle. O gólový triumf se postaralo sedm různých střelců.

Ange Postecoglou se během porážky Tottenhamu rozzuřil na fanouška. Měl prý zápas zahodit

Manažer Tottenhamu Ange Postecoglou měl během úterního zápasu s Manchesterem City, který skončil porážkou Tottenhamu 0:2, ostrou výměnu názorů s fanouškem. Výhra v tomto zápase výrazně zvýšila šance Manchesteru City na zisk čtvrtého titulu v Premier League v řadě.